Nástup do zaměstnání po skončení mateřské dovolené

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda se musím po třech letech na MD vrátit zpět do zaměstnání, pokud mám smlouvu na dobu neurčitou?

Může mi zaměstnavatel ukončit pracovní poměr, pokud nejpozději do tří let znovu nenastoupím?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Kristýna H., 27.10.2021 10:51
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.11.2021 18:47 napsal/a:

Dobrý den,

Mateřská dovolená, trvá pouze 28 týdnů (37 týdnů u dvojčat). Po skončení mateřské dovolené, následuje rodičovská dovolená. Ta končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte (můžete si v zaměstnání domluvit i kratší dobu).

Domnívám se tedy, že ve vašem případě se nejedná o mateřskou dovolenou, ale o rodičovskou dovolenou. Ta končí v den 3 narozenin dítěte, a následující den, byste měla nastoupit zpět do zaměstnání, nebo se se svým zaměstnavatelem domluvit na jiném řešení.

Můžete se v zaměstnání domluvit, na ukončení pracovního poměru dohodou. To je možné kdykoliv – i v průběhu rodičovské dovolené.

Pracovní poměr, pak může být ukončen dohodou k datu, na kterém se dohodnete. Například tak, že by vám pracovní poměr skončil současně s koncem rodičovské dovolené, nebo i dříve

Nebo, pokud by zaměstnavatel nebyl přístupný ukončení pracovního poměru dohodou, můžete podat výpověď.

Výpověď je nutné zaměstnavateli doručit písemně (doporučeně poštou, prostřednictvím datové schránky, apod.). Ústní výpověď (osobně/po telefonu), není právně závazná.

V případě výpovědi, je zde výpovědní doba 2 měsíce. Pokud byste výpověď podala hned zítra (2. 11. 2021), pak by výpovědní doba začala běžet až od začátku prosince. A pracovní poměr by skončil až k 31. 1. 2022.

Vy, můžete dát zaměstnavateli výpověď i během rodičovské dovolené. Zaměstnavatel tak učinit nemůže, ten vám během rodičovské dovolené dát výpověď nesmí (kromě velmi specifických výjimek).

Pokud byste nedala výpověď, a ani se nedomluvila na jiném řešení, pak jste dále zaměstnancem, a po skončení rodičovské dovolené, byste měla pokračovat ve výkonu práce, podle požadavků zaměstnavatele (a toho, co máte dohodnuto v pracovní smlouvě).

Pokud byste pak po skončení rodičovské dovolené nenastoupila do zaměstnání, pak se může jednat o neomluvenou absenci (pokud byste nebyla v pracovní neschopnosti, nedomluvila si neplacené volno, apod.), se vším co z toho vyplývá.

Ano, na základě neomluvených absencí, vám následně může dát zaměstnavatel výpověď. Má ale také možnost, po vás vymáhat náhradu škody (pokud by mu nějaká vašimi absencemi vznikla, pokud by to byl schopný prokázat).

Pokud byste dostala výpověď na základě neomluvených absencí, tak to může mít i negativní vliv na případný nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Myslím, že je rozumnější se v zaměstnání domluvit, na ukončení pracovního poměru dohodou. Nebo s dostatečným předstihem dát výpověď.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Rodičovská dovolená, rodičovský příspěvek a dvě zaměstnání na HPP

-

Dobrý den, letos v srpnu mi bude končit rodičovská dovolená (bude to 4 roky, co jsem již doma). Zároveň do toho srpna pobírám i rodičovský příspěvek. V práci, kde jsem byla před nástupem na mateřskou dovolenou, mi do srpna drží práci, a zároveň tam tedy v tom srpnu chci nastoupit. Ale problém je, že od září […]

Zobrazit odpověď

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek nebo porodné?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Začala jsem pracovat od 1. 9. 2020 do 31. 7. 2021. Od 1. 9. 2021 jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde jsem skončila 10. 11. 2021. Od 11. 11. 2021 Jsem v evidenci úřadu práce, kde jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti až do dubna 2022. Na úřadu práce jsem […]

Zobrazit odpověď

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

-

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit odpověď

Co dělat, když otec dítěte nastoupí na PPM?

-

Dobrý den, pokud otec dítěte nastoupí na PPM po 6 týdnu narození dítěte, ale matka  zůstane s dítětem doma, kam se má přihlásit? Může být OBZP a tudíž si platit nemocenské pojištění, nebo se přihlásit na pracovní úřad? Po skončení PPM by se otec vrátil do svého zaměstnání a matka by pobírala rodičovský příspěvek, je […]

Zobrazit odpověď