Podpora v nezaměstnanosti po skončení nemocenské

Dobrý den,

31. 8. 2021 mi končí pracovní poměr ze strany zaměstnavatele. Vzhledem ke zdraví, budu mít neschopenku.

Je mi 56 let. Jak dlouho budu pobírat podporu, po ukončení neschopenky?

Kdy se musím přihlásit na úřad práce, hned po ukončení zaměstnání?

Děkuji

Dotaz poslal/a: M., 02.8.2021 16:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 04.08.2021 10:23 napsal/a:

Dobrý den,

Na Úřad práce, byste měla zajít až po skončení neschopenky (pracovní neschopnosti). V době, kdy jste v pracovní neschopnosti, vás na Úřadu práce nemohou zařadit mezi uchazeče o zaměstnání, což je nutným předpokladem pro to, abyste měla nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Viz. Zákon o zaměstnanosti (zákon číslo 435/2004 Sb.), paragraf 25, odstavec 2:

(2) Uchazečem o zaměstnání se nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou

a) je uznána dočasně neschopnou práce,

Po skončení pracovní neschopnosti, byste tedy měla zajít na Úřad práce – do 3 pracovních dní. Zde si pak standardně požádáte o podporu v nezaměstnanosti.

Doba, po kterou můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, se odvíjí od věku. Nad 55 roků, máte nárok na podporu po dobu 11 měsíců.

První dva měsíce můžete dostávat 65% z průměrného výdělku, další dva měsíce je to 50% z průměrného výdělku, a zbytek doby (7 měsíců) dostáváte 45% z průměrného výdělku.

Roli může hrát i to, zda při ukončení zaměstnání, dostanete vyplaceno odstupné. Pokud je ukončen pracovní poměr ze strany zaměstnavatele, a vy u něj pracujete alespoň 12 měsíců, pak máte nárok na odstupné. Jeho výše se odvíjí od počtu odpracovaných roků a od výše průměrného výdělku.

Pokud byste při ukončení dostala vyplaceno odstupné – například 3 násobky průměrného měsíčního výdělku, tak následující 3 měsíce, nemáte nárok na podporu. Nepřicházíte o ni, jen se v tu dobu nevyplácí.

Takže bude záležet i na tom, jak dlouho budete po skončení zaměstnání v pracovní neschopnosti.

Pokud by vám například při ukončení zaměstnání vznikl nárok na odstupné (3x průměrný měsíční výdělek), a vy byla v pracovní neschopnosti ještě měsíc, po skončení zaměstnání, a pak šla na Úřad práce, tak  potom první dva měsíce na ÚP nebudete dostávat žádnou podporu. I tak byste ale měla nárok na 11 měsíců – jen by se podpora začala vyplácet později.

Ještě jen připomínám, že pracovní neschopnost, musí být zahájena v průběhu zaměstnání, nebo nejpozději do 7 kalendářních dní, od skončení zaměstnání. Pokud by to bylo až později, tak už by nebyl nárok na nemocenské dávky.

Vzhledem k tomu, že prvních 14 dní, vám při neschopence platí nemocenskou zaměstnavatel, pak je optimální, pokud je neschopenka zahájena alespoň 14 dní, před koncem zaměstnání.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Ukončení neschopenky po skončeném zaměstnání a nástup do nové práce

-

Dobrý den, mám veliký dotaz… Momentně jsem na neschopence. K 30. 6. 2022 mám podepsanou výpověď (dohodou / podána z mé strany). Jelikož lékař usoudil, že bych mohla být uschopněna od 4. 7. 2022, tak nevím jak dál pokračovat (nejsem typ člověka, co marodí). Od nového měsíce  (srpen 2022) mám nastoupit na nové místo, otázka […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská v době výpovědi – nárok na nemocenské dávky

-

Dobrý den, jak je to s výpovědní lhůtou, kdy zaměstnanec dá ze svého rozhodnutí výpověď, ale před jejím uplynutím onemocní? Má nárok pobírat nemocenské dávky, i když nemoc přesáhne do doby, kdy už by neměl být zaměstnán? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nemocenská na DPČ od sociálky a insolvence

-

Dobrý den, již dva roky pracuji na DPČ a mám 12000 Kč hrubého měsíčně. V prosinci 2021 a v lednu 2022 jsem byla na neschopence. Prosinec mi platil zaměstnavatel a leden sociálka. Od sociálky jsem měla mít zaplacených 26 dní a obdržela jsem pouze 2082Kč. Je to reálné anebo udělali chybu? Mohu případně chybu reklamovat? […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po ukončení podpůrčí doby

-

Dobrý den, Již v únoru mi skončila podpůrčí doba, tzn. další nárok mam po odpracovaných 190 dnech. A má teda otázka zní, když již nemam podpůrčí dobu a náhodou bych musel jít na krátkodobou nemocenskou (nemoc), budou mi vyplaceny peníze prvních 14 dnů, které platí zaměstnavatel? Jelikož podpůrčí doba se počítá od 15 dne na […]

Zobrazit odpověď