Nárok na MD – smlouva na dobu určitou a nemocenská

Dobrý den, měla bych otázku.

Moje situace je taková: Loni jsem nebyla zaměstnána vůbec a byla jsem v evidenci na ÚP. Na úřadu práce, jsem nakonec byla až do poloviny letošního roku.

Letos v červenci jsem nastoupila do zaměstnání. Mám smlouvu na jeden rok, na dobu určitou do 30. 6. 2022. Odpracovala jsem tedy 5 měsíců.

Chci teď jít na neschopenku z důvodu těhotenství. Bude se mi počítat do nároku na mateřskou i doba pracovní neschopnosti, pokud bych nastoupila už v prosinci na neschopenku?

Jedná se o to, zda se do těch 270 dní počítá i doba, kdy člověk marodí? Předpokládám, že když jsem těhotná a budu na neschopence, tak mě zaměstnavatel nesmí propustit, a smlouva na dobu určitou by musela doběhnout až do konce.

Nevím ale, jestli budu mít i tak nárok na mateřskou. Předpokládaný termín nástupu na mateřskou bych měl mít až na začátku května 2022.

Pokud se ale do těch 270 dní nepočítá i neschopenka, tak bych asi musela v práci vydržet delší dobu, a to nevím, jestli bych zvládla.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jana S., 07.12.2021 07:32
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.12.2021 16:55 napsal/a:

Dobrý den,

Účast na nemocenském pojištění (která je podstatná pro nárok na „mateřskou“), vzniká u zaměstnanců, po nástupu do nového zaměstnání. A trvá až do skončení pracovního poměru.

Pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, mateřská) je požadováno, abyste při nástupu na PPM (v době 6 až 8 týdnů před porodem), měla účast na nemocenském pojištění, alespoň 270 kalendářních dní, za poslední dva roky.

Pokud by vám do období posledních dvou roků, spadalo pouze aktuální zaměstnání (píšete, že jste před tím byla poměrně dlouho nezaměstnaná na Úřadu práce), pak by tuto podmínku bylo nutné splnit v tomto posledním zaměstnání. Jinak se ale sčítají všechna předchozí zaměstnání, která spadají do období předchozích dvou roků.

Jak sama správně uvádíte, tím že jste nyní těhotná (a navíc zřejmě budete v pracovní neschopnosti), tak vás zaměstnavatel opravdu nesmí za běžných podmínek propustit. Zákoník práce, stanovuje pro těhotné ženy ochranu, v podobě zákazu výpovědi. To samé platí i pro ty, kdo jsou na nemocenské.

Výjimkou by mohla být jen nějaká mimořádná situace – například pokud by došlo k zániku vašeho zaměstnavatele (firma by se rušila), ale to se snad nestane.

Pokud budete po zbytek doby, až do začátku mateřské v pracovní neschopnosti, tak by to nemělo mít negativní vliv, na nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Do zmíněných minimálních 270 kalendářních dní, se vám započítávají všechny kalendářní dny (včetně víkendů, státních svátků, doby kdy jste byla na dovolené, doby kdy jste v pracovní neschopnosti, atd.), až do skončení pracovního poměru.

Pokud by vám tedy PPM měla začít například 1. května 2022, tak by to bylo 304 dní účasti na nemocenském pojištění. Od začátku aktuálního zaměstnání.

Podle toho co uvádíte, byste tedy měla splňovat podmínky pro nárok na PPM, a měla byste mít mateřskou.

To, že budete před začátkem mateřské na neschopence, nebude mít negativní vliv ani na výpočet výše PPM. Doba v pracovní neschopnosti, se z výpočtu vyloučí (vyloučená doba). A mateřská by se u vás počítala na základě příjmu, který jste měla za prvních 5 měsíců v zaměstnání.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Zvýšení rodičovského příspěvku nad 10 000 Kč měsíčně

-

Dobrý den, manželka bude od ledna 2022, pobírat rodičovský příspěvek 10 000 Kč. My jsme chtěli navýšit měsíční splátky. Na úřadu práce nám řekly ano, musím donést od sociálky denní vyměřovací základ. Na sociálce mě to paní odmítla napsat, protože já nejsem účastník na nemocenském pojištění. Chtěl bych vás zeptat – co mam dělat??

Zobrazit odpověď

Pozdní žádost o RP – bude mi nakonec vyplacena celá rodičovská?

-

V dubnu 2021 se nám narodil syn. Do srpna jsem pobírala mateřskou. Až teď v lednu 2022 jsem požádala o rodičovský příspěvek. Bude mi nakonec vyplaceno celých 300 000 Kč nebo ne? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Docházka do školky a rodičovský příspěvek

-

Dobrý den, prosím o radu: Pobírám rodičovský příspěvek, dcera má 3 roky (nar. 12/2018). RD mám až do 08/2022, naskytla se mi však nyní možnost umístit dceru do MŠ a tedy bych mohla také hledat práci. Jak to bude s RD, budu ji nadále pobírat nebo jsou nějaká omezení pro dceru ve školce či pro […]

Zobrazit odpověď

Těhotná bez práce – na co mám nárok?

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějaký peněžitý příspěvek. Jsem v 6 měsíci těhotenství a bez práce. Bydlím teď s přítelem, ale na všechny poplatky nám jeho výplata nestačí. Děkuji

Zobrazit odpověď