Výpověď dohodou po skončení nemocenské – můžu skončit ihned bez výpovědí doby?

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu ihned (v ten den nebo na druhý den) po ukončení „nemocenské“ podat výpověď dohodou nebo zda je tam nějaká časová prodleva (výpovědní doba)?

Jsem teď momentálně už třetí měsíc na neschopence. Naskytla se mi ale možnost, jít pracovat do jiné firmy, za lepší peníze. Takže bych chtěl ukončit neschopenku a dát výpověď.

V nové firmě by ale chtěli, abych nastoupil co nejdříve, takže by mě zajímalo jak je to s výpovědí dohodou? Jestli bych mohl skončit ihned po ukončení neschopenky.

Děkuji.

Dotaz poslal/a: Milan K., 25.12.2021 10:29
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.12.2021 16:50 napsal/a:

Dobrý den

Výpověď dohodou, je nesmysl. Zaměstnání můžete ukončit buď výpovědí, nebo dohodou. Pro každý způsob ukončení pracovního poměru platí trochu odlišné podmínky. Výpověď dohodou neexistuje, nedává žádný smysl.

Pracovní poměr ze strany zaměstnance, může být ukončen kdykoliv. Výpověď můžete zaměstnavateli dát i během neschopenky. Stejně tak se můžete se zaměstnavatelem domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou i během pracovní neschopnosti.

Zákoník práce, stanovuje pouze omezení pro zaměstnavatele, který vám nesmí dát výpověď, pokud jste na neschopence. Pro zaměstnance ale žádné omezení není:

  • Pokud se se svým zaměstnavatelem domluvíte (a on tedy bude souhlasit), můžete pracovní poměr ukončit dohodou klidně hned zítra. To zda před tím ukončíte nebo neukončíte neschopenku, nehraje žádnou roli.
  • Pokud zaměstnavatel nebude souhlasit s ukončením pracovního poměru dohodou k vámi navrženému termínu, pak nemáte jinou možnost, než podat klasickou výpověď.

Při výpovědi, je zde ale výpovědní doba. Takže pokud byste zítra dal v práci výpověď, tak budete mít ještě výpovědní dobu 2 měsíce. Ta by vám začala 1. 1. 2022 a skončila 28. 2. 2022.

Pokud byste s výpovědí čekal až na začátek nového roku, a dal ji například 3. 1. 2022, pak byste byl ve výpovědní době o jeden měsíc déle.

Výpovědní doba by vám začala až 1. 2. 2022 a skončila 31. 3. 2022 (výpovědní doba začíná od začátku následujícího kalendářního měsíce, po doručení výpovědi).

Výpověď v zaměstnání můžete dát i během neschopenky. Stačí zaměstnavateli prokazatelně předat/doručit písemnou výpověď (osobně/písemně/elektronicky).

Co se tedy týká vašeho dotazu, pak je možné zaměstnání ukončit ihned (bezprostředně) po skončení pracovní neschopnosti. Ale pouze za předpokladu, že s tím bude zaměstnavatel souhlasit. Jednalo by se o ukončení pracovního poměru dohodou

Pokud by nesouhlasil, pak budete muset počkat. Musel byste podat výpověď ze zaměstnání a počkat, než uplyne výpovědní doba.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní právo a mzdy:

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Ukončení pracovního poměru dohodou v těhotenství

-

Dobrý den, dne 12. 11. 2022 bych měla nastoupit na mateřskou (termín porodu 7. 1. 2023). Aktuálně jsem zaměstnaná na HPP s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Celkem vážně zvažuji ukončení pracovního poměru dohodou. Moje účetní mi řekla, že pokud ukončíme dohodou ze zdravotních důvodů (pracovní doba je přes noc tudíž nemohu už práci vykonávat), […]

Zobrazit odpověď

Student nad 26 let a sociální a zdravotní pojištění

-

Dobrý den, v červenci jsem dosáhla věku 26 let a status studenta na mé univerzitě končí k 31. 8. 2022. Zdravotní pojištění jsem již uhradila za srpen, ale mám nabídku práce na DPP/DPČ od srpna (jinou práci na HPP ani OSVČ nemám). Jak je to s platbou sociálního a zdravotního pojištění, pokud dohodu podepíši? Bude […]

Zobrazit odpověď

2 pracovní poměry a odvod zdravotního pojištění

-

Dobrý den, mám 2 hlavní pracovní poměry u dvou různých zaměstnavatelů, na jednom je mzda vyšší než minimální a sjednána 40 hodinová pracovní doba. Tam mám podepsané daňové prohlášení. U druhého pracovního poměru je mzda 5.000,- hrubého a kratší pracovní doba. Zajímá mne, zda se musí z této mzdy, která je 5.000,- Kč, odvést zdravotní […]

Zobrazit odpověď