Výpověď dohodou po skončení nemocenské – můžu skončit ihned bez výpovědí doby?

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu ihned (v ten den nebo na druhý den) po ukončení „nemocenské“ podat výpověď dohodou nebo zda je tam nějaká časová prodleva (výpovědní doba)?

Jsem teď momentálně už třetí měsíc na neschopence. Naskytla se mi ale možnost, jít pracovat do jiné firmy, za lepší peníze. Takže bych chtěl ukončit neschopenku a dát výpověď.

V nové firmě by ale chtěli, abych nastoupil co nejdříve, takže by mě zajímalo jak je to s výpovědí dohodou? Jestli bych mohl skončit ihned po ukončení neschopenky.

Děkuji.

Dotaz poslal/a: Milan K., 25.12.2021 10:29
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.12.2021 16:50 napsal/a:

Dobrý den

Výpověď dohodou, je nesmysl. Zaměstnání můžete ukončit buď výpovědí, nebo dohodou. Pro každý způsob ukončení pracovního poměru platí trochu odlišné podmínky. Výpověď dohodou neexistuje, nedává žádný smysl.

Pracovní poměr ze strany zaměstnance, může být ukončen kdykoliv. Výpověď můžete zaměstnavateli dát i během neschopenky. Stejně tak se můžete se zaměstnavatelem domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou i během pracovní neschopnosti.

Zákoník práce, stanovuje pouze omezení pro zaměstnavatele, který vám nesmí dát výpověď, pokud jste na neschopence. Pro zaměstnance ale žádné omezení není:

  • Pokud se se svým zaměstnavatelem domluvíte (a on tedy bude souhlasit), můžete pracovní poměr ukončit dohodou klidně hned zítra. To zda před tím ukončíte nebo neukončíte neschopenku, nehraje žádnou roli.
  • Pokud zaměstnavatel nebude souhlasit s ukončením pracovního poměru dohodou k vámi navrženému termínu, pak nemáte jinou možnost, než podat klasickou výpověď.

Při výpovědi, je zde ale výpovědní doba. Takže pokud byste zítra dal v práci výpověď, tak budete mít ještě výpovědní dobu 2 měsíce. Ta by vám začala 1. 1. 2022 a skončila 28. 2. 2022.

Pokud byste s výpovědí čekal až na začátek nového roku, a dal ji například 3. 1. 2022, pak byste byl ve výpovědní době o jeden měsíc déle.

Výpovědní doba by vám začala až 1. 2. 2022 a skončila 31. 3. 2022 (výpovědní doba začíná od začátku následujícího kalendářního měsíce, po doručení výpovědi).

Výpověď v zaměstnání můžete dát i během neschopenky. Stačí zaměstnavateli prokazatelně předat/doručit písemnou výpověď (osobně/písemně/elektronicky).

Co se tedy týká vašeho dotazu, pak je možné zaměstnání ukončit ihned (bezprostředně) po skončení pracovní neschopnosti. Ale pouze za předpokladu, že s tím bude zaměstnavatel souhlasit. Jednalo by se o ukončení pracovního poměru dohodou

Pokud by nesouhlasil, pak budete muset počkat. Musel byste podat výpověď ze zaměstnání a počkat, než uplyne výpovědní doba.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní právo a mzdy:

Podpora v nezaměstnanosti a odstupné vyplacené před rokem

-

Dobrý den, v květnu 2021 jsem na 3 letech věku dítěte byla pro nadbytečnost propuštěna ze zaměstnání a bylo mi vyplaceno odstupné. Do května 2022 jsem ještě na rodičovské dovolené a pobírám příspěvek. V květnu 2022 se půjdu pravděpodobně registrovat na úřad práce a žádat o podporu. Bude mi podpora vyplácena hned od prvního dne […]

Zobrazit odpověď

Nárok na dávky v nezaměstnanosti v roce 2022 – smlouva na dobu určitou

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na dávky v nezaměstnanosti, pokud bych nepodepsala další prodloužení smlouvy na dobu určitou, nebo pokud by mi ji naopak nechtěli prodloužit oni. Ve firmě pracuji cca od poloviny roku 2020. Nejdříve jsem měla smlouvu jen na půl roku. Loni v lednu jsme podepsali prodloužení na jeden rok. […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská a mateřská – pracovní smlouva na dobu určitou

-

Dobrý den, mám spoustu otázek,ale bohužel mi na ně nikdo nedokáže odpovědět, tudíž se obracím na Vás. Nedávno jsem zjistila radostnou zprávu,že jsem těhotná. S tím bohužel souvisí mnoho zapeklitostí, co se týče peněz. Bohužel nepracuji ještě ani rok a na konci února 2015 mi končí smlouva na dobu určitou. Má šéfová mi na rovinu […]

Zobrazit odpověď

Může mě zaměstnavatel nutit do očkování proti COVID?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě, jestli mě zaměstnavatel může nutit do toho, abych se nechala naočkovat proti COVID-19. Já očkovaná nejsem. Mám dobrý zdravotní stav, nepatřím do žádné rizikové skupiny, a očkování mi přijde zbytečné. V zaměstnání jsem ale pod značným tlakem. Lidé, co se nechali naočkovat, dostali bonus k výplatě 2000 Kč a měli i volno […]

Zobrazit odpověď