Rodičovský příspěvek a nástup do zaměstnání na HPP?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné pobírat dále rodičovský příspěvek a přitom nastoupit do zaměstnání na HPP?

Momentálně jsem na rodičovské dovolené, a beru rodičovský příspěvek. Předchozí zaměstnání, jsem měla v zahraničí.

Nyní se mi naskytla možnost, nastoupit do zaměstnání zde v Čechách, za poměrně výhodných podmínek.

Jenom nevím, jestli během rodičovské mohu pracovat na HPP, nebo jestli to musí být jen přivýdělek na DPP nebo DPČ?

Nepřijdu o rodičovskou, když to bude práce na HPP?

Děkuji!

Dotaz poslal/a: Jarmila H., 25.10.2021 18:40
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.10.2021 18:12 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud momentálně nejste zaměstnaná (vaše zaměstnání skončilo před porodem, nebo v době po porodu), pak nejste na rodičovské dovolené.

Rodičovská dovolená, se týká jen zaměstnanců, kterým rodičovskou dovolenou poskytuje zaměstnavatel, po dobu, kdy jsou doma s dítětem (maximálně do 3 roků dítěte).

Vy zřejmě pouze čerpáte rodičovský příspěvek, jinak jste ale nezaměstnaná.

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, nejste v zásadě nijak omezena v možnosti pracovat v zaměstnání, podnikat nebo mít nějaký přivýdělek nebo brigádu.

Na rodičovský příspěvek, máte nárok i v době, kdy nastoupíte do zaměstnání na HPP. Je zde pouze jedno omezení, které se týká pobytu dítěte v jeslích, školce či jiném podobném zařízení.

U dětí do 2 roků, je tato doba omezena na maximálně 92 hodin měsíčně (pokud by to bylo více, pak by nebyl nárok na RP). U starších dětí (2 roky a více), už není ani toto omezení.

Můžete tedy nastoupit do zaměstnání na HPP, a budete mít dále nárok na rodičovský příspěvek.

Pokud se v době vašeho pobytu v zaměstnání, bude o dítě starat někdo jiný (například babička, chůva, manžel apod.), pak to není v rozporu s podmínkami pro nárok na rodičovský příspěvek.

Jako zaměstnanec, máte případně nárok i na nemocenskou, ošetřovné – a to i v době, kdy dostáváte rodičovský příspěvek.

Není žádné omezení na formu zaměstnání (nemusí to být jen práce na DPP nebo DPČ), není ani žádné omezení na výši příjmu.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď