Podpora po RD – nová smlouva a zkušební doba

Dobrý den, mám dotaz ohledně návratu do práce po rodičovské dovolené.

Před porodem jsem měla smlouvu na dobu neurčitou na práci v kanceláři (asistentka nákupu). Mám se do práce vracet 6. 6. 2022 ale už nyní mi bylo řečeno, že pozice zanikla a není možné se vrátit na původní pozici.

Byla mi nabídnuta práce skladníka, kde můžu nastoupit ihned (od dubna 2022) s klasickou zkušební dobou 3 měsíců.

Když bych dostala výpověď ve zkušební době, bude možné dostat podporu v nezaměstnanosti z úřadu práce? Z čeho se bude podpora vypočítávat?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Lenka K., 25.03.2022 11:55
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 26.03.2022 14:26 napsal/a:

Dobrý den,

Po skončení rodičovské dovolené, vám sice zaměstnavatel nemusí přidělit identickou pracovní pozici, jako jste měla před začátkem mateřské dovolené. Tuto povinnost má, pouze pokud se vracíte ihned po mateřské dovolené (nebo třeba po skončení neschopenky).

Po skončení rodičovské dovolené, vás ale zaměstnavatel i tak musí zařadit, podle vaší pracovní smlouvy a přidělovat vám práci, kterou máte sjednánu v pracovní smlouvě.

To znamená, že pokud máte pracovní smlouvu na administrativní činnosti v kanceláři, nemůže vám být nabízena alternativa v podobě manuální práce skladníka.

Pokud by pro vás zaměstnavatel neměl práci, odpovídající tomu, co máte sjednáno ve smlouvě, pak by se jednalo o překážku na straně zaměstnavatele. Takže byste případně měla nárok na plný plat, i když byste třeba byla doma a nepracovala.

Pokud pracovní místo zaniklo, může vám zaměstnavatel po skončení rodičovské, dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě, ale máte nárok na plnou mzdu za dva měsíce (výpovědní doba) a také na odstupné, ve výši minimálně trojnásobku průměrného výdělku, tj. cca plat za 5 měsíců.

Zaměstnavatel vás nemůže nutit, abyste podepsala novou pracovní smlouvu, na jinou práci a navíc se zkušební dobou

Pokud vám zaměstnavatel nabízí jinou práci, tak se zřejmě bude jednat o nový pracovní poměr, s novou pracovní smlouvou. Tu můžete pochopitelně uzavřít – pak je to ale čistě vaše rozhodnutí. Pokud uzavřete novou pracovní smlouvu, u té „staré“ nemáte nárok na odstupné.

Pokud byste měla sjednánu novou pracovní smlouvu i se zkušební dobou, a pracovní poměr byl ukončen ještě během zkušební doby, tak to pro vás neznamená nic speciálního. Byla byste v pozici běžného zaměstnance, který ukončil zaměstnání ve zkušební době.

Na podporu v nezaměstnanosti byste měla nárok a výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od vašeho příjmu v nové práci (na základě nové pracovní smlouvy). Záleželo by i na tom, jak dlouho byste na novou smlouvu pracovala.

Výpočet podpory, by vycházel buď z průměrného čistého měsíčního výdělku, nebo pokud byste takto pracovala jen kratší dobu, tak by se případně použil pravděpodobný výdělek.

Výše podpory, by dále závisela na důvodech pro ukončení pracovního poměru. Pokud by to bylo ukončení bez vážného důvodu, pak je podpora jen 45%, jinak je to 65% za první dva měsíce, 50% další dva měsíce a 45% po zbytek doby.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď