Hlavní pracovní poměr a brigáda – pojištění a daně

Dobrý den,

chci se zeptat – mám hlavní pracovní poměr, kde mi každý měsíc strhávají sociální pojištění i zdravotní pojištění.

Mám i brigádu, v únoru výdělek 1818 Kč, strženy daně 272 Kč.

Ale v březnu byl výdělek 4738 Kč, a bylo mi strženo zdravotní 1761 Kč, sociální 308 Kč, daně 720 Kč…a v práci, kde mám hlavní pracovní poměr zdravotní 1221 Kč, takže za ten březen sem zaplatil na zdravotním 2982 Kč??!!!! A na sociálním v hlavní práci 1764 Kč a 308 Kč= 2072 Kč.

Opravdu se z brigády platí další zdravotní a sociální??? To se mi pak ta brigáda nevyplatí. Když výdělek je 4738 Kč a vyplatí mi 1949 Kč.

Dotaz poslal/a: Jakub H., 30.04.2022 12:23
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 01.05.2022 7:30 napsal/a:

Dobrý den,

V dotazu bohužel neuvádíte, jakou formu, má vaše brigáda, a jak je to s případným uplatněním daňových slev a s dalšími faktory, které mají vliv na výpočet čisté mzdy. Určitou představu ale mám.

Trochu zjednodušeně se dá říci, že daň z příjmu (z výplaty), platíte téměř vždy (buď zálohovou, nebo srážkovou). Sociální a zdravotní pojištění, také platíte skoro vždy (záleží na formě pracovní smlouvy a výši příjmu) – jsou ale výjimky (viz níže)

S daněmi je to obecně tak, že se platí 15% z hrubé mzdy (pouze u velmi nadprůměrných příjmů je pak vyšší daň 23%). Daň zaplatíte v podstatě vždy a to buď formou zálohové, nebo srážkové daně. Pokud máte více zaměstnání, pak si můžete v jednom z nich uplatnit daňové slevy (zpravidla u hlavního příjmu).

Sociální pojištění zaměstnance je 6,5% z hrubé mzdy (dalších 24,8% platí státu zaměstnavatel). U hlavního pracovního poměru, se vám sociální strhne „vždy“. U vedlejších příjmů, záleží na formě a výši příjmu.

Zdravotní pojištění zaměstnance je 4,5% z hrubé mzdy (dalších 9% platí zaměstnavatel). U hlavního pracovního poměru, se vám sociální strhne „vždy“. U vedlejších příjmů, záleží na formě a výši příjmu.

U zdravotního pojištění je dále to, že každý měsíc musí být zaplaceno alespoň minimální zdravotní pojištění. Tj. součet zdravotního pojištění zaplaceného zaměstnancem a zaměstnavatelem, musí být minimálně 2187 Kč (minimální zdravotní pojištění 2022). Pokud je zaplaceno méně, tak se strhává doplatek do minimálního pojištění.

Toto minimální pojištění se netýká těch, kdo mají příjem k důchodu, studentů, žen na mateřské nebo rodičovské (obecně tam, kde zdravotní pojištění platí za tyto osoby primárně stát). Netýká se to ani vedlejších příjmů při zaměstnání, pokud je v hlavním zaměstnání příjem alespoň ve výši minimální mzdy (minimálního vyměřovacího základu).

Pokud by se jednalo o brigádu na dohodu o provedení práce (DPP), a příjem byl do 10 000 Kč měsíčně hrubého, tak se neplatí sociální a zdravotní, pouze daň. U příjmu nad 10 000 Kč, se platí vše.

Pokud by se jednalo o brigádu na dohodu o pracovní činnosti (DPČ), a příjem byl do 3500 Kč, pak se opět neplatí sociální a zdravotní pojištění, pouze daň 15%. U příjmu od 3500 Kč se už opět strhne jak sociální, tak i zdravotní pojištění, a pochopitelně i daně.

Podle toho, co píšete v dotazu, se mi zdá (pouze odhaduji, může to být i jinak), že máte sjednánu právě dohodu o pracovní činnosti (DPČ). Tomu by odpovídalo i to, že v únoru se vám strhávala pouze daň 15% (příjem do 3500 Kč), a v březnu se vám strhávalo již i sociální a zdravotní pojištění (příjem od 3500 Kč výše).

Nezdá se mi pouze výše vámi udávaného zdravotního pojištění v březnu. Podle všeho, se vám tam započítal doplatek do minimálního zdravotního pojištění (jinak by zdravotní pojištění bylo jen 214 Kč).

Pokud máte v hlavním pracovním poměru příjem alespoň ve výši minimální mzdy, pak už v dalších zaměstnáních není nutné platit doplatek do minimálního vyměřovacího základu.

Zde je možné, že mzdová účetní u zaměstnavatele, kde pracujete na brigádě, neví o tom, že máte hlavní pracovní poměr, kde máte adekvátně vysoký příjem. Zkuste se tedy obrátit na druhého zaměstnavatele, kde pracujete na brigádu a ověřit si to.

Může po vás požadovat doložení výplatních pásek z prvního zaměstnání nebo jiných dokladů, aby bylo jasné, že je za vás pojistné odváděno, alespoň z minimálního vyměřovacího základu.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Práce na DPČ:

Student nad 26 let a sociální a zdravotní pojištění

-

Dobrý den, v červenci jsem dosáhla věku 26 let a status studenta na mé univerzitě končí k 31. 8. 2022. Zdravotní pojištění jsem již uhradila za srpen, ale mám nabídku práce na DPP/DPČ od srpna (jinou práci na HPP ani OSVČ nemám). Jak je to s platbou sociálního a zdravotního pojištění, pokud dohodu podepíši? Bude […]

Zobrazit odpověď

Rizikové těhotenství a práce na DPČ – mám nárok na nemocenskou?

-

Dobry den, prosím o radu. Pracuji jako terénní pečovatelka a jsem na DPČ. Před týdnem jsem se dozvěděla, že musím na rizikové těhotenství z důvodu vysokého tlaku. Zajímá mne, zda mam nárok na nemocenskou při té moji DPČ? Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Počítá se práce na DPČ pro nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, pokud budu nějakou dobu pracovat na DPČ, počítá se tento čas do případně potřebné doby k získání k tomu, aby mohla být přiznána podpora od UP (odpracováno 12 měsíců za posledních 24). Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Vyřazení z ÚP a práce na DPČ

-

Dobrý den, k 30. 11. 2021 mi končí podpora v nezaměstnanosti Od 1. 12. 2021 budu mít brigádu na DPČ, ale protože si chci vydělat více než je dovoleno ÚP (polovina min měsíční mzdy), musím to nahlásit na ÚP, aby mne vyřadili z evidence. Mám si zařídit živnostenský list, nebo jaké jiné možnosti se mi naskytují? […]

Zobrazit odpověď