Rodičovský příspěvek a nástup do zaměstnání na HPP?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné pobírat dále rodičovský příspěvek a přitom nastoupit do zaměstnání na HPP?

Momentálně jsem na rodičovské dovolené, a beru rodičovský příspěvek. Předchozí zaměstnání, jsem měla v zahraničí.

Nyní se mi naskytla možnost, nastoupit do zaměstnání zde v Čechách, za poměrně výhodných podmínek.

Jenom nevím, jestli během rodičovské mohu pracovat na HPP, nebo jestli to musí být jen přivýdělek na DPP nebo DPČ?

Nepřijdu o rodičovskou, když to bude práce na HPP?

Děkuji!

Dotaz poslal/a: Jarmila H., 25.10.2021 18:40
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.10.2021 18:12 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud momentálně nejste zaměstnaná (vaše zaměstnání skončilo před porodem, nebo v době po porodu), pak nejste na rodičovské dovolené.

Rodičovská dovolená, se týká jen zaměstnanců, kterým rodičovskou dovolenou poskytuje zaměstnavatel, po dobu, kdy jsou doma s dítětem (maximálně do 3 roků dítěte).

Vy zřejmě pouze čerpáte rodičovský příspěvek, jinak jste ale nezaměstnaná.

V době, kdy čerpáte rodičovský příspěvek, nejste v zásadě nijak omezena v možnosti pracovat v zaměstnání, podnikat nebo mít nějaký přivýdělek nebo brigádu.

Na rodičovský příspěvek, máte nárok i v době, kdy nastoupíte do zaměstnání na HPP. Je zde pouze jedno omezení, které se týká pobytu dítěte v jeslích, školce či jiném podobném zařízení.

U dětí do 2 roků, je tato doba omezena na maximálně 92 hodin měsíčně (pokud by to bylo více, pak by nebyl nárok na RP). U starších dětí (2 roky a více), už není ani toto omezení.

Můžete tedy nastoupit do zaměstnání na HPP, a budete mít dále nárok na rodičovský příspěvek.

Pokud se v době vašeho pobytu v zaměstnání, bude o dítě starat někdo jiný (například babička, chůva, manžel apod.), pak to není v rozporu s podmínkami pro nárok na rodičovský příspěvek.

Jako zaměstnanec, máte případně nárok i na nemocenskou, ošetřovné – a to i v době, kdy dostáváte rodičovský příspěvek.

Není žádné omezení na formu zaměstnání (nemusí to být jen práce na DPP nebo DPČ), není ani žádné omezení na výši příjmu.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Z čeho se vypočítá mateřská dovolená, když jsem vedená na UP

-

Dobrý den, Prosím, z čeho by se vypočítala mateřská dovolená, pokud bych byla vedena na Úřadu práce déle než 5 měsíců, pokud bych se vešla do té ochraně lhůty 180 dní, po rozvázání pracovního poměru?

Zobrazit odpověď

Nárok na mateřskou při neschopence

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru. Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, […]

Zobrazit odpověď

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď