Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené.

Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici.

Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde můžu nastoupit ihned (od dubna 2022) s klasickou zkušební dobou 3 měsíců.

Když bych dostala výpověď ve zkušební době, bude možné dostat podporu v nezaměstnanosti z úřadu práce? Z čeho se bude podpora vypočítávat?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Lenka K., 25.03.2022 11:55
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.03.2022 14:26 napsal/a:

Dobrý den,

Po skončení rodičovské dovolené, vám sice zaměstnavatel nemusí přidělit identickou pracovní pozici, jako jste měla před začátkem mateřské dovolené. Tuto povinnost má, pouze pokud se vracíte ihned po mateřské dovolené (nebo třeba po skončení neschopenky).

Po skončení rodičovské dovolené, vás ale zaměstnavatel i tak musí zařadit, podle vaší pracovní smlouvy a přidělovat vám práci, kterou máte sjednánu v pracovní smlouvě.

To znamená, že pokud máte pracovní smlouvu na administrativní činnosti v kanceláři, nemůže vám být nabízena alternativa v podobě manuální práce skladníka.

Pokud by pro vás zaměstnavatel neměl práci, odpovídající tomu, co máte sjednáno ve smlouvě, pak by se jednalo o překážku na straně zaměstnavatele. Takže byste případně měla nárok na plný plat, i když byste třeba byla doma a nepracovala.

Pokud pracovní místo zaniklo, může vám zaměstnavatel po skončení rodičovské, dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě, ale máte nárok na plnou mzdu za dva měsíce (výpovědní doba) a také na odstupné, ve výši minimálně trojnásobku průměrného výdělku, tj. cca plat za 5 měsíců.

Zaměstnavatel vás nemůže nutit, abyste podepsala novou pracovní smlouvu, na jinou práci a navíc se zkušební dobou

Pokud vám zaměstnavatel nabízí jinou práci, tak se zřejmě bude jednat o nový pracovní poměr, s novou pracovní smlouvou. Tu můžete pochopitelně uzavřít – pak je to ale čistě vaše rozhodnutí. Pokud uzavřete novou pracovní smlouvu, u té „staré“ nemáte nárok na odstupné.

Pokud byste měla sjednánu novou pracovní smlouvu i se zkušební dobou, a pracovní poměr byl ukončen ještě během zkušební doby, tak to pro vás neznamená nic speciálního. Byla byste v pozici běžného zaměstnance, který ukončil zaměstnání ve zkušební době.

Na podporu v nezaměstnanosti byste měla nárok a výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od vašeho příjmu v nové práci (na základě nové pracovní smlouvy). Záleželo by i na tom, jak dlouho byste na novou smlouvu pracovala.

Výpočet podpory, by vycházel buď z průměrného čistého měsíčního výdělku, nebo pokud byste takto pracovala jen kratší dobu, tak by se případně použil pravděpodobný výdělek.

Výše podpory, by dále závisela na důvodech pro ukončení pracovního poměru. Pokud by to bylo ukončení bez vážného důvodu, pak je podpora jen 45%, jinak je to 65% za první dva měsíce, 50% další dva měsíce a 45% po zbytek doby.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď