RD, neplacené volno, DPP

Dobrý den,

momentálně mám od zaměstnavatele neplacené volno a zároveň ještě čerpám (na 3 létě dítě) RD tu mám stejně jako neplacené volno do 4 let věku dítě.

Mám na vás tři dotazy:

1) když dám dítě do školky, je nějak zákonem omezena doba ( např.: 4 hodiny denně, 3 dny v týdnu).

2) zaměstnavatel mi nabízí brigádu (na DPP), jedna se o jinou práci než jsem dělala (pouze jednorázová výpomoc). Mohu brigádu přijmout, abych nepřišla o RD?

3) A pokud bych otěhotněla do 4 let věku dítěte, bude se mi PPM vypočítávat ze mzdy před nástupem na první mateřskou nebo za posledních 12 měsíců?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Ata, 04.03.2021 13:33
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 05.03.2021 11:11 napsal/a:

Dobrý den,

Jen pro upřesnění – momentálně se u vás nedá hovořit o rodičovské dovolené (RD), protože ta vám skončila v den třetích narozenin dítěte. Proto máte v zaměstnání neplacené volno, a současně pobíráte rodičovský příspěvek (RP).

Dotaz 1,

Doba pobytu dítěte ve školce, je ve vztahu k rodičovskému příspěvku, omezena jen u dětí do 2 roků. U nich je omezení na maximálně 92 hodin měsíčně. Pokud jsou již dítěti dva a více roků, tak žádné omezení na dobu trávenou ve školce není (ve vztahu k RP).

Viz paragraf 92, zákon o SSP (č.117/1995 Sb.):

(3) Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže 

  1. a) dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 92 hodin v kalendářním měsíci,

docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let.

Dotaz 2,

Během doby, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, není nijak omezena výše příjmu. Ve výsledku je možné pracovat i na HPP a současně k tomu čerpat RP, nebo podnikat, nebo cokoliv jiného.

Předpokladem pro nárok na RP je zajištění řádné celodenní péče o dítě. To ale ve výsledku ani nemusíte zajišťovat vy, ale případně i školka, nebo jiná dospělá osoba.

Během rodičovské dovolené i doby, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, tak můžete pracovat i na dohodu, bez omezení výše výdělku.

Dotaz 3,

Podstatné není ani tak to, kdy otěhotníte, jako kdy byste měla nástup na PPM (což je 6 – 8 týdnů před termínem porodu).

Pokud je nástup na PPM do 4 roků dítěte, tak se může vycházet z denního vyměřovacího základu stejného, jako u první PPM.

Viz zákon o nemocenském pojištění (č. 187/2006 Sb.), paragraf 19:

(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Jinak se postupuje podle běžných pravidel. Pokud byste měla nástup na PPM až po 4 roce dítěte, pak by záleželo i na tom, zda by vám na základě dané DPP vznikla účast na nemocenském pojištění, nebo zda byste před začátek PPM, pracovala v zaměstnání a na dalších faktorech. A ano, standardně je rozhodné období posledních 12 měsíců, může se ale postupovat i dále do minulosti (viz paragraf 18, zákona o nemocenském pojištění)

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď