Nárok na MD – smlouva na dobu určitou a nemocenská

Dobrý den, měla bych otázku.

Moje situace je taková: Loni jsem nebyla zaměstnána vůbec a byla jsem v evidenci na ÚP. Na úřadu práce, jsem nakonec byla až do poloviny letošního roku.

Letos v červenci jsem nastoupila do zaměstnání. Mám smlouvu na jeden rok, na dobu určitou do 30. 6. 2022. Odpracovala jsem tedy 5 měsíců.

Chci teď jít na neschopenku z důvodu těhotenství. Bude se mi počítat do nároku na mateřskou i doba pracovní neschopnosti, pokud bych nastoupila už v prosinci na neschopenku?

Jedná se o to, zda se do těch 270 dní počítá i doba, kdy člověk marodí? Předpokládám, že když jsem těhotná a budu na neschopence, tak mě zaměstnavatel nesmí propustit, a smlouva na dobu určitou by musela doběhnout až do konce.

Nevím ale, jestli budu mít i tak nárok na mateřskou. Předpokládaný termín nástupu na mateřskou bych měl mít až na začátku května 2022.

Pokud se ale do těch 270 dní nepočítá i neschopenka, tak bych asi musela v práci vydržet delší dobu, a to nevím, jestli bych zvládla.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jana S., 07.12.2021 07:32
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.12.2021 16:55 napsal/a:

Dobrý den,

Účast na nemocenském pojištění (která je podstatná pro nárok na „mateřskou“), vzniká u zaměstnanců, po nástupu do nového zaměstnání. A trvá až do skončení pracovního poměru.

Pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, mateřská) je požadováno, abyste při nástupu na PPM (v době 6 až 8 týdnů před porodem), měla účast na nemocenském pojištění, alespoň 270 kalendářních dní, za poslední dva roky.

Pokud by vám do období posledních dvou roků, spadalo pouze aktuální zaměstnání (píšete, že jste před tím byla poměrně dlouho nezaměstnaná na Úřadu práce), pak by tuto podmínku bylo nutné splnit v tomto posledním zaměstnání. Jinak se ale sčítají všechna předchozí zaměstnání, která spadají do období předchozích dvou roků.

Jak sama správně uvádíte, tím že jste nyní těhotná (a navíc zřejmě budete v pracovní neschopnosti), tak vás zaměstnavatel opravdu nesmí za běžných podmínek propustit. Zákoník práce, stanovuje pro těhotné ženy ochranu, v podobě zákazu výpovědi. To samé platí i pro ty, kdo jsou na nemocenské.

Výjimkou by mohla být jen nějaká mimořádná situace – například pokud by došlo k zániku vašeho zaměstnavatele (firma by se rušila), ale to se snad nestane.

Pokud budete po zbytek doby, až do začátku mateřské v pracovní neschopnosti, tak by to nemělo mít negativní vliv, na nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Do zmíněných minimálních 270 kalendářních dní, se vám započítávají všechny kalendářní dny (včetně víkendů, státních svátků, doby kdy jste byla na dovolené, doby kdy jste v pracovní neschopnosti, atd.), až do skončení pracovního poměru.

Pokud by vám tedy PPM měla začít například 1. května 2022, tak by to bylo 304 dní účasti na nemocenském pojištění. Od začátku aktuálního zaměstnání.

Podle toho co uvádíte, byste tedy měla splňovat podmínky pro nárok na PPM, a měla byste mít mateřskou.

To, že budete před začátkem mateřské na neschopence, nebude mít negativní vliv ani na výpočet výše PPM. Doba v pracovní neschopnosti, se z výpočtu vyloučí (vyloučená doba). A mateřská by se u vás počítala na základě příjmu, který jste měla za prvních 5 měsíců v zaměstnání.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Rodičovská dovolená, rodičovský příspěvek a dvě zaměstnání na HPP

-

Dobrý den, letos v srpnu mi bude končit rodičovská dovolená (bude to 4 roky, co jsem již doma). Zároveň do toho srpna pobírám i rodičovský příspěvek. V práci, kde jsem byla před nástupem na mateřskou dovolenou, mi do srpna drží práci, a zároveň tam tedy v tom srpnu chci nastoupit. Ale problém je, že od září […]

Zobrazit odpověď

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek nebo porodné?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Začala jsem pracovat od 1. 9. 2020 do 31. 7. 2021. Od 1. 9. 2021 jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde jsem skončila 10. 11. 2021. Od 11. 11. 2021 Jsem v evidenci úřadu práce, kde jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti až do dubna 2022. Na úřadu práce jsem […]

Zobrazit odpověď

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

-

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit odpověď

Co dělat, když otec dítěte nastoupí na PPM?

-

Dobrý den, pokud otec dítěte nastoupí na PPM po 6 týdnu narození dítěte, ale matka  zůstane s dítětem doma, kam se má přihlásit? Může být OBZP a tudíž si platit nemocenské pojištění, nebo se přihlásit na pracovní úřad? Po skončení PPM by se otec vrátil do svého zaměstnání a matka by pobírala rodičovský příspěvek, je […]

Zobrazit odpověď