Nástup do zaměstnání po skončení mateřské dovolené

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se musím po třech letech na MD vrátit zpět do zaměstnání, pokud mám smlouvu na dobu neurčitou?

Může mi zaměstnavatel ukončit pracovní poměr, pokud nejpozději do tří let znovu nenastoupím?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Kristýna H., 27.10.2021 10:51
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.11.2021 18:47 napsal/a:

Dobrý den,

Mateřská dovolená, trvá pouze 28 týdnů (37 týdnů u dvojčat). Po skončení mateřské dovolené, následuje rodičovská dovolená. Ta končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte (můžete si v zaměstnání domluvit i kratší dobu).

Domnívám se tedy, že ve vašem případě se nejedná o mateřskou dovolenou, ale o rodičovskou dovolenou. Ta končí v den 3 narozenin dítěte, a následující den, byste měla nastoupit zpět do zaměstnání, nebo se se svým zaměstnavatelem domluvit na jiném řešení.

Můžete se v zaměstnání domluvit, na ukončení pracovního poměru dohodou. To je možné kdykoliv – i v průběhu rodičovské dovolené.

Pracovní poměr, pak může být ukončen dohodou k datu, na kterém se dohodnete. Například tak, že by vám pracovní poměr skončil současně s koncem rodičovské dovolené, nebo i dříve

Nebo, pokud by zaměstnavatel nebyl přístupný ukončení pracovního poměru dohodou, můžete podat výpověď.

Výpověď je nutné zaměstnavateli doručit písemně (doporučeně poštou, prostřednictvím datové schránky, apod.). Ústní výpověď (osobně/po telefonu), není právně závazná.

V případě výpovědi, je zde výpovědní doba 2 měsíce. Pokud byste výpověď podala hned zítra (2. 11. 2021), pak by výpovědní doba začala běžet až od začátku prosince. A pracovní poměr by skončil až k 31. 1. 2022.

Vy, můžete dát zaměstnavateli výpověď i během rodičovské dovolené. Zaměstnavatel tak učinit nemůže, ten vám během rodičovské dovolené dát výpověď nesmí (kromě velmi specifických výjimek).

Pokud byste nedala výpověď, a ani se nedomluvila na jiném řešení, pak jste dále zaměstnancem, a po skončení rodičovské dovolené, byste měla pokračovat ve výkonu práce, podle požadavků zaměstnavatele (a toho, co máte dohodnuto v pracovní smlouvě).

Pokud byste pak po skončení rodičovské dovolené nenastoupila do zaměstnání, pak se může jednat o neomluvenou absenci (pokud byste nebyla v pracovní neschopnosti, nedomluvila si neplacené volno, apod.), se vším co z toho vyplývá.

Ano, na základě neomluvených absencí, vám následně může dát zaměstnavatel výpověď. Má ale také možnost, po vás vymáhat náhradu škody (pokud by mu nějaká vašimi absencemi vznikla, pokud by to byl schopný prokázat).

Pokud byste dostala výpověď na základě neomluvených absencí, tak to může mít i negativní vliv na případný nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Myslím, že je rozumnější se v zaměstnání domluvit, na ukončení pracovního poměru dohodou. Nebo s dostatečným předstihem dát výpověď.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit odpověď

Přerušení podnikání (OSVČ hlavní) a začátek rodičovské

-

Dobrý den, jsem OSVČ, těhotná a neplatila jsem si nemocenské pojištění. Nemám tedy nárok na PPM, ale jenom na pobírání rodičovského příspěvku od narození dítěte. Není mi jasné, k jakému datu mám pozastavit živnost. Nerada bych zůstala bez zdravotního pojištění, zároveň nechci zbytečně platit, když už budu mít nárok být pojištěncem státu. Rozumím tomu správně, […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská a mateřská po skončení smlouvy na dobu určitou

-

Dobrý den, prosím o radu. Po 3letech hlavního pracovního poměru mi 30. 11. 2023 končí smlouva, která nebude prodloužena. Jsem momentálně už měsíc na nemocenské a zjistila jsem, že jsem těhotná. Jak dlouho mohu pokračovat v nemocenské, aby pak navazovala na mateřskou? Budu mít nárok na mateřskou? Děkuji

Zobrazit odpověď

HPP, DPČ, rodičovský příspěvek a pracovní neschopnost

-

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP ve firmě A, ale momentálně jsem na rodičovské dovolené od 10/2021. Od 04/2022 mám smlouvu na DPČ ve firmě B s průměrným výdělkem 10.000 Kč. Pracuji z domova, syn nenavštěvuje školku. Jsem znovu těhotná a porodit bych měla v 6/2024. Lze při pobírání rodičovského příspěvku jít ve firmě B […]

Zobrazit odpověď