Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené.

Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici.

Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde můžu nastoupit ihned (od dubna 2022) s klasickou zkušební dobou 3 měsíců.

Když bych dostala výpověď ve zkušební době, bude možné dostat podporu v nezaměstnanosti z úřadu práce? Z čeho se bude podpora vypočítávat?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Lenka K., 25.03.2022 11:55
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.03.2022 14:26 napsal/a:

Dobrý den,

Po skončení rodičovské dovolené, vám sice zaměstnavatel nemusí přidělit identickou pracovní pozici, jako jste měla před začátkem mateřské dovolené. Tuto povinnost má, pouze pokud se vracíte ihned po mateřské dovolené (nebo třeba po skončení neschopenky).

Po skončení rodičovské dovolené, vás ale zaměstnavatel i tak musí zařadit, podle vaší pracovní smlouvy a přidělovat vám práci, kterou máte sjednánu v pracovní smlouvě.

To znamená, že pokud máte pracovní smlouvu na administrativní činnosti v kanceláři, nemůže vám být nabízena alternativa v podobě manuální práce skladníka.

Pokud by pro vás zaměstnavatel neměl práci, odpovídající tomu, co máte sjednáno ve smlouvě, pak by se jednalo o překážku na straně zaměstnavatele. Takže byste případně měla nárok na plný plat, i když byste třeba byla doma a nepracovala.

Pokud pracovní místo zaniklo, může vám zaměstnavatel po skončení rodičovské, dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě, ale máte nárok na plnou mzdu za dva měsíce (výpovědní doba) a také na odstupné, ve výši minimálně trojnásobku průměrného výdělku, tj. cca plat za 5 měsíců.

Zaměstnavatel vás nemůže nutit, abyste podepsala novou pracovní smlouvu, na jinou práci a navíc se zkušební dobou

Pokud vám zaměstnavatel nabízí jinou práci, tak se zřejmě bude jednat o nový pracovní poměr, s novou pracovní smlouvou. Tu můžete pochopitelně uzavřít – pak je to ale čistě vaše rozhodnutí. Pokud uzavřete novou pracovní smlouvu, u té „staré“ nemáte nárok na odstupné.

Pokud byste měla sjednánu novou pracovní smlouvu i se zkušební dobou, a pracovní poměr byl ukončen ještě během zkušební doby, tak to pro vás neznamená nic speciálního. Byla byste v pozici běžného zaměstnance, který ukončil zaměstnání ve zkušební době.

Na podporu v nezaměstnanosti byste měla nárok a výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od vašeho příjmu v nové práci (na základě nové pracovní smlouvy). Záleželo by i na tom, jak dlouho byste na novou smlouvu pracovala.

Výpočet podpory, by vycházel buď z průměrného čistého měsíčního výdělku, nebo pokud byste takto pracovala jen kratší dobu, tak by se případně použil pravděpodobný výdělek.

Výše podpory, by dále závisela na důvodech pro ukončení pracovního poměru. Pokud by to bylo ukončení bez vážného důvodu, pak je podpora jen 45%, jinak je to 65% za první dva měsíce, 50% další dva měsíce a 45% po zbytek doby.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Z čeho se vypočítá mateřská dovolená, když jsem vedená na UP

-

Dobrý den, Prosím, z čeho by se vypočítala mateřská dovolená, pokud bych byla vedena na Úřadu práce déle než 5 měsíců, pokud bych se vešla do té ochraně lhůty 180 dní, po rozvázání pracovního poměru?

Zobrazit odpověď

Nárok na mateřskou při neschopence

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když je daná výpověď zaměstnankyní, zda má nárok na mateřskou, když nesplňuje 180 dní od skončení poměru (o pár dní), protože na konci pracovního poměru byla na neschopence, která trvala i po skončení pracovního poměru. Zda se lhůta 180 dní počítá od data skončení pracovního poměru, nebo od data, […]

Zobrazit odpověď

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit odpověď

Na co mám nárok po skončení rodičovské?

-

Dobrý den, jestli mohu, chtěla bych poprosit o radu. Moje dcera teď 3. 10. 2022 bude mít 2 roky. Příští rok v březnu 2023, mi končí rodičovský příspěvek, a v Havířově jsou jen jedny jesle. Když jsem chtěla rezervovat místo, tak mi řekli, že mají plno až do srpna 2023. Já si tudíž nemůžu hledat […]

Zobrazit odpověď