RD, neplacené volno, DPP

Dobrý den,

momentálně mám od zaměstnavatele neplacené volno a zároveň ještě čerpám (na 3 létě dítě) RD tu mám stejně jako neplacené volno do 4 let věku dítě.

Mám na vás tři dotazy:

1) když dám dítě do školky, je nějak zákonem omezena doba ( např.: 4 hodiny denně, 3 dny v týdnu).

2) zaměstnavatel mi nabízí brigádu (na DPP), jedna se o jinou práci než jsem dělala (pouze jednorázová výpomoc). Mohu brigádu přijmout, abych nepřišla o RD?

3) A pokud bych otěhotněla do 4 let věku dítěte, bude se mi PPM vypočítávat ze mzdy před nástupem na první mateřskou nebo za posledních 12 měsíců?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Ata, 04.03.2021 13:33
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 05.03.2021 11:11 napsal/a:

Dobrý den,

Jen pro upřesnění – momentálně se u vás nedá hovořit o rodičovské dovolené (RD), protože ta vám skončila v den třetích narozenin dítěte. Proto máte v zaměstnání neplacené volno, a současně pobíráte rodičovský příspěvek (RP).

Dotaz 1,

Doba pobytu dítěte ve školce, je ve vztahu k rodičovskému příspěvku, omezena jen u dětí do 2 roků. U nich je omezení na maximálně 92 hodin měsíčně. Pokud jsou již dítěti dva a více roků, tak žádné omezení na dobu trávenou ve školce není (ve vztahu k RP).

Viz paragraf 92, zákon o SSP (č.117/1995 Sb.):

(3) Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže 

  1. a) dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 92 hodin v kalendářním měsíci,

docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let.

Dotaz 2,

Během doby, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, není nijak omezena výše příjmu. Ve výsledku je možné pracovat i na HPP a současně k tomu čerpat RP, nebo podnikat, nebo cokoliv jiného.

Předpokladem pro nárok na RP je zajištění řádné celodenní péče o dítě. To ale ve výsledku ani nemusíte zajišťovat vy, ale případně i školka, nebo jiná dospělá osoba.

Během rodičovské dovolené i doby, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, tak můžete pracovat i na dohodu, bez omezení výše výdělku.

Dotaz 3,

Podstatné není ani tak to, kdy otěhotníte, jako kdy byste měla nástup na PPM (což je 6 – 8 týdnů před termínem porodu).

Pokud je nástup na PPM do 4 roků dítěte, tak se může vycházet z denního vyměřovacího základu stejného, jako u první PPM.

Viz zákon o nemocenském pojištění (č. 187/2006 Sb.), paragraf 19:

(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Jinak se postupuje podle běžných pravidel. Pokud byste měla nástup na PPM až po 4 roce dítěte, pak by záleželo i na tom, zda by vám na základě dané DPP vznikla účast na nemocenském pojištění, nebo zda byste před začátek PPM, pracovala v zaměstnání a na dalších faktorech. A ano, standardně je rozhodné období posledních 12 měsíců, může se ale postupovat i dále do minulosti (viz paragraf 18, zákona o nemocenském pojištění)

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Rodičovský příspěvek a neschopenka (rizikové těhotenství)

-

Dobrý den, Můj dotaz zní, zda je možné pobírat rodičovský příspěvek (na první dítě) a zároveň být na neschopence s rizikovým těhotenstvím? Rodičovská dovolená skončí 6/6/2024. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď