Nárok na kompenzační bonus – OSVČ hlavní + brigáda DPP

Dobrý den, prosím o radu, zda mám nárok na kompenzační bonus za únor a březen 2021.

Jako masérka mám uzavřenou provozovnu z nařízení vlády, je to moje hlavní činnost. Pokles tržeb 100%.

V době zákazu: prosinec 2020 až březen 2021 jsem zaměstnána na DPP – dohoda o provedení práce s výdělkem do 10.000,- Kč – nezakládá účast na sociálním pojištění.

Předem děkuji

Dotaz poslal/a: Renata, 02.03.2021 21:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 03.03.2021 19:53 napsal/a:

Dobrý den,

Nárok na kompenzační bonus za únor a březen 2021 (a případně i za další měsíce), můžete mít při splnění příslušných podmínek. To, že momentálně pracujete na brigádě na smlouvu na DPP, nemusí mít v podstatě žádný vliv.

Podstatné jsou dvě hlavní podmínky. Tou první je, že příjem z omezené činnosti (podnikání jako masérka s uzavřenou provozovnou), byl vaším hlavním (převažujícím) zdrojem příjmu. A to buď ve srovnávacím období, nebo v rozhodném období.

Posuzují se příjmy podle paragrafu 6, 7 a 9 zákona o daních z příjmů. Tj. příjmy ze samostatně výdělečné činnosti, příjmy ze závislé činnosti nebo příjmy z nájmu.

Příjem z omezené činnosti musí být vaším převažujícím příjmem v období:

  • Buď v rozhodném období (červen 2020 až září 2020)
  • Nebo ve srovnávacím období (3 měsíce v období od 1. listopadu 2018 do 31. prosince 2020 – viz dále)

Srovnávací období je stanovené takto:

  • Pro kompenzaci za únor 2021 je srovnávacím obdobím listopad 2018 až leden 2019 nebo listopad 2019 až leden 2020
  • Pro kompenzaci za březen je srovnávacím obdobím prosinec 2018 až únor 2019 nebo prosinec 2019 až únor 2020

Další podmínkou je to, že příjem z omezené činnosti (podnikání jako masérka), se snížil alespoň o 50%:

  • Pro kompenzaci za únor 2021 se v žádosti zadává příjem za leden 2021 (příjem z omezené činnosti, to že máte v této době příjem z DPP, nehraje roli) a dále se zadává průměrná výše příjmu ve srovnávacím období (viz výše)
  • Pro kompenzaci za březen 2021 se v žádosti zadává příjem za únor 2021 (příjem z omezené činnosti, to že máte v této době příjem z DPP, nehraje roli) a dále se zadává průměrná výše příjmu ve srovnávacím období (viz výše)

Průměrná výše příjmu ve srovnávacím období, může mít vliv i na určení výše kompenzačního bonusu

Pokud bylo vaše podnikání vaším převažujícím zdrojem příjmu v rozhodném nebo srovnávacím období, a pokud u vás došlo k poklesu příjmu alespoň o 50% (předchozí měsíc oproti průměru za srovnávací období), tak byste na kompenzační bonus měla mít nárok.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Daně:

2 pracovní poměry a odvod zdravotního pojištění

-

Dobrý den, mám 2 hlavní pracovní poměry u dvou různých zaměstnavatelů, na jednom je mzda vyšší než minimální a sjednána 40 hodinová pracovní doba. Tam mám podepsané daňové prohlášení. U druhého pracovního poměru je mzda 5.000,- hrubého a kratší pracovní doba. Zajímá mne, zda se musí z této mzdy, která je 5.000,- Kč, odvést zdravotní […]

Zobrazit odpověď

Student nad 26 let, registrace na Úřad práce

-

Dobrý den, momentálně jsem studentkou VŠ s tím, že 20. 7. 2022 mi bude 26 let. Vím, že se musím registrovat jako plátce zdravotního pojištění a zároveň, že sociální pojištění není povinné. Můj dotaz je, zda-li jsem povinna se registrovat na Úřadu práce po dovršení věku 26 let. Momentálně jsem nezaměstnaná a nemám žádné příjmy. […]

Zobrazit odpověď

Syn nedostudovat školu má se nahlásit na pracovní úřad? Kdo platí zdravotní pojištění?

-

Dobrý den, chci se zeptat: Syn, který nedostudoval učiliště (3 ročník) – dostal rozhodnutí, že žákem školy byl do 30. 6. 2022. Poslední týden v srpnu se ještě dozvíme, zda mu umožní opakovat ročník. Jak nejlépe se zachovat s ohledem na zdravotní a důchodové pojištění? Přihlásit se na pracovní úřad na 2 měsíce. Může se […]

Zobrazit odpověď

Odvody na zdravotní pojištění – práce na poloviční úvazek

-

Dobrý den, pracuji na poloviční úvazek již řadu let. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Mzda nedosahuje výše minimální mzdy. Zaměstnavatel odvádí zdravotní a sociální pojištění. Předpokládám, že se nemusím o pojištění již dále starat. Zneklidnil mě článek na internetu, ve kterém stálo, že pokud zaměstnanec nepobírá alespoň minimální mzdu, musí si část zdravotního pojištění doplatit sám. […]

Zobrazit odpověď