Je možné mít 2 HPP současně?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestliže jsem na neschopence a ve výpovědní lhůtě, jestli mohu ukončit neschopenku a nastoupit ještě v té výpovědní lhůtě do nového zaměstnání?

Tím bych měla asi cca měsíc dva HPP, po skončení výpovědní lhůty bych měla již jen jeden HPP.

Děkuji moc

Dotaz poslal/a: Lenka J., 07.03.2022 22:35
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 08.03.2022 14:47 napsal/a:

Dobrý den,

Hlavní a vedlejší pracovní poměr, se sice stále poměrně často používá v běžné komunikaci, fakticky ale nic takového už zákon nezná. Hlavní a vedlejší pracovní poměr, byl v zákonech definován dříve, aktuálně ale nic takového není.

Současný zákoník práce, zná pouze pracovní nebo služební poměr, nebo práci na dohodu, konanou mimo pracovní poměr (DPP a DPČ).

Rozlišení, jestli se jedná o hlavní nebo vedlejší činnost, se používá u podnikatelů (OSVČ), pro účely sociálního a zdravotního pojištění, ale to je něco úplně jiného.

Jako „hlavní pracovní poměr“, bývá zpravidla označován plný pracovní úvazek (např. 40 hodin týdně). Ze mzdy je pak odváděno sociální a zdravotní pojištění, a také daně, přičemž máte možnost uplatnit příslušné daňové slevy.

Takovéto pracovní poměry, můžete mít klidně i dva, nebo i tři (pokud byste to byla schopná časově a fyzicky zvládat, 3x8 hodin 5 dní v týdnu je opravdu asi jen teorie, je ale možné mít více kratších úvazků u různých zaměstnavatelů, přičemž se nemusí jednat o dohody, ale o pracovní poměry).

Více pracovních poměrů, je možné sjednat jak u různých zaměstnavatelů, tak případně je možné mít dvě pracovní smlouvy (dva pracovní poměry), i u jednoho zaměstnavatele (pokud by se jednalo o odlišné pracovní činnosti).

Ze všech takových pracovních poměrů, se odvádí příslušné odvody – sociální, zdravotní pojištění a daně. Daňové slevy, ale můžete uplatit pouze u jednoho zaměstnavatele.

Takže i během výpovědní lhůty v jednom zaměstnání (první „HPP“), můžete nastoupit do jiného zaměstnání (druhý „HPP“).

Předpokladem ale je to, že to budete časově zvládat. Pokud ukončíte pracovní neschopnost, tak předpokládám, že do konce výpovědní doby, budete muset v prvním zaměstnání (první „HPP“), i nadále pracovat?

Pozor také na to, aby druhá HPP, nebyla stejná jako ta první. Zákoník práce stanovuje určitá omezení – během zaměstnání, můžete vykonávat stejnou činnost pro jiného zaměstnavatele, jen se souhlasem svého zaměstnavatele – viz paragraf 304, zákoník práce:

§ 304

(1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

(3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.

Je možné mít i dva HPP (nebo klidně i tři). Zákoník práce, nic jako hlavní a vedlejší pracovní poměr nezná. Je zde pouze pracovní a služební poměr a dále dohody konané mimo pracovní poměr. Možnost výkonu stejné práce pro jiného zaměstnavatele, ale podléhá souhlasu od stávajícího zaměstnavatele.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní neschopnost a nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď