Nárok na odstupné ze zdravotních důvodů a výše odstupného

Dobrý den,

dne 9. 2. 2021 jsem byl, uznám práce neschopným, z důvodu bolesti kyčelního kloubu a zároveň čekání do 12. 3. 2023 na operaci. Po celou dobu jsem navštěvoval lékaře a chodil na rehabilitaci.

V květnu mě obvodní lékař řekl, že s touto nemocí není možné už nastoupit do práce a mám si jít zažádat o invalidní důchod, který jsem zažádal a dostal jsem invaliditu I. stupně.

Následně mi 28. 6. 2021 byla ukončena neschopnost a dostal jsem papír pro zaměstnavatele, že není možné již nastoupit do práce a vykonávat práci. Moje práce byla venku v těžkých podmínkách, zemní práce, výkopové práce a zednické práce.

Zaměstnavatel mi dal výpověď a dostal jsem 3.měsíční odstupné, ale zdá se mi, že vypočítané odstupné je nízké a přitom jsem měl hrubou mzdu každý měsíc přes 30 tis.

Prosím o radu, za jakou dobu se počítá nárok na odstupné, zda se počítá i doba do mojí neschopnosti, která byla od 9. 2. 2021.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Milan T., 05.09.2021 13:34
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 06.09.2021 19:34 napsal/a:

Dobrý den,

na odstupné po výpovědi ze zaměstnání, je nárok v závislosti na počtu odpracovaných roků, nebo v závislosti na důvodu ukončení pracovního poměru.

Pokud se jedná o „běžnou“ výpověď ze zaměstnání, podle paragrafu 52, odstavec a až c, zákoníku práce (zákon číslo 262/2006 Sb.), tj. pro nadbytečnost, reorganizaci nebo rušení zaměstnavatele, tak máte nárok na odstupné ve výši 1 – 3 násobky průměrného měsíčního výdělku:

  • Pokud pracujete pro zaměstnavatele méně než 1 rok, pak je to 1 násobek průměrného měsíčního výdělku
  • Pokud pracujete pro zaměstnavatele méně než 2 roky, pak jsou to 2 násobky průměrného měsíčního výdělku
  • Pokud pracujete pro zaměstnavatele více než 2 roky, pak jsou to 3 násobky průměrného měsíčního výdělku

Pouze v případě, že je pracovní poměru ukončen podle paragrafu 52, odstavec e (zákoník práce), pak je nárok na odstupné ve výši 12 násobků průměrného výdělku.

Zde se jedná o ukončení zaměstnání ze „zdravotních důvodů“ – pokud se jedná o následek pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.

Pokud je zaměstnání ukončeno z jiných zdravotních důvodů, které nevznikly jako důsledek zaměstnání, pak nárok na takto vysoké odstupné není.

Výše odstupného se odvíjí od průměrného měsíčního hrubého výdělku. Což je ale něco jiného, než hrubá mzda.

Průměrný výdělek se určuje na základ posledního kalendářního čtvrtletí. Pokud jste v tomto čtvrtletí neodpracoval alespoň 21 dní, pak se použije pravděpodobný výdělek. Viz paragraf 351 až 355 zákoníku práce.

Doba, kdy jste v pracovní neschopnosti a náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele, nebo nemocenské dávky od ČSSZ, se do výpočtu výše odstupného nijak nepromítnou. Zohledňují se jen skutečně odpracované hodiny a váš výdělek, včetně práce přes čas.

Z odstupného se vám následně strhává daň ve výši 15%. Sociální a zdravotní pojištění se z odstupného už ale neplatí.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Odstupné:

Pobírání rodičovského příspěvku i 4 rok

-

Dobrý den, Na konci roku, mi končí tříletá rodičovská dovolená. Na úřadu práce budu žádat o pobírání rodičovského příspěvku i ve 4. roce. Tedy do konce roku 2022, kdy budou synovi 4 roky. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Požádala jsem zaměstnavatele o neplacená volno ve 4. roce. Pochopila jsem, že pro něj by bylo nejlepší, […]

Zobrazit odpověď

Výpověď ze zdravotních důvodů

-

Dobrý den, u stávajícího zaměstnavatele jsem zaměstnán od roku 2016 na pozici Programátor. Za dobu výkonu práce kromě práce na PC přibyly i pracovní povinnosti, obsluha stroje a s tím spojené práce jako zvedání a přemisťování těžkých břemen nebo přemisťování těžkých palet s materiálem. V roce 2019 jsem byl operován pro vyhřezlou plotýnku v bederní […]

Zobrazit odpověď

Ústní dohoda o pracovní činnosti – jedná se o práci načerno?

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: je ústní dohoda o pracovní činnosti platná? Je platná v tomto případě i ústní výpověď ze zaměstnání? Neměla jsem za 6 let dovolenou, nepočítaně hodin přesčasů a žádnou mzdu, jen správcovský byt k dispozici. Náleží mi nějaká odměna za práci a nějaké odstupné, pokud se nejednalo o práci načerno? […]

Zobrazit odpověď

Výpočet nemocenské na Úřadu práce a podpora v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, jsem zaměstnanec a můj pracovní poměr trvá více než 4 roky. Dostal jsem výpověď pro nadbytečnost dle 52 c ZP. Můj pracovní poměr skončí k 31. 7. 21 a mám nárok na 3 platy odstupného. Dne 14. 9. 21, kdy již budu v evidenci Úřadu Práce, nastoupím na plánovanou operaci kyčle. Budu dostávat […]

Zobrazit odpověď