Nástup na mateřskou před skončením pracovního poměru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující.

Termín porodu mám 22. 2. 2023, pracovní smlouva na dobu určitou mi po roce končí 28. 2. 2023, tedy v době, kdy budu na mateřské.

S koncem smlouvy mi končí i pracovní poměr? Musím se hlásit po mateřské na ÚP?

Nebo až po skončení rodičovské dovolené, jelikož budu nezaměstnaná? Kdo za mě platí v tu chvíli sociální a zdravotní? Mění se tím pro mě ještě něco?

Ještě dotaz – jestliže bych nastoupila na mateřskou 1. 1. 2023 (od nového roku), vzniká mi nárok na dovolenou za období mezi mateřskou a koncem smlouvy?

Děkuji za odpovědi, moc jsem toho k tomuto tématu nenašla.

Dotaz poslal/a: Denisa, 30.08.2022 21:24
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 03.09.2022 14:02 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud máte sjednaný pracovní poměr na dobu určitou, tak tento pracovní poměr končí k datu, na kterém jste se dohodli (resp. po uplynutí dohodnuté doby), bez ohledu na to, jestli jste v té době v pracovní neschopnosti, na mateřské nebo na rodičovské dovolené., apod.

Pochopitelně je možné, abyste se se zaměstnavatelem dohodli na něčem jiném. Můžete se domluvit na prodloužení smlouvy, je to ale poměrně málo pravděpodobné.

U smlouvy na dobu určitou je to jiné, než u pracovního poměru na dobu neurčitou. U doby neurčité, by vám během mateřské/rodičovské, zaměstnavatel nemohl dát běžnou výpověď. U smlouvy na dobu neurčitou, ale výpověď nedostáváte. Ta končí tak, jak bylo předem dohodnuto.

Po skončení pracovního poměru na dobu určitou, se pro vás nic nemění. I nadále můžete být doma, i nadále máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství a následně na rodičovský příspěvek.

Na Úřad práce, má smysl chodit až ve chvíli, kdy si budete hledat novou práci. Nutným předpokladem pro evidenci na ÚP, je podání žádosti o zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání. A také plnění příslušných povinností.

Po dobu, kdy jste na mateřské dovolené (ta vám končí, ke dni ukončení pracovního poměru), nebo po dobu, kdy čerpáte PPM (peněžitou pomoc v mateřství) nebo po dobu, kdy budete dostávat rodičovský příspěvek (nebude se jednat o rodičovskou dovolenou, to je něco jiného), za vás zdravotní pojištění bude platit stát.

Rodičovský příspěvek, můžete dostávat až do 4 roků dítěte – resp. do doby, než je vyčerpána celá částka RP (aktuálně 300 000 Kč na dítě, budete se ale zřejmě zvyšovat). Záleží na tom, jak vysokou měsíční částku si nastavíte, podle toho se odvíjí doba čerpání RP. Po tuto dobu, za vás platí ZP stát.

Sociální pojištění, za vás přímo nikdo neplatí (u sociálního pojištění, to funguje trochu jinak). Doba, kdy pečujete o dítě (případně až do jeho 4 roků), se vám ale započítává, jako doba důchodového pojištění, pro nárok na budoucí důchod.

Budete mít následně nárok i na podporu v nezaměstnanosti ve chvíli, kdy budete chtít ukončit péči o dítě, a hledat si nové zaměstnání (z pohledu nároku na podporu v nezaměstnanosti, se vám jako „odpracovaná“ doba, počítá i péče o dítě do jeho až 4 roků).

Pokud byste měla rodičovský příspěvek například na 30 měsíců (tj. cca do 3 roků dítěte) a následně šla na ÚP, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Podpora je pak ale jen velmi nízká (aktuálně je to něco málo před pět tisíc korun měsíčně za první dva měsíce, v budoucnu to bude jen o něco málo více – záleží na růstu průměrné mzdy).

Doba mateřské dovolené (například od 1. 1. 2023 do ukončení pracovního poměru 28. 2. 2023), se vám z pohledu nároku na dovolenou, započítává jako „odpracovaná doba“. Budete mít tedy nárok na 8/52 z celkové roční dovolené. Tu by vám měl zaměstnavatel proplatit, při ukončení pracovního poměru.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď