Nástup do práce před uplynutím RD

Dobrý den,

jsem na RD do března 2023, plánuji si nastoupit do zaměstnání, ale už v lednu 2022, dcerce budou 3 roky v říjnu 2022 a v září by mi jí měli vzít do školky a pracovní místo mám dohodnuté jen slovně.

Pracovní poměr byl na dobu určitou, takže teoreticky mě vzít nemusí, ale pokud by vše vyšlo jak je domluvené, přišla bych nástupem do práce o 2 měsíce RD?

Dotaz poslal/a: Marie, 08.08.2021 10:29
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.08.2021 14:27 napsal/a:

Dobrý den,

Je nutné rozlišovat mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Jedná se o dvě zcela nezávislé věci.

  • Rodičovská dovolená je neplacené volno, které vám poskytuje zaměstnavatel.
  • Rodičovský příspěvek je sociální dávka, kterou vám platí stát prostřednictvím Úřadu práce, na základě péče o dítě.

Nárok na rodičovský příspěvek máte v případě, že je zajištěna péče o dítě. Péči o dítě ale nemusíte zajišťovat vy sama osobně.

Může být zajištěna třeba tím, že dítě hlídá babička, chůva, nebo je ve školce (u dětí do dvou let je omezena maximální doba, po kterou může být v průběhu měsíce ve školce nebo podobném zařízení).

Nárok na rodičovský příspěvek ale není nijak omezen tím, zda pracujete a máte nějaké příjmy. Na rodičovský příspěvek tedy máte nárok, i když už pracujete a dostáváte výplatu. Nebo i v případě, že třeba během rodičovské dovolené podnikáte jako OSVČ.

Na rodičovský příspěvek, byste měla nárok i v případě, že byste nastoupila zpět do zaměstnání, zde onemocněla a byla v pracovní neschopnosti.

Na rodičovský příspěvek tedy máte nárok i v době, kdy už nejste na rodičovské dovolené a chodíte do zaměstnání nebo vykonáváte jinou činnost.

Výplata rodičovského příspěvku skončí, pokud je vyčerpána celá částka, nebo pokud má dítě už 4 roky. Rodičovský příspěvek také končí při narození dalšího dítěte.

Výplata rodičovského příspěvku by případně mohla být přerušena i v situaci, že byste byla dlouhodobě hospitalizována v nemocnici (déle než 3 měsíce).

Nástup do zaměstnání, ale na rodičovský příspěvek nemá žádný vliv.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Z čeho se vypočítá mateřská dovolená, když jsem vedená na UP

-

Dobrý den, Prosím, z čeho by se vypočítala mateřská dovolená, pokud bych byla vedena na Úřadu práce déle než 5 měsíců, pokud bych se vešla do té ochraně lhůty 180 dní, po rozvázání pracovního poměru?

Zobrazit odpověď

Nárok na mateřskou při neschopence

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru. Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, […]

Zobrazit odpověď

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď