Výpověď a neschopenka – musím se někam přihlásit?

Dobrý den, výpověď jsem podala 26. 5. 2021 s dvouměsíční výpovědní lhůtou.

Od 3.7 2021 jsem na neschopence. Do nového zaměstnání nastupuji od 9.8 2021. S lékařem jsem dohodnutá na ukončení neschopenky, k 8. 8. 2021 (z důvodu celozávodních dovolených). Pracovní poměr mi tedy skončí k 31. 7. 2021.

Nevím, jestli se mám na ten týden přihlásit na pracovní úřad (placení sociální a
zdravotní pojištění), nebo jestli je nějaká ochranná lhůta od předchozího zaměstnavatele.

Také jsem četla o prodloužení výpovědní doby, v době neschopenky, ale myslím, že to platí pouze v případě podání výpovědi zaměstnavatelem zaměstnanci.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Lenka K., 19.07.2021 11:09
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 20.07.2021 15:39 napsal/a:

Dobrý den,

Prodloužení výpovědní doby, pokud je zaměstnanec v pracovní neschopnosti, se opravdu týká jen situace, kdy se jedná o výpověď ze strany zaměstnavatele. A i to jen v případě, že na tomto prodloužení výpovědní doby zaměstnanec trvá.

Logika je zde taková, že výpovědní doba je mimo jiné určena proto, aby si zaměstnanec mohl najít nové zaměstnání, což během pracovní neschopnosti moc nemůže.

V případě, že výpověď dal zaměstnanec, nebo se jedná o ukončení pracovního poměru dohodou (či ve zkušební době), tak zde žádné prodlužování výpovědní doby není.

Viz paragraf 53, odstavec 2, zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.):

(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Pokud budete po skončení zaměstnání, dále v pracovní neschopnosti (cca 1 týden, jak píšete), tak nemá smysl chodit na Úřad práce.

V době, kdy jste stále na neschopence (v pracovní neschopnosti), vás na Úřadu práce nemohou zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. Viz paragraf 25, odstavec 2a, zákon o zaměstnanosti (zákon číslo 435/2004 Sb.):

(2) Uchazečem o zaměstnání se nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou 

a) je uznána dočasně neschopnou práce,

Po dobu, kdy jste po skončení zaměstnání, stále v pracovní neschopnosti (s nárokem na nemocenské dávky), za vás platí zdravotní pojištění stát. Stejně tak se tato doba započítává, jako náhradní doba důchodového pojištění.

Tj. sociální a zdravotní pojištění řešit nemusíte, na podporu v nezaměstnanosti by vám v této době nárok nevznikal. Na Úřad práce tedy nemá smysl chodit.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

-

Dobrý den. Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou. Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Placení zdravotního pojištění při neschopence po ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, ukončila jsem pracovní poměr a ve výpovědní lhůtě jsem šla kvůli zdravotním problémům na neschopenku. V té pokračuji i teď když jsem nezaměstnaná. Už jsem se tu dočetla, že na úřad práce můžu jít až po skončení neschopenky. Doktorka říkala, že budu marodit dlouhodobě a já nevím jak je to s placením zdravotního […]

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenskou – ukončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, dne 16. 6. 2022 jsem začal pracovat v nové firmě. Od 19. 8. 2022 jsem v pracovní neschopnosti. Dne 25. 8. 2022 mi zaměstnavatel oznámil, že se mnou bude ukončen pracovní poměr ve zkušební době. Můj dotaz proto zní, zda mám i po ukončení pracovního poměru ve zkušební době nárok na nemocenské dávky […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po třech měsících v nové práci

-

Dobrý den, jsem třetím měsícem v zaměstnání a teď jsem po zkušební době dostal smlouvu na HPP. Rok dozadu jsem žádné jiné zaměstnání neměl. Mám horšící se psychický stav a rád bych absolvoval tříměsíční stacionář, při kterém se vystavuje pracovní neschopnost. Měl bych nárok na plnohodnotnou nemocenskou po celou dobu trvání stacionáře? Pokud ne, kolik […]

Zobrazit odpověď