Odvod zdravotního a sociálního pojištění při nekolidujícím zaměstnání

Odvádí zaměstnavatel zdravotní a sociální pojištění za zaměstnance, který je v evidenci ÚP a pracuje v rámci nekolidujícího zaměstnání?

Dotaz poslal/a: Radomil N., 17.01.2022 9:20
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 18.01.2022 09:52 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste vedený na Úřadu práce, a nepobíráte podporu v nezaměstnanosti, pak máte možnost přivýdělku na nějaké brigádě či v nějakém zaměstnání. Omezením, je maximální možná výše výdělku, která nesmí překročit jednu polovinu minimální mzdy.

Minimální mzda, je od 1. 1. 2022 zvýšena na 16 200 Kč. Maximální možný měsíční příjem na ÚP, je tedy v roce 2022 ve výši 8 100 Kč (hrubého) měsíčně.

Dalším omezením, pro možnost nějaké práce, během evidence na Úřadu práce, je to, že se musí jednat pouze o:

  • Výkon práce na základě pracovního nebo služebního poměru
  • Výkon práce na základě dohody o pracovní činnosti (DPČ)

Nemůže se tedy jednat například o práci na základě dohody o provedení práce (DPP), není možné podnikat jako OSVČ, apod.

Pro výkon tohoto tzv. „nekolidujícího“ zaměstnání, jinak ale platí všechny běžné podmínky a pravidla.

Pokud byste pracoval na základě dohody o pracovní činnosti se sjednaným příjmem od 3500 Kč (na ÚP maximálně do 8100 Kč), pak za vás zaměstnavatel odvádí standardní sociální a zdravotní pojištění.

Podobné je to i u pracovního nebo služebního poměru. Pouze u DPČ, kde je sjednán příjem nižší, než 3500 Kč, se neodvádí sociální/zdravotní pojištění (podobně, jako například u DPP s příjmem do 10 000 Kč).

Z odměny za práci na DPČ nebo ze mzdy u pracovního/služebního poměru, se vám strhne:

  • 6,5% z hrubé mzdy na sociální pojištění
  • 4,5% z hrubé mzdy na zdravotní pojištění
  • 15% z hrubé mzdy je daň (případně s možností uplatnit daňové slevy)

Tím, že jste během výkonu nekolidujícího zaměstnání vedený na Úřadu práce, tak za vás zdravotní pojištění platí stát. U zdravotního pojištění vám tedy nevzniká povinnost doplácet do minimálního zdravotního pojištění. Platíte pouze na základě výše příjmu.

Například při práci na DPČ s odměnou 5000 Kč, pokud byste nebyl na ÚP (a nespadal ani do jiné kategorie státních pojištěnců), by se vám strhlo:

  • 325 Kč na sociální pojištění
  • 225 Kč na zdravotní pojištění
  • 1512 Kč jako doplatek do minimálního zdravotního pojištění
  • 750 Kč jako daň (při uplatnění slevy na poplatníka by to bylo 0 Kč)
  • Čistý příjem by byl 2938 Kč (při uplatnění daňové slevy)

Pokud jste vedený na ÚP, tak při stejném příjmu 5000 Kč, dostanete čistý příjem 4450 Kč. Rozdíl je právě v tom, že není potřeba platit doplatek do minimálního zdravotního pojištění. Sociální a zdravotní pojištění se ale i tak platí, na základě výše skutečného příjmu.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Daně:

Sociální pojištění – práce na dohodu o provedení práce (DPP)

-

Dobrý den, mám dotaz – pracuji na dohodu provedení práce. Vydělala jsem si 7100 Kč. Kdo za mě hradí sociální pojištění? Musím to hradit já? Jak to je, se v tom vůbec nevyznám.

Zobrazit odpověď

Více dohod DPP souběžně u osoby pečující o dítě

-

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mohu mít více DPP u různých zaměstnavatelů? A mění se pak výše možného přivýdělku? (např. u 1 zaměstnavatele 10tis., u při  2 DPP více?) Jsem vedená jako osoba pečující o 2 děti do 15 let. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Sleva na manželku 2024 – jak se prokazuje sleva na manželku?

-

Dobrý den, Manželce na konci ledna 2024 skončila rodičovská dovolená. A od února 2024 nastoupila zpět do zaměstnání. Zajímalo by mě, jak je to s nárokem na slevu za manželku v daňovém přiznání 2024? Četl jsem, že se nějak měnily podmínky, a že bude nárok na slevu jenom během rodičovské. Platí to, i když rodičovská skončila až […]

Zobrazit odpověď

Péče o děti do 15 let – kolik si mohu přivydělat na DPP nebo DPČ?

-

Dobrý den, manželka je nahlášena na péči o dítě a teď řešíme kolik si muže v roce 2024 přivydělat na DPP a DPČ. Je to stejné jako u stejné otázky z roku 2022. Děkuji

Zobrazit odpověď