Krizové ošetřovné za velikonoce nebo náhrada mzdy za svátek?

Dobrý den, můj dotaz se týká krizového ošetřovného.

Manžel čerpá ošetřovné od 17.3. a z důvodu péče o pětiletého syna, jej bude čerpat i v měsíci dubnu do doby, než otevřou školky.

Je lepší žádat o ošetřovné i ve státní svátky, tj. 2.4. a 5.4., resp. od 2.4 do 5.4. včetně víkendu, nebo má uplatňovat proplacení státních svátků od zaměstnavatele?

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dotaz poslal/a: Šárka Z., 6.4.2021 21:19
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.04.2021 11:48 napsal/a:

Dobrý den,

Ošetřovné je ve výši 70% z redukovaného denního vyměřovacího základu. Na konci března pak byla schválena změna, že by se ošetřovné zpětně zvýšilo na 80% (čeká se ještě na schválení v Senátu, změna by měla platit od 1.3.2021).

Pro ošetřovné se vychází z hrubé mzdy – zpravidla z posledních 12 měsíců. Zjištěný denní vyměřovací základ se redukuje, a z redukovaného základu je pak nárok na 70% (pravděpodobně na 80%). Z ošetřovného se už neplatí sociální, zdravotní a daň.

Náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele je ve výši 100% z průměrného hrubého výdělku (vychází se z hrubé mzdy, ale není to přesně „průměrná hrubá mzda“). Ten se určuje na základě předchozího kalendářního čtvrtletí. Z náhrady mzdy se pak platí sociální, zdravotní a daň.

Vzhledem k tomu, že ošetřovné i náhrada mzdy se počítají z jiného období (jednou je to předchozí kalendářní čtvrtletí a podruhé je to předchozích 12 měsíců), tak hrají roli i dosahované příjmy v předchozích obdobích.

U ošetřovného pak vstupují do hry i redukční hranice – do hrubé mzdy cca 36 tisíc korun se pro výpočet ošetřovného použije 90% hrubé mzdy. Při 80% je to 72% hrubé mzdy. Zde už je to ale čistý příjem. Při nízké hrubé mzdě je ošetřovné i 100% hrubé mzdy. Při vyšší hrubé mzdě to může být ale i podstatně méně.

U náhrady mzdy se bude strhávat sociální a zdravotní (11%) a dále daň 15% (ta zase ale může být dorovnána daňovou slevou).

Tj. nedá se jednoduše říci, že ošetřovné nebo náhrada mzdy bude vyšší – bude záležet na výši příjmu. Pravděpodobně bude lépe vycházet náhrada mzdy za svátek od zaměstnavatele – nemusí to ale platit vždy.

Podívejte se do výplatní pásky, kolik byla náhrada mzdy za jiný svátek a porovnejte si to s výší ošetřovného 80% za jeden den – viz například tato kalkulačka pro ošetřovné 80% zde (a nezapomeňte zohlednit i sociální a zdravotního a případně i daň u náhrady mzdy).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Mohu si vzít OČR na dospělou dceru?

-

Dobrý den, mám dospělou dceru, která je vdaná, má dvě děti 10 a 8 roků nebydlíme ve společné domácnosti. Dcera prodělala Covid je vážně nemocná, neobnovuje se jí imunita. Mám možnost si na ni vzít OČR. Děkuji

Zobrazit odpověď

Nárok na ošetřovné, když je žena v nemocnici

-

Dobrý den, mám dvouletého syna, jsem s ním na mateřské dovolené. Jdu na operaci, v nemocnici prý budu 5 dní, pak dalších min. 5-10dní musím jen ležet, pak už bych měla syna zvládnout. Vím, že manžel má nárok na ošetřovné, v době mé hospitalizace v nemocnici. Má ale nárok i na dny, když už budu doma, […]

Zobrazit odpověď

Ošetřovné na dítě z důvodu uzavření školy a daňové přiznání

-

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se uvádí do daňového přiznání příjem za ošetřovné, když jsou uzavřené školy. Jestli ano, stačí výpis z účtu nebo přijde ještě nějaký výpis (např. jako je od zaměstnavatele výpis zdanitelných příjmů za rok …)? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Kompenzační bonus versus OČR

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu čerpat ošetřovné na dítě a zároveň žádat o kompenzační bonus u společníků společnosti s ručením omezeným, kde jsem jednatelem společnosti. Zda je možné žádat o oboje najednou. Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď