Výpověď dohodou v nemocenské u onkologického pacienta

Dobrý den, prosím o radu.

Otec je velmi vážně nemocný. Od počátku roku pobírá nemocenskou, je zaměstnanec Městské policie.

Chtěl by se dohodnout na ukončení pracovního poměru. Zaměstnavatel bude souhlasit.

Co musí udělat? Má nejdříve ukončit nemocenskou? Nebo ne? Když se dohodnou na určitém termínu ukončení, co bude potom? Kdo mu bude vyplácet nemocenskou, na koho se má obrátit? Na OSSZ? Kam se nahlásit?

Nebo nemusí řešit nic, zaměstnání ukončí dohodou a nemocenská mu bude stále vyplácena?

Moc děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Lenka T., 25.06.2021 19:08
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.06.2021 15:57 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud je pracovní poměr ukončen během pracovní neschopnosti dohodou, nebo případně výpovědí ze strany zaměstnance (zaměstnavatel výpověď dát během neschopenky nemůže), tak se v zásadě nic nemění.

Nárok na nemocenské dávky se nijak nemění. Neschopenka bude pokračovat dále, dokud ji neukončí ošetřující lékař. Nemocenské dávky budou vypláceny dále – zde se nic nemění.

Na nemocenskou je nárok až 380 dní (s případným prodloužením o dalších 350 dní).

V zásadě ani není potřeba nikam nic hlásit. To, že neschopenka stále trvá, ČSSZ ví (dostává informace elektronicky od lékaře/zaměstnavatele).

Po ukončení pracovní poměru, ani není potřeba chodit například na Úřad práce.

Během pracovní neschopnosti, nemůže být nezaměstnaný zaevidován, jako uchazeč o zaměstnání a nevzniká ani nárok na podporu v nezaměstnanosti. Na Úřad práce, by váš otec šel případně až po ukončení neschopenky. Na podporu v nezaměstnanosti je nárok, i po skončení dlouhodobější pracovní neschopnosti, po ukončeném zaměstnání (byť pak podpora může být nižší).

Váš otec by rozhodně neměl sám ukončovat neschopenku. Nárok na nemocenské dávky, je jen v případě, že je neschopenka zahájena v průběhu zaměstnání, nebo nejpozději do 7 dní od ukončení zaměstnání. Pokud by ukončil neschopenku, tak by sice mohl jít na Úřad práce a dostávat podporu, ale neměl by už nárok na nemocenské dávky, pokud by nastala potřeba další neschopenky.

Během pracovní neschopnosti, po skončení zaměstnání, je plátcem zdravotního pojištění stát.

O tom, že neschopenka pokračuje i po skončení pracovní neschopnosti, je případně potřeba informovat zdravotní pojišťovnu – viz informace například na webu VZP (jiné zdravotní pojišťovny to budou mít obdobně).

Doba v pracovní neschopnosti, po skončení zaměstnání, se započítává jako náhradní doba důchodového pojištění, pro nárok na důchod.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď