Krizové ošetřovné za velikonoce nebo náhrada mzdy za svátek?

Dobrý den, můj dotaz se týká krizového ošetřovného.

Manžel čerpá ošetřovné od 17.3. a z důvodu péče o pětiletého syna, jej bude čerpat i v měsíci dubnu do doby, než otevřou školky.

Je lepší žádat o ošetřovné i ve státní svátky, tj. 2.4. a 5.4., resp. od 2.4 do 5.4. včetně víkendu, nebo má uplatňovat proplacení státních svátků od zaměstnavatele?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka Z., 6.4.2021 21:19
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.04.2021 11:48 napsal/a:

Dobrý den,

Ošetřovné je ve výši 70% z redukovaného denního vyměřovacího základu. Na konci března pak byla schválena změna, že by se ošetřovné zpětně zvýšilo na 80% (čeká se ještě na schválení v Senátu, změna by měla platit od 1.3.2021).

Pro ošetřovné se vychází z hrubé mzdy – zpravidla z posledních 12 měsíců. Zjištěný denní vyměřovací základ se redukuje, a z redukovaného základu je pak nárok na 70% (pravděpodobně na 80%). Z ošetřovného se už neplatí sociální, zdravotní a daň.

Náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele je ve výši 100% z průměrného hrubého výdělku (vychází se z hrubé mzdy, ale není to přesně „průměrná hrubá mzda“). Ten se určuje na základě předchozího kalendářního čtvrtletí. Z náhrady mzdy se pak platí sociální, zdravotní a daň.

Vzhledem k tomu, že ošetřovné i náhrada mzdy se počítají z jiného období (jednou je to předchozí kalendářní čtvrtletí a podruhé je to předchozích 12 měsíců), tak hrají roli i dosahované příjmy v předchozích obdobích.

U ošetřovného pak vstupují do hry i redukční hranice – do hrubé mzdy cca 36 tisíc korun se pro výpočet ošetřovného použije 90% hrubé mzdy. Při 80% je to 72% hrubé mzdy. Zde už je to ale čistý příjem. Při nízké hrubé mzdě je ošetřovné i 100% hrubé mzdy. Při vyšší hrubé mzdě to může být ale i podstatně méně.

U náhrady mzdy se bude strhávat sociální a zdravotní (11%) a dále daň 15% (ta zase ale může být dorovnána daňovou slevou).

Tj. nedá se jednoduše říci, že ošetřovné nebo náhrada mzdy bude vyšší – bude záležet na výši příjmu. Pravděpodobně bude lépe vycházet náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele – nemusí to ale platit vždy.

Podívejte se do výplatní pásky, kolik byla náhrada mzdy za jiný svátek a porovnejte si to s výší ošetřovného 80% za jeden den – viz například tato kalkulačka pro ošetřovné 80% zde (a nezapomeňte zohlednit i sociální a zdravotního a případně i daň u náhrady mzdy).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Má přítel nárok na ošetřovné, když budu po operaci?

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli si může vzít partner OČR na mě jako přítelkyni, když jdu na operaci s rukou a budu potřebovat doma pomoci. Žijeme spolu, ale manželé nejsme.

Zobrazit odpověď

Může mi zaměstnavatel zakázat OČR?

-

Dobrý den, v zaměstnání mají problém s OČR, které čerpám na nemocné čtyřleté dítě. Bohužel nemocnost v MŠ je velká a děti jsou nemocné téměř každý měsíc. Můj zaměstnavatel mi OČR zakazuje a já nemám kam nemocné dítě dát. Poradíte? Je toto jednání v souladu se zákoníkem práce? Jak mám argumentovat? Pracuji jako pedagogický asistent […]

Zobrazit odpověď

Nárok na OČR – nemocná manželka a dvě malé děti

-

Dobrý den, máme dvě děti, manželka je doma na rodičovské s mladším synem (věk 8 měsíců). Starší syn ještě není ve školkovém věku (2,5 roku). Manželka aktuálně půjde na operaci, takže nebude schopna se starat o děti. Na které dítě se napíše OČR? Děkuji

Zobrazit odpověď

Ošetřovné či nemocenská v případě souběhu nemoci (COVID) matky a dítěte

-

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak správně postupovat v případě, že jsem zároveň nemocná já i dítě (COVID pozitivní). Je správně, zažádat si u svého doktora o nemocenskou nebo žádat u pediatra o ošetřovné? Pokud se mohu rozhodnout sama, je pro mě nějaká z těchto variant výhodnější, s ohledem na současnou situaci? Předem děkuji za […]

Zobrazit odpověď