Prodloužení výpovědní lhůty kvůli pracovní neschopnosti

Dobrý den,

Rád bych se zeptal, jak je to přesně v situaci, kdy mi nyní běží výpovědní lhůta a pracovní poměr končí k 31. 8. 2021.

Výpověď jsem podal více, jak před měsícem, a zaměstnavatel se chová velice hrubě a nekorektně, přičemž uvažuji, že půjdu na neschopenku z psychických důvodů.

Pokud bych marodil do data ukončení pracovního poměru (31. 8.), vzniká zaměstnavateli nárok prodloužit lhůtu výpovědi a musel bych se vracet do zaměstnání na dny, které jsem promarodil?

Pokud bych měl neschopenku do 30. 8., tedy ukončil bych nemoc před výpovědí, vztahuje se právo zaměstnavatele také na dobu v neschopnosti a má možnost požadovat opracování těchto dnů i po skončení 31.8.?

Nevím, jak přesně tato situace funguje v praxi z předchozích dotazů dalších lidí, omlouvám se.

Děkuji moc za odpověď.

Dotaz poslal/a: Jaromír, 21.07.2021 7:05
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 22.07.2021 14:48 napsal/a:

Dobrý den,

Prodloužení výpovědí doby, o dobu pracovní neschopnosti, se vztahuje na případy, kdy vám výpověď dává zaměstnavatel.

Během doby, kdy jste v pracovní neschopnosti (na neschopence), se na vás vztahuje ochranná doba, během které nesmíte dostat výpověď, ze strany zaměstnavatele (výjimkou jsou situace, kdy například odchází k zániku zaměstnavatele nebo jeho části).

Pokud dostanete výpověď ze strany zaměstnavatele, a běží vám výpovědní lhůta, a vy onemocníte (jste v pracovní neschopnosti), tak poté záleží na tom, kdy je pracovní neschopnost ukončena:

  • Pokud je to ještě před koncem výpovědní doby, tak se nic neprodlužuje.
  • Pokud by to bylo až po skončení výpovědní doby, tak se výpovědní doba (po dobu pracovní neschopnosti) přeruší, a pokračuje až po skončení pracovní neschopnosti.

I u druhého bodu je ale možnost, aby zaměstnanec prohlásil, že na prodloužení výpovědí doby netrvá, a pak by byl pracovní poměr ukončen v původním termínu, během trvající pracovní neschopnosti.

Tato omezení, se ale týkají pouze situace, kdy dává výpověď zaměstnavatel. Pokud dal výpověď zaměstnanec, nebo pokud se jedná o ukončení pracovního poměru dohodou, tak zde žádné podobné omezení není.

Pracovní poměr v takovém případě končí na konci výpovědní doby (bez ohledu na probíhající pracovní neschopnost), nebo ke dni, který je sjednán v dohodě, o ukončení pracovního poměru.

Viz příslušné ustanovení v paragrafu 53, Zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.):

(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní neschopnost:

Pracovní smlouva na dobu určitou a dlouhodobá neschopenka

-

Dobrý den chtěla bych se u vás poradit. Už delší dobu marodím a pracovní smlouvu mám na dobu určitou do konce srpna. Marodit ale budu déle. Jaké mám nároky ze strany zaměstnavatele? Musím se hlásit na pracovní úřad nebo mě po dobu neschopnosti propustit nemůžou? Nevím, na co mám nárok nebo kam se hlásit? Děkuji

Zobrazit odpověď

Kolik bude podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobé neschopence?

-

Dobrý den, Jsem čtrnáct měsíců práce neschopen, tedy od 1. 6. 2022 do 16. 8. 2023. Jak mi bude vypočítaná případná podpora v nezaměstnanosti, pokud bych dal výpověď pro ztrátu zdravotní způsobilosti pro vykonávanou práci?

Zobrazit odpověď

Neschopenka v důchodu – nárok na nemocenskou po skončení zaměstnání

-

Jsem v důchodu a pracuji dál, smlouva na dobu neurčitou. Onemocněl jsem a jsem v pracovní neschopnosti. Pokud bych teď ukončil pracovní poměr třeba dohodou, budu dál dostávat nemocenskou až do ukončení pracovní neschopnosti?

Zobrazit odpověď

Neschopenka (rizikové těhotenství) ve zkušební době

-

Dobrý den, jsem od 1. 4. 2023 registrovaná na ÚP. Teď jsem zjistila, že jsem těhotná a vzhledem k mému vyššímu věku, mě chce moje dr. poslat na rizikové těhotenství. Ale já nechci, cítím se dobře a od 1. 9. mám domluvený nástup do nového zaměstnání, kam nastoupit chci. Můj dotaz se týká toho, že […]

Zobrazit odpověď