Ukončení pracovního poměru a následná nemocenská (rizikové těhotenství)

Dobrý den,

mám dotaz ohledně ukončení pracovního poměru na dobu určitou v těhotenství.

Smlouva na dobu určitou mi končí 31. 1. 2021. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a má lékařka mi chce vypsat nemocenskou.

Nevím, zda si ji nechat napsat ještě před skončením pracovního poměru nebo první den nezaměstnanosti. Musím se hlásit na pracovní úřad, i když už do jiné práce nebudu nastupovat?

Budu mít nárok na PPM?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Petra V., 08.01.2021 17:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 09.01.2021 15:16 napsal/a:

Dobrý den,

Určitě je pro vás nejvýhodnější, pokud neschopenku (pracovní neschopnost), zahájíte ještě před koncem pracovního poměru.

Nárok na nemocenské dávky, máte, i když je neschopenka zahájena až po skončení zaměstnání (pokud je to do 7 dní, od konce pracovního poměru).

Na náhradu mzdy za nemoc, kterou dostáváte od zaměstnavatele během prvních 14 dní, máte ale nárok jen v době, kdy jste zaměstnaná.

Tj. pokud byste neschopenku zahájila až těsně před skončením pracovního poměru, nebo až po jeho ukončení, tak byste mohla být prvních 14 dní bez příjmu.

Pokud už nebudete zaměstnancem, tak ani nemáte nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele. A měla byste nárok až na nemocenské dávky od 15 dne.

Pokud naopak, pracovní neschopnost zahájíte ještě v době trvání pracovního poměru, tak prvních 14 dní dostanete standardně náhradu mzdy od zaměstnavatele. A následně pak budete dostávat i nemocenské dávky, od 15 dne na neschopence (i když váš pracovní poměr mezi tím, už skončí).

Po skončení zaměstnání, nemá smysl chodit na Úřad práce. V době, kdy jste v pracovní neschopnosti, by vás na Úřadu práce ani nemohli zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. Během neschopenky, kdy dostáváte nemocenské dávky, ani nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Po skončení zaměstnání, byste měla být v pracovní neschopence (rizikové těhotenství), až do začátku PPM (peněžité pomoci v mateřství).

Tím, že jste při ukončení zaměstnání již těhotná (píšete 4 měsíc), tak je zde po skončení pracovního poměru ochranná doba 180 dní. Pokud splňujete všechny podmínky pro nárok na PPM (tj. minimální doba účasti na nemocenském pojištění 270 dní za poslední dva roky), tak byste měla mít nárok na PPM.

Tj. pokud jste v posledním zaměstnání pracovala například celý poslední rok nebo i déle, pak byste, jste určitě měla mít nárok na PPM.

Pokud jste v posledním zaměstnání (které vám teď končí), pracovala kratší dobu, pak bude záležet na tom, jak dlouho, zda jste pracovala i před tím někde jinde atd. To nevím.

Začátek PPM je v době 6 – 8 týdnů před porodem. Výpočet „mateřské“ by vycházel z vašeho příjmu v zaměstnání. To, že následně budete mít jen nižší nemocenskou, nehraje žádnou roli.

Po skončení PPM, pak máte nárok na rodičovský příspěvek. Až po jeho skončení, pokud byste v té době byla stále nezaměstnaná, byste šla na Úřad práce a měla byste nárok na podporu v nezaměstnanosti.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Rodičovská dovolená, rodičovský příspěvek a dvě zaměstnání na HPP

-

Dobrý den, letos v srpnu mi bude končit rodičovská dovolená (bude to 4 roky, co jsem již doma). Zároveň do toho srpna pobírám i rodičovský příspěvek. V práci, kde jsem byla před nástupem na mateřskou dovolenou, mi do srpna drží práci, a zároveň tam tedy v tom srpnu chci nastoupit. Ale problém je, že od září […]

Zobrazit odpověď

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek nebo porodné?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Začala jsem pracovat od 1. 9. 2020 do 31. 7. 2021. Od 1. 9. 2021 jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde jsem skončila 10. 11. 2021. Od 11. 11. 2021 Jsem v evidenci úřadu práce, kde jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti až do dubna 2022. Na úřadu práce jsem […]

Zobrazit odpověď

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

-

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit odpověď

Co dělat, když otec dítěte nastoupí na PPM?

-

Dobrý den, pokud otec dítěte nastoupí na PPM po 6 týdnu narození dítěte, ale matka  zůstane s dítětem doma, kam se má přihlásit? Může být OBZP a tudíž si platit nemocenské pojištění, nebo se přihlásit na pracovní úřad? Po skončení PPM by se otec vrátil do svého zaměstnání a matka by pobírala rodičovský příspěvek, je […]

Zobrazit odpověď