Má přítel nárok na ošetřovné, když budu po operaci?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli si může vzít partner OČR na mě jako přítelkyni, když jdu na operaci s rukou a budu potřebovat doma pomoci.

Žijeme spolu, ale manželé nejsme.

Dotaz poslal/a: Monika, 02.01.2022 14:23
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 03.01.2022 16:02 napsal/a:

Dobrý den,

Podmínky pro nárok na ošetřovné (OČR), se od 1. 1. 2022 mírně změnily. Došlo k rozšíření okruhu příjemců, u kterých není vyžadováno splnění podmínky sdílení společné domácnosti. Nově mají nárok na ošetřovné i další příbuzní v přímé linii, apod.

Ve vašem případě, pokud s přítelem nejste manželé nebo registrovaní partneři, je ale vyžadováno společné bydliště (společná domácnost) – viz odstavec 2, paragraf 39, zákon o nemocenském pojištění (zákon číslo 187/2006 Sb.):

(2) Podmínkou nároku na ošetřovné je, že osoba uvedená v odstavci 1 žije se zaměstnancem v domácnosti; to neplatí v případě ošetřování nebo péče o příbuzného v linii přímé a sourozence zaměstnance nebo ošetřování manžela (manželky) zaměstnance, registrovaného partnera (registrované partnerky) zaměstnance, rodičů manžela (manželky) nebo registrovaného partnera (registrované partnerky) zaměstnance.

Definice „domácnosti“ je uvedena v paragrafu 3, písmeno v:

v) domácností společenství fyzických osob, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby; v případě svěření dítěte soudem do společné nebo do střídavé péče obou rodičů se za domácnost považuje domácnost každého z těchto rodičů,

Pokud tedy s přítelem dlouhodoběji společně žijete (sdílíte společnou domácnost, podílíte se na nákladech na živobytí společně), pak by mohl mít nárok na ošetřovné (OČR), pokud budou splněny i další podmínky.

Mezi další podmínky pak patří pochopitelně to, že přítel musí být zaměstnaný v zaměstnání, kde mu vzniká účast na nemocenském pojištění (tedy v klasickém HPP, u DPP nebo DPČ není nárok na ošetřovné, stejně tak na OČR nemají nárok ani OSVČ).

Zatímco u dětí do 10 roků, je na ošetřovné nárok téměř „automaticky“, u starších dětí nebo i dalších osob, které již nejsou dítětem, záleží na konkrétním zdravotním stavu.

Na ošetřovné je nárok, pokud zdravotní stav dané osoby, vyžaduje, aby o ni někdo jiný pečoval/ošetřoval ji – viz paragraf 39:

§  39

(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu 

a) ošetřování

2. jiné fyzické osoby, jejíž zdravotní stav z důvodu nemoci nebo úrazu vyžaduje nezbytně ošetřování jinou fyzickou osobou, nebo ženy, která porodila, jestliže její stav v době bezprostředně po porodu vyžaduje nezbytně ošetřování jinou fyzickou osobou, nebo

O tom, zda váš zdravotní stav vyžaduje nebo nevyžaduje ošetřování, by měl rozhodnout váš ošetřující lékař, který je asi jako jediný, schopný posoudit váš zdravotní stav a schopnost se o sebe sama postarat po operaci.

Na ošetřovné (OČR), může být v tomto případě nárok maximálně po dobu 9 kalendářních dní. Ošetřovné je ve výši 60% z redukovaného vyměřovacího základu (tj. stejné, jako klasická nemocenská od 15 dne neschopenky).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Může si manžel vzít OČR (ošetřovné) na dítě?

-

Dobrý den,  od 1. 1. 2023 budu zaměstnaná na HPP a zároveň budu stále pobírat rodičovský příspěvek. Ráda bych se zeptala, zda si manžel může vzít OČR (ošetřovné), pokud budou děti nemocné, nebo to není možné, jelikož při HPP budu zároveň pobírat rodičovský příspěvek. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Má na OČR nárok i babička?

-

Dobrý den, Má prosím nárok na OČR v případě nemoci mého syna i babička, která nežije s námi ve stejné domácnosti? Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zobrazit odpověď

Střídání rodičů na OČR – mohu pokračovat v OČR místo manželky?

-

Dobrý den, manželka je dítětem na OČR již 9. den a musí ho tedy ukončit. Nicméně dítě je stále nemocné. Mohu tedy místo ní pokračovat v OČR já? Děkuji

Zobrazit odpověď

Může mi zaměstnavatel zakázat OČR?

-

Dobrý den, v zaměstnání mají problém s OČR, které čerpám na nemocné čtyřleté dítě. Bohužel nemocnost v MŠ je velká a děti jsou nemocné téměř každý měsíc. Můj zaměstnavatel mi OČR zakazuje a já nemám kam nemocné dítě dát. Poradíte? Je toto jednání v souladu se zákoníkem práce? Jak mám argumentovat? Pracuji jako pedagogický asistent […]

Zobrazit odpověď