Nárok na mateřskou v době nemocenské od bývalého zaměstnavatele

Dobrý den přeji.

Moc prosím o radu, která se týká přechodu z nemocenské na mateřskou.

Dcera onemocněla v ochranné 7 denní době, když dostala výpověď ve zkušební době pro onemocnění (2x měla COVID).

Je na nemocenské dodnes od 1. 3. 2022, poměr ukončený 28. 2. 2022. Nyní zjistila, že je těhotná v 5. týdnu a nemá nejlepší průběh.

Chci se zeptat, zda může marodit nadále a zda bude mít nárok na přechod z nemocenské na mateřskou, když termín porodu má 25. 1. 2023, prosím?

Moc děkuji za radu.
S pozdravem

Dotaz poslal/a: Dana Š., 02.06.2022 10:56
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 04.06.2022 14:48 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud byla pracovní neschopnost (neschopenka), zahájena během ochranné doby 7 kalendářních dní, od ukončení pracovního poměru, pak se na tuto pracovní neschopnost vztahují v podstatě stejné podmínky, jako pro zaměstnance.

Během pracovní neschopnosti je nárok na nemocenské dávky od 15 dne (prvních 14 dní na neschopence, po skončení zaměstnání, je bez nemocenské). Na nemocenskou, je nárok maximálně po dobu 380 dní od začátku neschopenky (s možností případného prodloužení).

O ukončení pracovní neschopnosti rozhoduje ošetřující lékař. Pokud z jeho strany budou důvody, pro pokračování pracovní neschopnosti, pak vaše dcera může být na neschopence až do případného začátku PPM (zdravotní relevanci neschopenky nijak neposoudím).

Co se týká nároku na peněžitou pomoc v mateřství (PPM), tak zde je riziko, že nárok mít nebude. Pro nárok na „mateřskou“ (PPM), musí být splněny dvě hlavní podmínky.

První podmínkou je minimální doba účasti na nemocenském pojištění v délce 270 kalendářních dní za poslední dva roky (posuzuje se posledních 24 měsíců, před nástupem na PPM). Pokud v tomto období měla dcera i jiné zaměstnání, než to zmíněné v dotazu, které bylo ukončeno ve zkušební době, pak by tato podmínka mohla být splněna (nevím).

Další podmínkou je to, že v době nástupu na PPM (což je v období 6 – 8 týdnů před porodem), musí být dcera účastníkem nemocenského pojištění (tj. například zaměstnaná) nebo musí být v ochranné době.

Ochranná doba pro nárok na PPM, je až 180 dní. To platí za předpokladu, že dcera otěhotněla ještě v době, kdy byla zaměstnaná (což mi podle toho, co píšete, tak úplně nevychází). A dále to platí jen v případě, že poslední zaměstnání (kde bylo zahájeno těhotenství), trvalo alespoň 180 dní. Pokud bylo zaměstnání kratší (například 3 měsíce, což je obvyklá délka zkušební doby), pak je i ochranná doba pro PPM kratší.

Podle toho, co píšete, se domnívám, že vaše dcera nyní není v ochranné době pro nárok na PPM, a i pokud by byla, tak jí tato ochranná doba zřejmě skončila podstatně dříve, než by mohla mít termín nástupu na PPM.

V takovém případě by mohla mít nárok na PPM, jen pokud by ještě nyní, v době před porodem, nastoupila do nějakého zaměstnání, kde by jí vznikla účast na nemocenském pojištění.

Pokud by neměla nárok na PPM („mateřskou“), pak má ale zcela určitě nárok na rodičovský příspěvek, hned po narození dítěte.

Rodičovský příspěvek je aktuálně 300 000 Kč na jedno dítě (může se ale během roku 2022 zvýšit na 360 – 400 tisíc Kč). Pokud nemá nárok na PPM (není možné stanovit vyměřovací základ), pak dostává maximálně 10 000 Kč měsíčně (může se během roku 2022 zvýšit na 13 000 Kč).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď