Ukončení pracovního poměru na dobu určitou a nárok na nemocenskou

Dobrý den, pracuji na pracovní poměr na dobu určitou, která končí 31. 12. 2021.

Chci se zeptat, jaké by byly podmínky vyplácení nemocenských dávek v případě, že bych nastoupila na neschopenku po ukončení pracovního poměru, tj. 1. 1. 2021 (nebo asi spíše od 3. 1. 2021)?

Případně – byl by rozdíl, pokud bych na neschopenku nastoupila ještě před skončením pracovního poměru? Někdy poslední týden před koncem smlouvy na dobu určitou?

Jedná se mi o to, že jsem těhotná, další pokračování zaměstnavatel nechce povolit vzhledem k tomu, že se jedná o fyzicky náročnější práci. Já samozřejmě zase nechci přijít o peníze.

Je pravda, že mám nárok na plnou nemocenskou, i když jdu na neschopenku až po skončení zaměstnání?

Děkuji moc za odpověď!

Dotaz poslal/a: Kamila B., 1.12.2021 7:16
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 1.12.2021 16:53 napsal/a:

Dobrý den,

Nárok na nemocenské dávky vám vzniká, i když je pracovní neschopnost (neschopenka), zahájena až po skončení zaměstnání.

Pro nárok na nemocenské dávky, je zde ochranná doba 7 kalendářních dní, od ukončení pracovního poměru. Pokud je neschopenka zahájena během těchto 7 dní, tak je nárok na nemocenskou.

Viz zákon o nemocenském pojištění, zákon číslo 187/2006 Sb., paragraf 15, odstavec 1:

§ 15

(1) Nemocenské náleží též, jestliže ke vzniku dočasné pracovní neschopnosti (§ 57) nebo k nařízení karantény (§ 105) došlo po zániku pojištění v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí 7 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; pokud však pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo.

Pozor ale na to, že to tato ochranná doba, se týká pouze nemocenských dávek. Ty jsou vypláceny státem (ČSSZ) od 15 dne pracovní neschopnosti.

Prvních 14 dní neschopenky, vám zaměstnavatel platí náhradu mzdy za nemoc. Tato náhrada je ale vyplácena jen v době, kdy jste zaměstnanec (během trvání pracovního poměru).

Pokud je neschopenka zahájena až po skončení zaměstnání, tak bohužel prvních 14 dní nic nedostanete. Nejste už zaměstnancem, takže zaměstnavatel už nemá povinnost, platit vám náhradu mzdy. V takovém případě dostáváte nemocenskou až od 15 dne.

Z finančního hlediska, by pro vás tedy mělo být zřejmě nejvýhodnější, abyste pracovní neschopnost zahájila nejpozději 14 dní, před ukončením pracovního poměru, který máte na dobu určitou do 31. 12. 2021. Tj. na neschopenku byste měla jít nejpozději 18. 12. 2021.

Pak by vám zaměstnavatel zaplatil náhradu mzdy za prvních 14 dní, a následně byste dostávala nemocenské dávky. Neměla byste tam žádný „výpadek“ příjmu.

Náhrada mzdy je ale pochopitelně nižší než běžná mzda (je to 60% z redukovaného průměrného hrubého hodinového výdělku za předchozí kalendářní čtvrtletí). Takže pokud budete posledních 14 dní v zaměstnání na neschopence, tak budete mít i adekvátně nižší výplatu za prosinec.

Záleží tedy i na tom, kolik je vaše hrubá mzda (nebo zde mohou být i další faktory, jako jsou různé výkonnostní příplatky, bonusy odměny apod.). Vzhledem k tomu, jak jsou nastaveny redukční hranice pro výpočet náhrady mzdy za nemoc, může být rozdíl mezi běžnou výplatou a náhradou mzdy, poměrně hodně výrazný.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době. Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době. K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od […]

Zobrazit odpověď

Podpora v nezaměstnanosti a nemocenská – na co mám nárok?

-

Dobrý den, jsem v evidenci uchazečů a ještě 2 měsíce budu pobírat podporu, z tohoto důvodu jsem chtěla nastoupit do práce Stal se mi však úraz a doba rekonvalescence se po operaci může protáhnout až na půl roku. Žiji ve společné domácnosti s rodiči, takže nemám nárok na žádné sociální dávky. Proto Vás prosím o […]

Zobrazit odpověď

Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

-

Dobrý den. Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou. Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Placení zdravotního pojištění při neschopence po ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, ukončila jsem pracovní poměr a ve výpovědní lhůtě jsem šla kvůli zdravotním problémům na neschopenku. V té pokračuji i teď když jsem nezaměstnaná. Už jsem se tu dočetla, že na úřad práce můžu jít až po skončení neschopenky. Doktorka říkala, že budu marodit dlouhodobě a já nevím jak je to s placením zdravotního […]

Zobrazit odpověď