Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

Dobrý den,

ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Lucie, 20.06.2022 15:52
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 21.06.2022 19:11 napsal/a:

Dobrý den,

Na rodičovský příspěvek, můžete mít nárok i v době, kdy se již vrátíte do zaměstnání. U rodičovského příspěvku, nehraje roli výše příjmu. Nárok na RP, můžete mít i při práci na HPP. Podstatné je pouze to, aby byla zajištěna péče o dítě.

Podle aktuálních podmínek, může být péče o dítě zajištěna i jinou (zletilou) osobou. Může se jednat o babičku nebo nějakou paní na hlídání, nebo o někoho jiného – nemusíte to být jenom vy.

Dítě také můžete dávat do školky nebo do jeslí. U dětí do dvou roků, je ale aktuálně omezení, že ve školce/jeslích nesmí být dítě více než 92 hodin v jednom kalendářním měsíci. Toto omezení, se týká pouze dětí do 2 roků. Nad dva roky, už může být dítě ve školce/v jeslích bez omezení.

Přesné znění podmínek – viz paragraf 31, zákon o státní sociální podpoře (zákon číslo 117/1995 Sb.).

Omezení na 92 hodin, by se s velkou pravděpodobností mělo brzy zrušit. Aktuálně se v Parlamentu projednává novela zákona o státní sociální podpoře.

Tato novela, by měla měnit několik věcí – mimo jiné zjednodušit žádosti o přídavky na bydlení, měl by se zvýšit limit pro rodičovský příspěvek na 13 000 Kč měsíčně. Ve hře je stále i zvýšení celkové částky rodičovské na 360 – 400 tisíc korun.

Jednou z navrhovaných změn, je i zrušení podmínky, že dítě do dvou roků nesmí být ve školce/v jeslích déle než 92 hodin měsíčně. Po schválení novely, by už i děti do 2 roků, mohly být ve školce bez omezení.

Původně se předpokládalo, že by tato novela zákona, začala platit už od začátku července 2022 (od 1. 7. 2022). Nyní se schvalování trochu „zaseklo“ na debatách, jestli se bude/nebude zvyšovat celková částka rodičovské. Další hlasování má být 24. 6. 2022.

Změna, která se týká zrušení omezení doby ve školce/v jeslích, by zřejmě mohla začít platit během letních prázdnin/ od září 2022 (po schválení v Parlamentu, je ještě nutné hlasování v Senátu a podpis prezidenta).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď