Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené.

Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici.

Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde můžu nastoupit ihned (od dubna 2022) s klasickou zkušební dobou 3 měsíců.

Když bych dostala výpověď ve zkušební době, bude možné dostat podporu v nezaměstnanosti z úřadu práce? Z čeho se bude podpora vypočítávat?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Lenka K., 25.03.2022 11:55
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.03.2022 14:26 napsal/a:

Dobrý den,

Po skončení rodičovské dovolené, vám sice zaměstnavatel nemusí přidělit identickou pracovní pozici, jako jste měla před začátkem mateřské dovolené. Tuto povinnost má, pouze pokud se vracíte ihned po mateřské dovolené (nebo třeba po skončení neschopenky).

Po skončení rodičovské dovolené, vás ale zaměstnavatel i tak musí zařadit, podle vaší pracovní smlouvy a přidělovat vám práci, kterou máte sjednánu v pracovní smlouvě.

To znamená, že pokud máte pracovní smlouvu na administrativní činnosti v kanceláři, nemůže vám být nabízena alternativa v podobě manuální práce skladníka.

Pokud by pro vás zaměstnavatel neměl práci, odpovídající tomu, co máte sjednáno ve smlouvě, pak by se jednalo o překážku na straně zaměstnavatele. Takže byste případně měla nárok na plný plat, i když byste třeba byla doma a nepracovala.

Pokud pracovní místo zaniklo, může vám zaměstnavatel po skončení rodičovské, dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě, ale máte nárok na plnou mzdu za dva měsíce (výpovědní doba) a také na odstupné, ve výši minimálně trojnásobku průměrného výdělku, tj. cca plat za 5 měsíců.

Zaměstnavatel vás nemůže nutit, abyste podepsala novou pracovní smlouvu, na jinou práci a navíc se zkušební dobou

Pokud vám zaměstnavatel nabízí jinou práci, tak se zřejmě bude jednat o nový pracovní poměr, s novou pracovní smlouvou. Tu můžete pochopitelně uzavřít – pak je to ale čistě vaše rozhodnutí. Pokud uzavřete novou pracovní smlouvu, u té „staré“ nemáte nárok na odstupné.

Pokud byste měla sjednánu novou pracovní smlouvu i se zkušební dobou, a pracovní poměr byl ukončen ještě během zkušební doby, tak to pro vás neznamená nic speciálního. Byla byste v pozici běžného zaměstnance, který ukončil zaměstnání ve zkušební době.

Na podporu v nezaměstnanosti byste měla nárok a výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od vašeho příjmu v nové práci (na základě nové pracovní smlouvy). Záleželo by i na tom, jak dlouho byste na novou smlouvu pracovala.

Výpočet podpory, by vycházel buď z průměrného čistého měsíčního výdělku, nebo pokud byste takto pracovala jen kratší dobu, tak by se případně použil pravděpodobný výdělek.

Výše podpory, by dále závisela na důvodech pro ukončení pracovního poměru. Pokud by to bylo ukončení bez vážného důvodu, pak je podpora jen 45%, jinak je to 65% za první dva měsíce, 50% další dva měsíce a 45% po zbytek doby.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Práce na HPP během rodičovské dovolené

-

Dobrý den, jsem momentálně na rodičovské dovolené a stále jako zaměstnanec u firmy, kde jsem pracovala před nástupem na mateřskou a rodičovskou. Dítě dovrší 3 let v dubnu 2023 a já už teď v září nastupuji do práce v jiné firmě. Dítě bylo přijato do školky od září. Jsem povinna dát výpověď ve stávajícím zaměstnání […]

Zobrazit odpověď

Budu mít nárok na mateřskou – podruhé těhotná během rodičovské

-

Dobrý den, chci se zeptat na jednu věc Jsem teď na rodičovské dovolené s dcerou 30. 3. 2020, takže jsou jí 2,5 roků, a rodičák jsem si dala na 3 roky. A teďka jsem zjistila, že jsem po druhý těhotná 14dní. Tak se chci optat, jestli budu mít nárok na mateřskou??? Jinak v práci mám […]

Zobrazit odpověď

Ukončení pracovního poměru dohodou v těhotenství

-

Dobrý den, dne 12. 11. 2022 bych měla nastoupit na mateřskou (termín porodu 7. 1. 2023). Aktuálně jsem zaměstnaná na HPP s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Celkem vážně zvažuji ukončení pracovního poměru dohodou. Moje účetní mi řekla, že pokud ukončíme dohodou ze zdravotních důvodů (pracovní doba je přes noc tudíž nemohu už práci vykonávat), […]

Zobrazit odpověď

OSVČ vs. OBZP těsně před nástupem na mateřskou (s pokrytým nemocenským pojištěním)

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně nároku na mateřskou a rodičovskou v případě, že před nástupem na mateřskou budu 2 měsíce OBZP. Aktuálně jsem v 6. měsíci těhotenství stále OSVČ a platím si nemocenské pojištění (tzn., mám pokryté nemocenské pojištění po požadovanou dobu), nicméně plánuji pozastavit živnost kvůli poklesu práce a přejít na poslední […]

Zobrazit odpověď