Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy.

Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)?

A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-.

Mzdu rozdělil na 2 části – zákl. 24500 + zbytek odměny. Dle výpočtu počítal průměr ze základu a tvrdí, že se po 3 kalendářních měsících bude počítat jinak.

Může, jelikož jsme od 1. 1. 2021 nově založení takhle postupovat nebo to musí počítat z čisté mzdy, co je uvedeno na výplatní pásce?

Dotaz poslal/a: Pavel K., 25.02.2021 15:33
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 27.02.2021 16:56 napsal/a:

Dobrý den,

Náhrada mzdy za nemoc, během prvních 14 dní, je vyplácena od 1 dne. „První 3 dny neplacené neschopenky“ bývaly dříve (do poloviny roku 2019). Nyní je nárok na náhradu mzdy již od prvního dne.

Pozor ale na to, že náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele, není vyplácena za kalendářní dny, ale za skutečně zameškané (neodpracované) hodiny, podle vašeho rozpisu směn.

Pokud onemocníte tak, že vám do prvních 3 dní spadá třeba víkend (a o víkendu nemáte žádnou plánovanou směnu), tak jsou tyto dva dny víkendu „neplacené“.

Co se týká výpočtu náhrady mzdy za svátek (nebo i za nemoc), tak zde nehraje čistá mzda roli. Vychází se z průměrného hrubého hodinového výdělku (což je něco trochu jiného než průměrná hrubá mzda).

Ten se zpravidla počítá na základě předchozího kalendářního čtvrtletí. Pokud jste pro zaměstnavatele v předchozím kalendářním čtvrtletí nepracoval, pak se vychází z aktuálního kalendářního čtvrtletí, od zahájení zaměstnání.

Pokud jste ale v aktuálním čtvrtletí neodpracoval alespoň 21 dní (směn), tak se namísto průměrného hrubého hodinového výdělku, použije pravděpodobný výdělek

Viz zákoník práce, zákon číslo 262/2006 Sb., paragraf 355:

§ 355

(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek. 

(2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní neschopnost a nemocenská:

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Neprodloužená nemocenská a žádost o invalidní důchod

-

Končí mi nemocenská 16. 5. 2023 a prodloužení mi bylo zamítnuto a navrženo, ať si požádám o invalidní důchod. To jsem udělala, ale než mi dojde rozhodnutí o ID, budu bez finančních prostředků jen s platem manžela. Potřebuji poradit jak dál. Jestli ukončit pracovní poměr i když zaměstnavatel se mnou dále počítá anebo se přihlásit […]

Zobrazit odpověď

Konec nemocenské – prodloužení neschopenky nebo podpora v nezaměstnanosti?

-

Dobrý den, můj příběh je složitý. Onemocněla jsem vážnou nemocí a přišla o práci – ve zkratce. Je mi 43 let. Na neschopence jsem od září 2022. Ke konci roku 2022 mi nebyla prodloužena smlouva na dobu určitou. Nyní pokračuji v neschopence, kterou mohu mít do konce srpna. Předtím jsme byla trvale v pracovním poměru. […]

Zobrazit odpověď

Nárok na další nemocenskou (placenou neschopenku) po skončení podpůrčí doby

-

Dobrý den, tento měsíc mi bude končit neschopenka, která je už neplacená. A hned se mi vystaví nová z gynekologie. Když už mi skončila podpůrčí doba, ta nová neschopenka bude opět neplacená? Děkuji

Zobrazit odpověď