Konec rodičovského příspěvku – z čeho se počítá výše příspěvku v nezaměstnanosti?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.

V září mi končí rodičovský příspěvek, ale problém je, že se nemůžu vrátit do předchozí práce, kde mám smlouvou na dobu neurčitou. Důvod je, že jsme se přestěhovali dál, a já nebudu moct skloubit práci, školku….

V místě nynějšího bydliště práci hledám, ale zatím se to nedaří. Otázka je, jak a z čeho se počítá výše příspěvku v nezaměstnanosti. Pravděpodobně budu muset požádat o výpověď dohodou.

Děkuji

Dotaz poslal/a: Kateřina, 17.08.2022 17:49
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 19.08.2022 14:48 napsal/a:

Dobrý den,

Mezi ukončením čerpání rodičovského příspěvku, a ukončením rodičovské dovolené je rozdíl.

Rodičovská dovolená končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte (pokud jste si v zaměstnání nedomluvila kratší rodičovskou dovolenou, prodloužení rodičovské dovolené už ale možné není).

Rodičovský příspěvek, je možné čerpat až do 4 roků dítěte, nebo do doby, než je vyčerpána celá částka (aktuálně 300 000 Kč na jedno dítě).

Je tedy otázka, jestli vám v září končí pouze čerpání rodičovského příspěvku, nebo i rodičovská dovolená?

Po skončení rodičovské dovolené (následující pracovní den po 3 narozeninách dítěte), máte jako zaměstnanec povinnost nastoupit do zaměstnání, nebo se domluvit na jiném řešení. Může se jednat o výpověď, ukončení zaměstnání dohodou, můžete si požádat o neplacené volno, můžete být v pracovní neschopnosti, atd. …

Pokud byste chtěla ukončit zaměstnání, pak jen pozor na to, že výpověď dohodou, je nesmysl. Buď dáváte výpověď (nebo ji dostáváte od zaměstnavatele), nebo se jedná o dohodu. Oboje současně nejde. Pro výpověď ze zaměstnání, jsou trochu odlišné podmínky (například výpovědní doba 2 měsíce), než pro dohodu (ukončení zaměstnání ihned, resp. k datu, na kterém se dohodnete).

Jako zaměstnanec, můžete dát výpověď, nebo ukončit pracovní poměr, i během rodičovské dovolené (je to ale zbytečné, lepší je počkat na konec RD). Zaměstnavatel s vámi může ukončit pracovní poměr až po skončení rodičovské dovolené (během rodičovské dovolené, můžete dostat výpověď pouze ve zvláštních případech.

Pokud ukončíte pracovní poměr výpovědí nebo dohodou, po skončení rodičovské dovolené, tak to bude běžné ukončení pracovního poměru (podmínky jsou stejné, jako pro všechny ostatní zaměstnance). Zaměstnavatel by vám vystavil potvrzení o výši průměrného výdělku pro Úřad práce.

Pokud by po skončení rodičovské probíhala ještě výpovědní doba (tj. pokud byste dala výpověď), pak by se dalo vycházet z průměrného výdělku.

Pokud by se jednalo o ukončení pracovního poměru dohodou (tj. po rodičovské byste neodpracovala alespoň 21 dní), pak by se vycházelo z pravděpodobného výdělku (viz. paragraf 355, zákoník práce).

O výši podpory v nezaměstnanosti, by také rozhodovalo to, kdy byste šla na Úřad práce. Pokud by to bylo do 3 dnů, od ukončení zaměstnání, pak by se podpora odvíjela od vašeho průměrného/pravděpodobného výdělku.

Roli by hrál i důvod pro ukončení zaměstnání (je vhodné do výpovědi, nebo do dohody uvést důvod, který spadá mezi vážné důvody – stěhování, péče o dítě, apod.), aby nedocházelo ke krácení podpory).

Pokud byste ale po skončení zaměstnání, byla nějakou dobu doma s dítětem, a na Úřad práce šla až později, pak by se vám jako poslední činnost započítala péče o dítě (jako náhradní doba zaměstnání, se počítá péče o dítě až do 4 roků), a podpora by se odvíjela od průměrné mzdy v ČR (podpora je pak jen velmi nízká).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď