Mateřská a rodičovský příspěvek na druhé dítě u OSVČ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat – pracovala jsem jako OSVČ, splňovala jsem podmínky na vyplácení mateřské dovolené, poté jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, která mě končí v listopadu 2021.

Zjistila jsem ale, že jsem těhotná a termín vychází na květen 2022. Vůbec nevím, co to znamená?

Dostanu PPM nebo rovnou rodičák na druhé dítě?

Nevím jak to řešit, děkuji předem moc za odpověď

Dotaz poslal/a: Naďa M., 03.10.2021 14:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 04.10.2021 16:31 napsal/a:

Dobrý den,

Váš případný nárok na PPM na druhé dítě, závisí na tom, zda jste během čerpání rodičovského příspěvku, dále podnikala (nebo případně někde pracovala), nebo zda jste před narozením prvního dítěte (nebo někdy následně), podnikání přerušila/ukončila.

Abyste měla nárok na PPM i u druhého dítěte, pak je opět nutné splňovat podmínku minimální doby účasti na nemocenském pojištění – což je nejméně 270 kalendářních dní, za poslední dva roky, před nástupem na mateřskou.

A dále musíte být účastníkem nemocenského pojištění nebo alespoň v ochranné doba, od skončení poslední nemocensky pojištěné činnosti.

Pokud jste ukončila podnikání jako OSVČ, a dále si tedy neplatila nemocenské pojištění, pak aktuálně nárok na PPM nemáte.

Nepomohlo by vám ani to, kdybyste ihned obnovila podnikání jako OSVČ, a začala si opět platit nemocenské pojištění. Vzhledem k tomu, že minimální doba nemocenského pojištění, musí být splněna při začátku PPM (6-8 týdnů před porodem), tak už se to nedá reálně stihnout, pokud jste již těhotná.

Nepomohlo by vám zřejmě ani to, že byste nastoupila do nějakého zaměstnání. Opět je zde minimální doba účasti na nemocenském pojištění, na jejíž splnění už do nástupu na „mateřskou“ není dost času.

Pokud jste v průběhu čerpání RP, nikde nepracovala (mohla by to případně být i jen nějaká brigáda, kde by vám vznikla účast na nemocenském pojištění), pak zřejmě na PPM nebudete mít nárok.

Pokud jste měla v průběhu čerpání RP nějakou brigádu/zaměstnání, kde by vám vznikala účast na nemocenském pojištění, pak by vám to mohlo pomoci splnit zmíněných 270 dní účasti na nemocenském pojištění. Stále je zde ale to, že musíte být účastníkem NP, při zahájení PPM (nebo být v ochranné době).

Můžete mít ale určitě nárok na další rodičovský příspěvek. Na ten máte nárok, i když nejsou splněny podmínky pro nárok na PPM. V takovém případě, byste ho mohla začít dostávat od narození dítěte.

Rodičovský příspěvek, je ve výši 300 000 Kč na jedno dítě (nebo 450 tisíc korun na dvojčata či vícerčata).

Pokud byste neměla nárok na PPM, pak můžete dostávat částku do 10 000 Kč měsíčně (vyšší měsíční částku případně jen při doložení dostatečně vysokého příjmu (vyměřovacího základu), otce dítěte, v žádosti o RP)).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď