Nárok na mateřskou bez předchozího zaměstnání?

Dobrý den,

je mi 20let, a cca před necelým půl rokem jsem maturovala. Od té doby si hledám zaměstnání, ale vzhledem k tomu že jsem absolvent tak se mi nabídky vyhýbají :(

Pracovala jsem ve fabrice 42dnů, jinak jsem teď momentálně v rekvalifikačním kurzu a pobírám podporu.

Žiju s přítelem, který má stálé zaměstnání a uvažujeme o miminku. Chtěla bych se zeptat, jestli bych měla nárok aspoň na nějakou mateřskou anebo, jestli se to nedá vypočítat z přítelova platu?

A jak je to potom s rodičovským příspěvkem? Kdybych neměla mateřskou, tak ho dostanu od narození dítěte nebo až od 3 měsíců po narození dítěte?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Tereza Z., 24.10.2021 14:38
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 25.10.2021 18:30 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste pracovala v zaměstnání jen 42 dní, pak na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), nárok zřejmě mít nebude.

Jednou z hlavních podmínek, pro nárok na PPM, je minimální doba účasti na nemocenském pojištění v délce 270 kalendářních dní za poslední 2 roky

Účast na nemocenském pojištění vzniká v zaměstnání, nebo například i při práci na DPČ (sjednaný příjem od 3500 Kč) či na DPP (příjem nad 10000 Kč měsíčně).

Doba studia, se vám sice může započítat do účasti na nemocenském pojištění (úspěšné dokončení SŠ, či VŠ).

Nezbytným předpokladem je ale současně i to, že v době nástupu na PPM, jste zaměstnaná (účastník nemocenského pojištění), nebo alespoň v ochranné lhůtě (až 180 dní od skončení posledního zaměstnání, resp. poslední nemocensky pojištěné činnosti).

Pokud jste nyní na ÚP, tak byste na mateřskou (PPM), mohla mít nárok jen za předpokladu, že byste ještě před narozením nastoupila do nějakého zaměstnání.

Pokud byste neměla nárok na PPM, tak ale určitě budete mít nárok na rodičovský příspěvek. Na ten je nárok buď po skončení PPM (není možné čerpat PPM a RP současně), nebo od narození dítěte.

Pokud nemáte nárok na PPM (není možné stanovit vyměřovací základ), pak můžete mít rodičovský příspěvek v částce do 10 000 Kč měsíčně po dobu 30 měsíců (celkem 300 000 Kč), nebo nižší měsíční částku na delší dobu (maximálně do 4 roků dítěte)

Peněžitou pomoc v mateřství může čerpat i muž (otec dítěte či manžel ženy). Musí ale splňovat všechny podmínky, jako vy. Muž (otec dítěte), může mít mateřskou od začátku 7 týdne po porodu, maximálně po dobu 22 týdnů.

Po dobu čerpání PPM, by pak měl v zaměstnání mateřskou dovolenou a nemohl by vykonávat zaměstnání, na jehož základě mu vznikl nárok na PPM.

Mohl by ale případně pracovat na dohodu pro jiného zaměstnavatele (nebo i pro stejného, pokud by byla dohoda uzavřena na jinou pracovní činnost).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď