Nárok na OČR – nemocná manželka a dvě malé děti

Dobrý den,

máme dvě děti, manželka je doma na rodičovské s mladším synem (věk 8 měsíců). Starší syn ještě není ve školkovém věku (2,5 roku).

Manželka aktuálně půjde na operaci, takže nebude schopna se starat o děti. Na které dítě se napíše OČR?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Tomáš B., 09.12.2021 17:07
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 10.12.2021 13:33 napsal/a:

Dobrý den,

Za běžných podmínek, není možné čerpat ošetřovné (OČR), na dítě, na které je doposud čerpána mateřská (peněžitá pomoc v mateřství) nebo rodičovský příspěvek.

Resp. na toto dítě nemůžete čerpat ošetřovné vy, jako otec dítěte/manžel matky dítěte. Vaše manželka, pokud by již chodila do práce (a stále brala rodičovský příspěvek), by na toto dítě ale ošetřovné čerpat mohla.

Viz odstavec 3, paragraf 39, zákona o nemocenském pojištění:

(3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu31); to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat. Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování osoby uvedené v odstavci 1 písm. a) nebo z důvodu péče o dítě podle odstavce 1 písm. b), jestliže jiný pojištěnec má z důvodu poskytování dlouhodobé péče osobě uvedené v odstavci 1 nárok na výplatu dlouhodobého ošetřovného.

Ve vašem případě, je ale nárok na ošetřovné i u dítěte, na které je čerpán rodičovský příspěvek. A to z toho důvodu, že osoba (vaše manželka), která o dítě běžně pečuje, se o něj nebude schopná dočasně postarat.

Viz paragraf 39, odstavec 1b a také předchozí odstavec 3:

(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu

b) péče o dítě mladší 10 let, protože

3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

V odkazovaném paragrafu 57, písmeno 1b se mluví právě o hospitalizaci v nemocnici:

b) pojištěnce, který byl přijat k poskytnutí lůžkové péče nebo kterému byla na základě veřejného zdravotního pojištění poskytnuta komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče

Z uvedeného tedy vyplývá, že vzhledem k tomu, že obě děti mají méně než 10 roků, a že vaše manželka (která o děti běžně pečuje), bude hospitalizována v nemocnici, tak je možné čerpat ošetřovné u obou dětí.

Je tedy ve výsledku jedno, na které dítě si necháte vystavit OČR – nárok máte u obou dětí.

Na ošetřovné je v tomto případě nárok jen po dobu 9 kalendářních dní. Výše ošetřovného je 60% z redukovaného denního vyměřovacího základu.

Speciální zvýšené/prodloužené ošetřovné, které se nyní schvaluje v souvislosti s epidemií COVID, se na tento případ nevztahuje.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď