Ukončení pracovního poměru a následná nemocenská (rizikové těhotenství)

Dobrý den,

mám dotaz ohledně ukončení pracovního poměru na dobu určitou v těhotenství.

Smlouva na dobu určitou mi končí 31. 1. 2021. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a má lékařka mi chce vypsat nemocenskou.

Nevím, zda si ji nechat napsat ještě před skončením pracovního poměru nebo první den nezaměstnanosti. Musím se hlásit na pracovní úřad, i když už do jiné práce nebudu nastupovat?

Budu mít nárok na PPM?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Petra V., 08.01.2021 17:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.01.2021 15:16 napsal/a:

Dobrý den,

Určitě je pro vás nejvýhodnější, pokud neschopenku (pracovní neschopnost), zahájíte ještě před koncem pracovního poměru.

Nárok na nemocenské dávky, máte, i když je neschopenka zahájena až po skončení zaměstnání (pokud je to do 7 dní, od konce pracovního poměru).

Na náhradu mzdy za nemoc, kterou dostáváte od zaměstnavatele během prvních 14 dní, máte ale nárok jen v době, kdy jste zaměstnaná.

Tj. pokud byste neschopenku zahájila až těsně před skončením pracovního poměru, nebo až po jeho ukončení, tak byste mohla být prvních 14 dní bez příjmu.

Pokud už nebudete zaměstnancem, tak ani nemáte nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele. A měla byste nárok až na nemocenské dávky od 15 dne.

Pokud naopak, pracovní neschopnost zahájíte ještě v době trvání pracovního poměru, tak prvních 14 dní dostanete standardně náhradu mzdy od zaměstnavatele. A následně pak budete dostávat i nemocenské dávky, od 15 dne na neschopence (i když váš pracovní poměr mezi tím, už skončí).

Po skončení zaměstnání, nemá smysl chodit na Úřad práce. V době, kdy jste v pracovní neschopnosti, by vás na Úřadu práce ani nemohli zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. Během neschopenky, kdy dostáváte nemocenské dávky, ani nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Po skončení zaměstnání, byste měla být v pracovní neschopence (rizikové těhotenství), až do začátku PPM (peněžité pomoci v mateřství).

Tím, že jste při ukončení zaměstnání již těhotná (píšete 4 měsíc), tak je zde po skončení pracovního poměru ochranná doba 180 dní. Pokud splňujete všechny podmínky pro nárok na PPM (tj. minimální doba účasti na nemocenském pojištění 270 dní za poslední dva roky), tak byste měla mít nárok na PPM.

Tj. pokud jste v posledním zaměstnání pracovala například celý poslední rok nebo i déle, pak byste, jste určitě měla mít nárok na PPM.

Pokud jste v posledním zaměstnání (které vám teď končí), pracovala kratší dobu, pak bude záležet na tom, jak dlouho, zda jste pracovala i před tím někde jinde atd. To nevím.

Začátek PPM je v době 6 – 8 týdnů před porodem. Výpočet „mateřské“ by vycházel z vašeho příjmu v zaměstnání. To, že následně budete mít jen nižší nemocenskou, nehraje žádnou roli.

Po skončení PPM, pak máte nárok na rodičovský příspěvek. Až po jeho skončení, pokud byste v té době byla stále nezaměstnaná, byste šla na Úřad práce a měla byste nárok na podporu v nezaměstnanosti.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď