Výpověď po příliš přísném posudku závodního lékaře

Dobrý den, pracuji 5 let jako pracovník v soc. službách v domově pro lidi s mentálním  a tělesným postižením.

Teď mi po atace roztroušené sklerózy přiznali  invalidní důchod 2. stupně. Po léčbě se zdravotně cítím zase v pořádku.

V posudku lékaře OSSZ je napsáno, že jsem schopna práce, jen s podstatně nižšími nároky na tělesné schopnosti. Závodní lékař mi ale do posudku napsal, že jsem zcela pozbyla pracovní způsobilost, takže mě chtějí propustit.

Pracovala jsem na oddělení, kde jsou nejmíň postižení i na „horších“ odděleních (zvládla jsem to několik měsíců i v průběhu ataky nemoci). Pracovnice v aktivizačních dílnách mají pracovní zařazení také prac. v soc. službách, takže ani tam mne vedení nedá.

Včera jsem napsala stížnost na posudek závodního lékaře na Krajský úřad, ale až si doberu dovolenou, tak „letím“.

Je můj vyhazov oprávněný?

Děkuji za radu

Dotaz poslal/a: Martina S., 04.10.2021 7:44
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 04.11.2021 18:34 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste dle lékařského posudku pozbyla pracovní způsobilost, tak váš zaměstnavatel má dle zákoníku práce, pouze dvě možnosti:

1) Převedení na jinou práciviz paragraf 41, zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.):

§ 41 Převedení na jinou práci

(1) Zaměstnavatel je povinen převést zaměstnance na jinou práci, 

a) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci,

Současně platí:

(3) Není-li možné dosáhnout účelu převedení podle odstavců 1 a 2 převedením zaměstnance v rámci pracovní smlouvy, může ho zaměstnavatel převést v těchto případech i na práci jiného druhu, než byl sjednán v pracovní smlouvě, a to i kdyby s tím zaměstnanec nesouhlasil.

2) Ukončení pracovního poměru výpovědíviz paragraf 52, zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.):

§ 52

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů:

e) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě zdravotní způsobilost,

Obecně platí, že zaměstnavatel nemá příliš na výběr. Je mu přímo zakázáno, aby vám přiděloval práci, kterou s ohledem na svůj zdravotní stav, nesmíte vykonávat.

Pokud je to možné, může vás zaměstnavatel převést na jinou práci, a to i na jiný druh práce, než máte sjednán v pracovní smlouvě.

Další možností je pak výpověď. Pozbytí pracovní způsobilosti, je jedním z mála důvodů pro možnost výpovědi ze strany zaměstnavatele, který je explicitně uveden v zákoníku práce.

Zaměstnavatel si dle ustálené judikatury, také může vybrat mezi výše uvedenými možnostmi, tedy mezi možností převést zaměstnance na jinou práci a právem rozvázat se zaměstnancem pracovní poměr výpovědí, a to i v případě, že jinou vhodnou práci pro zaměstnance má.

Asi jediné řešení vaší situace, je vámi zmíněné odvolání, proti lékařskému posudku. Dle příslušného zákona, máte možnost, se do 15 dnů, proti lékařskému posudku odvolat, což jste zřejmě již učinila.

Pokud ale odvolání nebude kladně vyřízeno, pak je rozhodnutí na vašem zaměstnavateli, a výpověď je jedna ze dvou možností, které zaměstnavatel má.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní právo a mzdy:

Hlavní pracovní poměr a brigáda – pojištění a daně

-

Dobrý den, chci se zeptat – mám hlavní pracovní poměr, kde mi každý měsíc strhávají sociální pojištění i zdravotní pojištění. Mám i brigádu, v únoru výdělek 1818 Kč, strženy daně 272 Kč. Ale v březnu byl výdělek 4738 Kč, a bylo mi strženo zdravotní 1761 Kč, sociální 308 Kč, daně 720 Kč…a v práci, kde mám […]

Zobrazit odpověď

Nárok na odstupné při výpovědi dohodou – smlouva na dobu určitou

-

Dobrý den, prosím o radu. Pracuji u společnosti již 10,5 roku. Nadřízený za mnou přišel, že z důvodu snižování nákladů se mnou již nepočítají. Ať počítám s výpovědí dohodou k 30. 4. 2022. Mám nárok na odstupné i v případě že smlouvu mám od roku 2011 a stále mě jí prodlužují o rok? Nyní mám […]

Zobrazit odpověď

Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

-

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené. Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici. Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde […]

Zobrazit odpověď

Počítá se práce na DPČ pro nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, pokud budu nějakou dobu pracovat na DPČ, počítá se tento čas do případně potřebné doby k získání k tomu, aby mohla být přiznána podpora od UP (odpracováno 12 měsíců za posledních 24). Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď