Zpětné uznání pracovního úrazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské.

Měl jsem pracovní úraz, kdy jsem přišel o článek malíčku, bohužel jsem to nenahlásil jako pracovní úraz. Prosím o info, zda se dá to změnit na pracovní úraz

Zaměstnavatel mne od toho odrazoval, a teď dělá, jako kdyby se nic nestalo. Stále jsem v pracovní neschopnosti.

Prosím jak postupovat, jestli se to dá.

Děkuji za info

Dotaz poslal/a: David, 23.09.2021 07:33
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 23.09.2021 18:52 napsal/a:

Dobrý den,

Povinnosti a práva zaměstnance i zaměstnavatele, ve vztahu k pracovnímu úrazu, definuje zákoník práce. Jako zaměstnanec, máte povinnost, svůj pracovní úraz ihned nahlásit zaměstnavateli – viz zákoník práce, zákon číslo 262/2006 Sb., paragraf 106:

Zaměstnanec je povinen bezodkladně oznamovat svému nadřízenému vedoucímu zaměstnanci svůj pracovní úraz, pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí, a pracovní úraz jiného zaměstnance, popřípadě úraz jiné fyzické osoby, jehož byl svědkem, a spolupracovat při objasňování jeho příčin,

Pokud jste pracovní úraz nenahlásil ve chvíli, kdy se vám stal, tak je to možné učinit i zpětně.

Můžete se tedy obrátit na svého zaměstnavatele a formálně mu oznámit svůj pracovní úraz. Ideálně písemnou formou, přičemž by měly být uvedeny všechny podstatné okolnosti – tj. kdy, kde, jak, atd.

Je dobré, pokud máte i nějaké svědky (jinak to bude jen vaše tvrzení, což se pak obtížněji dokazuje, když to budete hlásit až zpětně). Důkazní břemeno, ohledně toho, že se vám úraz stal v zaměstnání/při plnění pracovních povinností, je na vaší straně.

Je pochopitelné, že zaměstnavatel se brání, zpětnému uznání pracovního úrazu. Zaměstnavatel má povinnost evidovat pracovní úrazy. Za nesplnění této povinnosti, mu může hrozit i velmi citelná pokuta od inspektorátu práce.

Pokud by zaměstnavatel nereagoval na vaše formální nahlášení pracovního úrazu, pak jsou i další možnosti.

Můžete celou záležitost nahlásit na inspektorát práce (jak již bylo zmíněno výše, je dobré, pokud na danou událost máte svědky, aby bylo možné vše doložit).

Zde už zaměstnavateli může hrozit zmíněná pokuta a další problémy. Takže to ve vašich vzájemných vztazích asi nevyvolá „kladnou odezvu“.

Bude určitě lepší, zkusit se nejprve domluvit se svým zaměstnavatelem na řešení celé situace „po dobrém“. Zaměstnavatel musí být pro případ pracovního úrazu pojištěn, takže to stejně „neplatí ze svého“.

Pokud dohoda se zaměstnavatelem není možná, pak se obraťte rovnou na inspektorát práce.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Jak dlouho můžu marodit, abych poté měla nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, dostala jsem výpověď pro zrušení provozovny a cca 14 dní byla v pracovní neschopnosti. Paní doktorka mi řekla, že budu marodit dlouhodobě. Vím, že na ÚP se budu hlásit až po ukončení pracovní neschopnosti. Ale chtěla bych vědět, zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. U firmy jsem pracovala 3 roky a […]

Zobrazit odpověď

Pracovní neschopenka před zahájením dvouměsíční výpovědi z mé strany

-

Dobrý den, měl bych dotaz? Dne 6. 6. 2022 jsem v práci podal z mé strany výpověď z pracovního poměru tak, že dvouměsíční výpovědní lhůta mi začala běžet 1. 7. 2022 a končí 31. 8. 2022. Bohužel jsem si 27. 6. 2022 při rekreační hře nohejbalu přetrhl achilovku a jsem od toho dne v pracovní […]

Zobrazit odpověď

Další neschopenka krátce po skončení předchozí – mám nárok na nemocenskou?

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Podpůrčí do a mi skončila 22. 4. 2022 a nastoupila jsem do práce, kde jsem čerpala dovolenou a normálně pracuji. A chci se zeptat: vrátily se mi bolesti, mám nárok na nemocenskou a na jak dlouho? Ještě do toho mě běží od 1. 8. 2022 výpověď ze strany zaměstnavatele […]

Zobrazit odpověď

Rizikové těhotenství a práce na DPČ – mám nárok na nemocenskou?

-

Dobry den, prosím o radu. Pracuji jako terénní pečovatelka a jsem na DPČ. Před týdnem jsem se dozvěděla, že musím na rizikové těhotenství z důvodu vysokého tlaku. Zajímá mne, zda mam nárok na nemocenskou při té moji DPČ? Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď