Výpověď dohodou po skončení nemocenské – můžu skončit ihned bez výpovědí doby?

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu ihned (v ten den nebo na druhý den) po ukončení „nemocenské“ podat výpověď dohodou nebo zda je tam nějaká časová prodleva (výpovědní doba)?

Jsem teď momentálně už třetí měsíc na neschopence. Naskytla se mi ale možnost, jít pracovat do jiné firmy, za lepší peníze. Takže bych chtěl ukončit neschopenku a dát výpověď.

V nové firmě by ale chtěli, abych nastoupil co nejdříve, takže by mě zajímalo jak je to s výpovědí dohodou? Jestli bych mohl skončit ihned po ukončení neschopenky.

Děkuji.

Dotaz poslal/a: Milan K., 25.12.2021 10:29
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.12.2021 16:50 napsal/a:

Dobrý den

Výpověď dohodou, je nesmysl. Zaměstnání můžete ukončit buď výpovědí, nebo dohodou. Pro každý způsob ukončení pracovního poměru platí trochu odlišné podmínky. Výpověď dohodou neexistuje, nedává žádný smysl.

Pracovní poměr ze strany zaměstnance, může být ukončen kdykoliv. Výpověď můžete zaměstnavateli dát i během neschopenky. Stejně tak se můžete se zaměstnavatelem domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou i během pracovní neschopnosti.

Zákoník práce, stanovuje pouze omezení pro zaměstnavatele, který vám nesmí dát výpověď, pokud jste na neschopence. Pro zaměstnance ale žádné omezení není:

  • Pokud se se svým zaměstnavatelem domluvíte (a on tedy bude souhlasit), můžete pracovní poměr ukončit dohodou klidně hned zítra. To zda před tím ukončíte nebo neukončíte neschopenku, nehraje žádnou roli.
  • Pokud zaměstnavatel nebude souhlasit s ukončením pracovního poměru dohodou k vámi navrženému termínu, pak nemáte jinou možnost, než podat klasickou výpověď.

Při výpovědi, je zde ale výpovědní doba. Takže pokud byste zítra dal v práci výpověď, tak budete mít ještě výpovědní dobu 2 měsíce. Ta by vám začala 1. 1. 2022 a skončila 28. 2. 2022.

Pokud byste s výpovědí čekal až na začátek nového roku, a dal ji například 3. 1. 2022, pak byste byl ve výpovědní době o jeden měsíc déle.

Výpovědní doba by vám začala až 1. 2. 2022 a skončila 31. 3. 2022 (výpovědní doba začíná od začátku následujícího kalendářního měsíce, po doručení výpovědi).

Výpověď v zaměstnání můžete dát i během neschopenky. Stačí zaměstnavateli prokazatelně předat/doručit písemnou výpověď (osobně/písemně/elektronicky).

Co se tedy týká vašeho dotazu, pak je možné zaměstnání ukončit ihned (bezprostředně) po skončení pracovní neschopnosti. Ale pouze za předpokladu, že s tím bude zaměstnavatel souhlasit. Jednalo by se o ukončení pracovního poměru dohodou

Pokud by nesouhlasil, pak budete muset počkat. Musel byste podat výpověď ze zaměstnání a počkat, než uplyne výpovědní doba.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní právo a mzdy:

Hlavní pracovní poměr a brigáda – pojištění a daně

-

Dobrý den, chci se zeptat – mám hlavní pracovní poměr, kde mi každý měsíc strhávají sociální pojištění i zdravotní pojištění. Mám i brigádu, v únoru výdělek 1818 Kč, strženy daně 272 Kč. Ale v březnu byl výdělek 4738 Kč, a bylo mi strženo zdravotní 1761 Kč, sociální 308 Kč, daně 720 Kč…a v práci, kde mám […]

Zobrazit odpověď

Nárok na odstupné při výpovědi dohodou – smlouva na dobu určitou

-

Dobrý den, prosím o radu. Pracuji u společnosti již 10,5 roku. Nadřízený za mnou přišel, že z důvodu snižování nákladů se mnou již nepočítají. Ať počítám s výpovědí dohodou k 30. 4. 2022. Mám nárok na odstupné i v případě že smlouvu mám od roku 2011 a stále mě jí prodlužují o rok? Nyní mám […]

Zobrazit odpověď

Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

-

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené. Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici. Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde […]

Zobrazit odpověď

Počítá se práce na DPČ pro nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, pokud budu nějakou dobu pracovat na DPČ, počítá se tento čas do případně potřebné doby k získání k tomu, aby mohla být přiznána podpora od UP (odpracováno 12 měsíců za posledních 24). Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď