Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

Dobrý den.

Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou.

Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jana, 06.09.2022 19:58
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.09.2022 16:05 napsal/a:

Dobrý den,

Ukončením pracovního poměru dohodou, během pracovní neschopnosti, se pro vašeho manžela nic bezprostředně nemění. I nadále bude v pracovní neschopnosti, i nadále bude mít nárok na nemocenské dávky.

Na nemocenské dávky, je nárok i po skončení pracovního poměru, pokud je pracovní neschopnost zahájena ještě během zaměstnání, nebo nejpozději do 7 kalendářních dní, od ukončení pracovního poměru.

Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti, platí „nemocenskou“ zaměstnavatel. Jedná se o náhradu mzdy za nemoc. Na tu je nárok jen v době trvání pracovního poměru.

Od 15 dne pracovní neschopnosti, vyplácí nemocenské dávky stát (resp. ČSSZ). Na nemocenské dávky, je nárok maximálně 380 kalendářních dní, od začátku neschopenky.

Poté je možné, případně požádat o prodloužení (prodlužuje se maximálně o 3 měsíce, je to možné i opakovaně, maximálně ale dohromady o 350 dní). Na prodloužení není nárok „automaticky“ – posuzuje se individuální zdravotní stav, a další kritéria.

Během pracovní neschopnosti, po skončeném zaměstnání, v době kdy je nárok na nemocenské dávky, platí zdravotní pojištění stát.

Sociální pojištění, sice nikdo přímo neplatí (to je placeno jen v době zaměstnání). Doba v pracovní neschopnosti, po ukončeném zaměstnání, se ale započítává, jako doba důchodového pojištění.

Během pracovní neschopnosti, po ukončení pracovního poměru, se nechodí na Úřad práce. Na ÚP, by manžel šel až poté, co mu lékař ukončení neschopenku. Pak bude mít nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Výše podpory, se pak odvíjí mimo jiné i od toho, jak dlouho ještě bude v pracovní neschopnosti.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Výpověď a neschopenka – ochranná doba, kdo platí nemocenskou?

-

Dobrý den, chci se zeptat, na ochrannou lhůtu po ukončení pracovního poměru. Dostala jsem výpověď, teď uběhly dva měsíce a měla jsem nastoupit na nové místo, ale tam mě teď nevezmou, protože jsem nemocná (chřipka). Když nastoupím na nemocenskou, kdo mě ji hradí? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenské dávky – výpověď ve zkušební době v 1. den nemoci?

-

Pracovala jsem jako zaměstnanec a dostanu ukončení pracovního poměru po odpracování cca 1,5 měsíců, tedy ve zkušební době ve chvíli, kdy donesu potvrzení o pracovní neschopnosti. Je v tomto případě nárok na nemocenské dávky? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Sociální pojištění po uplynutí podpůrčí doby nemocenské

-

Dobrý den, jsem již přes rok v pracovní neschopnosti. Po uplynutí podpůrčí doby mi ČSSZ mou žádost o její prodloužení zamítla. Přestala mi vyplácet nemocenskou. Jsem však stále v pracovní neschopnosti. Hradí za mě ČSSZ alespoň sociální pojištění? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď