Rodičovský příspěvek a nástup do zaměstnání na HPP?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné pobírat dále rodičovský příspěvek a přitom nastoupit do zaměstnání na HPP?

Momentálně jsem na rodičovské dovolené, a beru rodičovský příspěvek. Předchozí zaměstnání, jsem měla v zahraničí.

Nyní se mi naskytla možnost, nastoupit do zaměstnání zde v Čechách, za poměrně výhodných podmínek.

Jenom nevím, jestli během rodičovské mohu pracovat na HPP, nebo jestli to musí být jen přivýdělek na DPP nebo DPČ?

Nepřijdu o rodičovskou, když to bude práce na HPP?

Děkuji!

Dotaz poslal/a: Jarmila H., 25.10.2021 18:40
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.10.2021 18:12 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud momentálně nejste zaměstnaná (vaše zaměstnání skončilo před porodem, nebo v době po porodu), pak nejste na rodičovské dovolené.

Rodičovská dovolená, se týká jen zaměstnanců, kterým rodičovskou dovolenou poskytuje zaměstnavatel, po dobu, kdy jsou doma s dítětem (maximálně do 3 roků dítěte).

Vy zřejmě pouze čerpáte rodičovský příspěvek, jinak jste ale nezaměstnaná.

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, nejste v zásadě nijak omezena v možnosti pracovat v zaměstnání, podnikat nebo mít nějaký přivýdělek nebo brigádu.

Na rodičovský příspěvek, máte nárok i v době, kdy nastoupíte do zaměstnání na HPP. Je zde pouze jedno omezení, které se týká pobytu dítěte v jeslích, školce či jiném podobném zařízení.

U dětí do 2 roků, je tato doba omezena na maximálně 92 hodin měsíčně (pokud by to bylo více, pak by nebyl nárok na RP). U starších dětí (2 roky a více), už není ani toto omezení.

Můžete tedy nastoupit do zaměstnání na HPP, a budete mít dále nárok na rodičovský příspěvek.

Pokud se v době vašeho pobytu v zaměstnání, bude o dítě starat někdo jiný (například babička, chůva, manžel apod.), pak to není v rozporu s podmínkami pro nárok na rodičovský příspěvek.

Jako zaměstnanec, máte případně nárok i na nemocenskou, ošetřovné – a to i v době, kdy dostáváte rodičovský příspěvek.

Není žádné omezení na formu zaměstnání (nemusí to být jen práce na DPP nebo DPČ), není ani žádné omezení na výši příjmu.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď