Krizové ošetřovné za velikonoce nebo náhrada mzdy za svátek?

Dobrý den, můj dotaz se týká krizového ošetřovného.

Manžel čerpá ošetřovné od 17.3. a z důvodu péče o pětiletého syna, jej bude čerpat i v měsíci dubnu do doby, než otevřou školky.

Je lepší žádat o ošetřovné i ve státní svátky, tj. 2.4. a 5.4., resp. od 2.4 do 5.4. včetně víkendu, nebo má uplatňovat proplacení státních svátků od zaměstnavatele?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka Z., 6.4.2021 21:19
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.04.2021 11:48 napsal/a:

Dobrý den,

Ošetřovné je ve výši 70% z redukovaného denního vyměřovacího základu. Na konci března pak byla schválena změna, že by se ošetřovné zpětně zvýšilo na 80% (čeká se ještě na schválení v Senátu, změna by měla platit od 1.3.2021).

Pro ošetřovné se vychází z hrubé mzdy – zpravidla z posledních 12 měsíců. Zjištěný denní vyměřovací základ se redukuje, a z redukovaného základu je pak nárok na 70% (pravděpodobně na 80%). Z ošetřovného se už neplatí sociální, zdravotní a daň.

Náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele je ve výši 100% z průměrného hrubého výdělku (vychází se z hrubé mzdy, ale není to přesně „průměrná hrubá mzda“). Ten se určuje na základě předchozího kalendářního čtvrtletí. Z náhrady mzdy se pak platí sociální, zdravotní a daň.

Vzhledem k tomu, že ošetřovné i náhrada mzdy se počítají z jiného období (jednou je to předchozí kalendářní čtvrtletí a podruhé je to předchozích 12 měsíců), tak hrají roli i dosahované příjmy v předchozích obdobích.

U ošetřovného pak vstupují do hry i redukční hranice – do hrubé mzdy cca 36 tisíc korun se pro výpočet ošetřovného použije 90% hrubé mzdy. Při 80% je to 72% hrubé mzdy. Zde už je to ale čistý příjem. Při nízké hrubé mzdě je ošetřovné i 100% hrubé mzdy. Při vyšší hrubé mzdě to může být ale i podstatně méně.

U náhrady mzdy se bude strhávat sociální a zdravotní (11%) a dále daň 15% (ta zase ale může být dorovnána daňovou slevou).

Tj. nedá se jednoduše říci, že ošetřovné nebo náhrada mzdy bude vyšší – bude záležet na výši příjmu. Pravděpodobně bude lépe vycházet náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele – nemusí to ale platit vždy.

Podívejte se do výplatní pásky, kolik byla náhrada mzdy za jiný svátek a porovnejte si to s výší ošetřovného 80% za jeden den – viz například tato kalkulačka pro ošetřovné 80% zde (a nezapomeňte zohlednit i sociální a zdravotního a případně i daň u náhrady mzdy).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Ošetřovné na dítě z důvodu uzavření školy a daňové přiznání

-

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se uvádí do daňového přiznání příjem za ošetřovné, když jsou uzavřené školy. Jestli ano, stačí výpis z účtu nebo přijde ještě nějaký výpis (např. jako je od zaměstnavatele výpis zdanitelných příjmů za rok …)? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Kompenzační bonus versus OČR

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu čerpat ošetřovné na dítě a zároveň žádat o kompenzační bonus u společníků společnosti s ručením omezeným, kde jsem jednatelem společnosti. Zda je možné žádat o oboje najednou. Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Ošetřovné při rotační výuce prvního stupně pro zdravotníky

-

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda s rotační výukou na prvním stupni ZŠ zaniká nárok na krizové ošetřovné pro zdravotníky. Synovi je 9 let. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Krizové ošetřovné po skončení zaměstnání

-

Dobrý den, dne 31. 3. 2021 mi rozvázal zaměstnavatel smlouvu. Smlouvu jsem měla do 31. 3. 2021. Od prosince jsem na krizovém ošetřovném a kvůli uzavření škol a rotační výuce musím být i nadále doma s dětma. Prosím o radu, jak mám teď pokračovat. Děkuji

Zobrazit odpověď