Přechod z RD na PPM nebo rovnou na RD u pozastavené OSVČ?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to s přechodem z RD na PPM případně rovnou na další RD, když jsem poslední dva roky OSVČ s pozastavenou živností na RD a čekám druhé dítě.

Jako OSVČ jsem si platila před prvním dítětem dobrovolné nemocenské pojištění a splnila jsem podmínku 270 dnů a měla jsem nárok na PPM. To byl, ale rok 2019 kdy jsem v červenci nastoupila na PPM a 14. 8. 2019 se nám narodila dcera.

PPM mi končila 11. 1. 2020, od tohoto data jsem na RD, která byla nastavena na 15 měsíců a měla by končit 11. dubna 2021, k tomuto datu dočerpám rodičovský příspěvek včas a celý ještě před narozením druhého dítěte. V říjnu 2020 jsem totiž zjistila, že čekáme druhé dítě a termín porodu je stanoven na 8. května 2021. Takže nám to vše vychází těsně za sebou.

Ale vzniká malá mezera cca 1 měsíc, kdy nebudu na RD, ale ani aktivní OSVČ. Vím, že si mohu RD prodloužit i když už mám rodičovský příspěvek vyčerpán a být na RD i bez pobírání peněz a stát by za mě platil dál sociální a zdravotní pojištění, tak jako dosud a já bych byla až do porodu dále na RD a tím by se mi pokryl ten jeden měsíc.

Ale mě zajímá, zda mohu nastoupit na mateřskou dovolenou a zda mám i nyní nárok na druhou PPM těch 6 týdnů před porodem a 5 měsíců po porodu (od OSSZ)? Nebo nárok na PPM nemám a budu muset nastoupit z RD na RD dnem porodu druhého dítěte (a vše řešit jen na ÚP)?

Neboť jako pozastavená OSVČ, která si dále na mateřské ani na rodičovské neplatím sociální a zdravotní pojištění sama a tudíž ani dobrovolné nemocenské pojištění nyní neodvádím a povinné pojištění za mě platí stát.

Předem velmi děkuji za odpověď a za radu.

Dotaz poslal/a: Martina Z., 09.03.2021 8:46
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 10.03.2021 21:06 napsal/a:

Dobrý den,

Ve vašem případě se nedá mluvit o „RD“ ve smyslu rodičovská dovolená. Ta se týká jen zaměstnanců, kteří mohou čerpat v zaměstnání pracovní volno bez náhrady mzdy, maximálně do 3 let dítě.

Vy momentálně čerpáte rodičovský příspěvek, jinak jste ale po přerušení podnikání nezaměstnaná.

Vzhledem k tomu, že po dobu, kdy je vám vyplácen rodičovský příspěvek, za vás stát platí jen zdravotní pojištění, tak nejste účastníkem nemocenského pojištění. Účast na nemocenském pojištění vám skončila k datu přerušení OSVČ.

Po dobu čerpání rodičovského příspěvku za vás ani nemocenské ani sociální pojištění nikdo neplatí (doba péče o dítě – případně až do 4 roků se ale započítá jako náhradní doba důchodového pojištění).

V tuto chvíli vám tedy nemůže vzniknout nárok na PPM. U peněžité pomoci v mateřství je podmínkou účast na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní za poslední 2 roky.

A dále také to, že v době zahájení PPM, jste účastníkem nemocenského pojištění nebo alespoň v ochranné lhůtě až 180 dní, od skončení poslední pojištěné činnosti.

Vy bohužel nesplňujete ani jednu podmínku, a vzhledem k tomu, že jste již těhotná a do porodu je to jen krátká doba, pak ani nemáte dost času, na to abyste tyto podmínky splnila (nemocenské pojištění se nedá doplatit zpětně).

Tj. na PPM nárok mít nebudete. Netýká se vás ani mateřská dovolená (ta se opět týká pouze zaměstnanců).

Budete mít ale určitě nárok na další rodičovský příspěvek, od narození dítěte. Při narození jednoho dítěte máte nárok na celkovou částku 300 tisíc korun. Pokud nemáte nárok na PPM, tak si můžete zvolit částku do 10 000 Kč měsíčně (vyšší jen při doložení příjmu druhého rodiče).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Z čeho se vypočítá mateřská dovolená, když jsem vedená na UP

-

Dobrý den, Prosím, z čeho by se vypočítala mateřská dovolená, pokud bych byla vedena na Úřadu práce déle než 5 měsíců, pokud bych se vešla do té ochraně lhůty 180 dní, po rozvázání pracovního poměru?

Zobrazit odpověď

Nárok na mateřskou při neschopence

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru. Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, […]

Zobrazit odpověď

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď