Výpověď zaměstnanci během OČR z důvodu zavření školy

Dobrý den, může zaměstnavatel dát výpověď zaměstnanci, který je na OČR z důvodu zavření školy?

Dotaz poslal/a: Petra V., 22.03.2021 14:35
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 23.03.2021 16:06 napsal/a:

Dobrý den,

Zákoník práce jednoznačně říká, že v době, kdy zaměstnanec pečuje o dítě mladší než 10 roků (což je naprostá většina aktuálních případů ošetřovného), tak nelze dát zaměstnanci výpověď.

Viz zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb., paragraf 53:

§ 53 Zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem

(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je

f) v době, kdy zaměstnanec poskytuje dlouhodobou péči v případech podle § 41a a 41c zákona o nemocenském pojištění se souhlasem zaměstnavatele podle § 191a, v době, kdy ošetřuje dítě mladší než 10 let nebo jiného člena domácnosti v případech podle zákona o nemocenském pojištění a v době, kdy pečuje o dítě mladší než 10 let z důvodů stanovených zákonem o nemocenském pojištění.

Tento zákaz výpovědi se vztahuje pouze na výpověď danou zaměstnavatelem. Pokud by se například jednalo o pracovní poměr na dobu určitou, tak ten končí ke sjednanému datu, bez ohledu na OČR. Obdobně je možné pracovní poměr ukončit i dohodou, nebo výpovědí ze strany zaměstnance.

Platí také, že v určitých specifických případech, může být dána výpověď i během ochranné doby. Týká se to případů, kdy dochází k rušení zaměstnavatele nebo jeho části, k přemístění zaměstnavatele, nebo i případů hrubého porušení pracovních povinností zaměstnancem. To jsou ale dosti vzácné výjimky. Výpověď z běžných „organizačních“ důvodů, pro nadbytečnost atp., dát nelze.

Pokud by výpověď byla dána před začátkem OČR tak, že by výpovědní doba měla uplynout v průběhu OČR, tak se výpovědí doba na dobu OČR zastaví a bude pokračovat až po jeho ukončení. Viz paragraf 53 ZP:

(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Pozor ale na to, že u aktuálního krizového ošetřovného, je možné přerušované čerpání. Je tedy možné, aby zaměstnanec část dní pracoval a část dní byl doma a pečoval o dítě. Pokud by byla výpověď dána v den, kdy zaměstnanec pracuje, pak by takováto výpověď byla platná, ale platilo by zde ustanovení paragrafu 53, ZP.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní neschopnost a nemocenská:

Krátkodobé střídání na OCŘ při hospitalizaci (dítě v nemocnici)

-

Manželka je delší dobu (10 dní) na OČR s hospitalizovaným synem v nemocnici. Rád bych ji krátkodobě vystřídal (1-2 dny). Je možné toto provést bez nutnosti, aby se složitě měnilo OČR – například střídáním o víkendu nebo mimo její pracovní dny?

Zobrazit odpověď

Pracovní smlouva na dobu určitou a dlouhodobá neschopenka

-

Dobrý den chtěla bych se u vás poradit. Už delší dobu marodím a pracovní smlouvu mám na dobu určitou do konce srpna. Marodit ale budu déle. Jaké mám nároky ze strany zaměstnavatele? Musím se hlásit na pracovní úřad nebo mě po dobu neschopnosti propustit nemůžou? Nevím, na co mám nárok nebo kam se hlásit? Děkuji

Zobrazit odpověď

Neschopenka pouze na 1 HPP ze 2 HPP

-

Dobrý den, mám dotaz na to, jestli jde mít pouze neschopenku do jedné práce. Jsem těhotná a mám 2 HPP (úklid a kancelářskou činnost). Úklid mě již dost zmáhá a chtěla bych na něho neschopenku. Ale v kanceláři jsem v pohodě a jsem schopná tuto činnost vykonávat. Je tedy možné mít neschopenku jen na ten […]

Zobrazit odpověď

Nástup na mateřskou dovolenou ze dvou zaměstnání

-

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem momentálně na rodičovské dovolené, a již rok při rodičovské dovolené pracuji u jiného zaměstnavatele. Rodičovská dovolená mi skončí ještě před nástupem na mateřskou dovolenou (cca 5 měsíců), po tuto dobu bych byla na pracovní neschopnosti (pobírala bych nemocenskou?), jelikož se jedná o fyzicky náročnou […]

Zobrazit odpověď