Nemocenská na Úřadu práce, sociální dávky, ukončení evidence

Dobrý den,

měla bych dotaz, ocitla jsem se v dost složité životní situaci. Skončila jsem v zaměstnání ve zkušební době dohodou na vlastní žádost. Ihned jsem se neevidovala na ÚP v domnění, že ten samý měsíc nastoupím do dalšího zaměstnání.

Což se mi nezadařilo registrace na ÚP ale proběhla ještě tentýž měsíc ke konci. Ke konci dalšího měsíce mi lékař vystavil neschopenku, pravděpodobně se budu dlouhodobě léčit a může mne čekat i operace, mám nemoc způsobenou vlivem mechanického působení zřejmě ze zaměstnání, odkud jsem odešla.

Můj dotaz zní, zda budu mít nárok na nemocenské dávky, případně zda-li by se toto dalo zpětně nárokovat jako úraz způsobený v práci? Podporu mám, ale pouze už jen 2 měsíce.

Po skončení podpory mě ÚP vyřadí z evidence či se evidence prodlužuje po dobu trvání neschopenky?

Jsem odkázaná jen na sociální dávky? Nevím, zda nebudu nucena žádat o invalidní důchod. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji předem

Dotaz poslal/a: Jana, 07.01.02022 11:37
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 08.01.2022 14:22 napsal/a:

Dobrý den,

Na nemocenské dávky, máte nárok pouze v době, kdy jste zaměstnaná, nebo v případě, že je pracovní neschopnost zahájena do 7 kalendářních dní, od skončení posledního zaměstnání (poslední činnosti, která vám zakládala účast na nemocenském pojištění).

Těchto 7 dní po skončení zaměstnání, je ochranná doba, kdy byste ještě měla nárok na nemocenské dávky. Pokud je ale pracovní neschopnost zahájena až s delším časovým odstupem (více než 7 dní od ukončení zaměstnání), tak vám již nárok na nemocenské dávky nevzniká.

Můžete mít tedy sice vystavenu neschopenku (minimálně jako „omluvenku“ pro Úřad práce), nemocenské dávky ale dostávat nebudete.

Ukončení podpory v nezaměstnanosti, není důvodem pro vyřazení z Úřadu práce. Na Úřadu práce můžete být vedena i delší dobu, než je samotná doba výplaty podpory.

Po skončení podpory, za vás dále platí zdravotní pojištění stát. Sociální pojištění za vás nikdo neplatí. Doba na ÚP, bez nároku na podporu, se může započítávat pro důchod (takto se ale započítá jen 1 nebo 3 roky, za celý život).

Ve chvíli, kdy již nemáte podporu, tak je i možnost si na ÚP přivydělávat na nějaké brigádě (např. na dohodu DPČ), pokud příjem nepřekročí jednu polovinu minimální mzdy (v roce 2022 je to 8100 Kč měsíčně).

Pokud vám bude ukončena podpora v nezaměstnanosti, a vy nebudete mít jiné příjmy, pak můžete mít nárok na některé sociální dávky. Záleží ale na více faktorech – mimo jiné i na příjmech ostatních osob ve společné domácnosti. Můžete mít nárok například na příspěvek na bydlení (už nyní) nebo na dávky pomoci ve hmotné nouzi (příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení).

Pracovní úraz (či nemoc z povolání) je možné řešit i zpětně. Zpětně je to ale složitější. Musíte být schopná dokázat, že daný úraz/nemoc se stal při plnění pracovních úkolů v zaměstnání (nebo v přímé souvislosti s plněním pracovních úkolů).

Pokud máte příslušné vyjádření lékaře, můžete se zkusit obrátit na svého bývalého zaměstnavatele. Pokud vás odmítne, pak vám doporučím poradit se s nějakým advokátem. Daná věc se dá jen obtížně jakkoliv posoudit bez hlubší znalosti dané věci.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

-

Dobrý den. Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou. Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Placení zdravotního pojištění při neschopence po ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, ukončila jsem pracovní poměr a ve výpovědní lhůtě jsem šla kvůli zdravotním problémům na neschopenku. V té pokračuji i teď když jsem nezaměstnaná. Už jsem se tu dočetla, že na úřad práce můžu jít až po skončení neschopenky. Doktorka říkala, že budu marodit dlouhodobě a já nevím jak je to s placením zdravotního […]

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenskou – ukončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, dne 16. 6. 2022 jsem začal pracovat v nové firmě. Od 19. 8. 2022 jsem v pracovní neschopnosti. Dne 25. 8. 2022 mi zaměstnavatel oznámil, že se mnou bude ukončen pracovní poměr ve zkušební době. Můj dotaz proto zní, zda mám i po ukončení pracovního poměru ve zkušební době nárok na nemocenské dávky […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po třech měsících v nové práci

-

Dobrý den, jsem třetím měsícem v zaměstnání a teď jsem po zkušební době dostal smlouvu na HPP. Rok dozadu jsem žádné jiné zaměstnání neměl. Mám horšící se psychický stav a rád bych absolvoval tříměsíční stacionář, při kterém se vystavuje pracovní neschopnost. Měl bych nárok na plnohodnotnou nemocenskou po celou dobu trvání stacionáře? Pokud ne, kolik […]

Zobrazit odpověď