Nástup do práce před uplynutím RD

Dobrý den,

jsem na RD do března 2023, plánuji si nastoupit do zaměstnání, ale už v lednu 2022, dcerce budou 3 roky v říjnu 2022 a v září by mi jí měli vzít do školky a pracovní místo mám dohodnuté jen slovně.

Pracovní poměr byl na dobu určitou, takže teoreticky mě vzít nemusí, ale pokud by vše vyšlo jak je domluvené, přišla bych nástupem do práce o 2 měsíce RD?

Dotaz poslal/a: Marie, 08.08.2021 10:29
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.08.2021 14:27 napsal/a:

Dobrý den,

Je nutné rozlišovat mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Jedná se o dvě zcela nezávislé věci.

  • Rodičovská dovolená je neplacené volno, které vám poskytuje zaměstnavatel.
  • Rodičovský příspěvek je sociální dávka, kterou vám platí stát prostřednictvím Úřadu práce, na základě péče o dítě.

Nárok na rodičovský příspěvek máte v případě, že je zajištěna péče o dítě. Péči o dítě ale nemusíte zajišťovat vy sama osobně.

Může být zajištěna třeba tím, že dítě hlídá babička, chůva, nebo je ve školce (u dětí do dvou let je omezena maximální doba, po kterou může být v průběhu měsíce ve školce nebo podobném zařízení).

Nárok na rodičovský příspěvek ale není nijak omezen tím, zda pracujete a máte nějaké příjmy. Na rodičovský příspěvek tedy máte nárok, i když už pracujete a dostáváte výplatu. Nebo i v případě, že třeba během rodičovské dovolené podnikáte jako OSVČ.

Na rodičovský příspěvek, byste měla nárok i v případě, že byste nastoupila zpět do zaměstnání, zde onemocněla a byla v pracovní neschopnosti.

Na rodičovský příspěvek tedy máte nárok i v době, kdy už nejste na rodičovské dovolené a chodíte do zaměstnání nebo vykonáváte jinou činnost.

Výplata rodičovského příspěvku skončí, pokud je vyčerpána celá částka, nebo pokud má dítě už 4 roky. Rodičovský příspěvek také končí při narození dalšího dítěte.

Výplata rodičovského příspěvku by případně mohla být přerušena i v situaci, že byste byla dlouhodobě hospitalizována v nemocnici (déle než 3 měsíce).

Nástup do zaměstnání, ale na rodičovský příspěvek nemá žádný vliv.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď