Přechod z RD na MD – jak se počítá PPM na druhé dítě?

Dobrý den, mám dvouletou dceru a plánujeme druhé dítě. RD mám do tří let, ale do práce před další MD nechci nastoupit.

Čtu tady v odpovědích, že je nutné pro další PPM, mít nemocenské pojištění 270 kalendářních dní v posledních 2 letech.

Do toho se počítá i RD? Pokud nastoupím na MD před ukončením předchozí RD jak se počítá částka PPM?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Eva, 17.12.2021 02:13
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 17.12.2021 13:26 napsal/a:

Dobrý den,

Pro nárok na PPM (peněžitou pomoc v mateřství) na druhé dítě, a pro výpočet její výše, je podstatné to, zda jste nyní opravdu na rodičovské dovolené (RD).

Rodičovská dovolená, je pracovní volno bez náhrady mzdy, poskytované zaměstnavatelem, zaměstnancům v souvislosti s péčí o dítě. Rodičovská dovolená, končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte.

Během rodičovské dovolené, jste stále zaměstnancem (a kromě vzácných výjimek ani nemůžete dostat výpověď).

Pokud se vám během rodičovské dovolené, nebo i krátce po skončení RD (kdy pracujete pro stejného zaměstnavatele), narodí druhé dítě, tak máte v podstatě „automaticky“ nárok na další mateřskou dovolenou a také i na peněžitou pomoc v mateřství.

Pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) je podstatné to, že jste stále zaměstnancem a že váš pracovní poměr neskončil.

Účast na nemocenském pojištění u zaměstnanců začíná nástupem do zaměstnání (resp., zahájením výkonu práce pro zaměstnavatele, tj. od první hodiny prvního dne v novém zaměstnání). A končí společně s ukončením pracovního poměru.

To, že během rodičovské dovolené, nemáte nárok například na nemocenské dávky nebo na ošetřovné, je trochu něco jiného.

Takže, pokud jste nyní na rodičovské dovolené (jste stále zaměstnaná), tak zcela určitě splňujete podmínku potřebné doby pojištění, pro nárok na PPM.

Pro ženy, kterým se druhé dítě narodí „krátce“ po tom prvním, jsou také v zákoně stanoveny trochu odlišné podmínky pro výpočet PPM.

Pokud se vám druhé dítě narodí, do 4 roků toho prvního, tak se vám PPM bude počítat ze stejného vyměřovacího základu, jako u prvního dítěte.

Výsledná PPM pak může být o něco málo vyšší (maximálně ale jen o jednotky/nízké desítky Kč za den, což je dáno tím, jak se skoro pravidelně každý rok zvyšují redukční hranice – zde ale záleží na tom, jaké byly vaše příjmy před narozením dítěte, jaký jste měla vyměřovací základ, atd.).

Viz paragraf 19, odstavec 3, zákon o nemocenském pojištění (zákon číslo 187/2006 Sb.):

(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Zcela jiná situace by to ale byla, pokud by vám pracovní poměr skončil ještě před porodem, nebo během mateřské či následující rodičovské dovolené.

Pokud byste aktuálně byla nezaměstnaná, a pouze pečovala o dítě a čerpala rodičovský příspěvek (což je často chybně také nazýváno jako „rodičovská dovolená“), pak by vám nárok na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství, nemusel vzniknout (záleželo by na více faktorech - kdy bylo ukončeno zaměstnání, kdy se narodí další dítě, zda byste až do porodu byla nezaměstnaná, atd.).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Práce na HPP během rodičovské dovolené

-

Dobrý den, jsem momentálně na rodičovské dovolené a stále jako zaměstnanec u firmy, kde jsem pracovala před nástupem na mateřskou a rodičovskou. Dítě dovrší 3 let v dubnu 2023 a já už teď v září nastupuji do práce v jiné firmě. Dítě bylo přijato do školky od září. Jsem povinna dát výpověď ve stávajícím zaměstnání […]

Zobrazit odpověď

Budu mít nárok na mateřskou – podruhé těhotná během rodičovské

-

Dobrý den, chci se zeptat na jednu věc Jsem teď na rodičovské dovolené s dcerou 30. 3. 2020, takže jsou jí 2,5 roků, a rodičák jsem si dala na 3 roky. A teďka jsem zjistila, že jsem po druhý těhotná 14dní. Tak se chci optat, jestli budu mít nárok na mateřskou??? Jinak v práci mám […]

Zobrazit odpověď

Ukončení pracovního poměru dohodou v těhotenství

-

Dobrý den, dne 12. 11. 2022 bych měla nastoupit na mateřskou (termín porodu 7. 1. 2023). Aktuálně jsem zaměstnaná na HPP s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Celkem vážně zvažuji ukončení pracovního poměru dohodou. Moje účetní mi řekla, že pokud ukončíme dohodou ze zdravotních důvodů (pracovní doba je přes noc tudíž nemohu už práci vykonávat), […]

Zobrazit odpověď

OSVČ vs. OBZP těsně před nástupem na mateřskou (s pokrytým nemocenským pojištěním)

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně nároku na mateřskou a rodičovskou v případě, že před nástupem na mateřskou budu 2 měsíce OBZP. Aktuálně jsem v 6. měsíci těhotenství stále OSVČ a platím si nemocenské pojištění (tzn., mám pokryté nemocenské pojištění po požadovanou dobu), nicméně plánuji pozastavit živnost kvůli poklesu práce a přejít na poslední […]

Zobrazit odpověď