Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

Dobrý den.

Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou.

Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze.

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jana, 06.09.2022 19:58
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 07.09.2022 16:05 napsal/a:

Dobrý den,

Ukončením pracovního poměru dohodou, během pracovní neschopnosti, se pro vašeho manžela nic bezprostředně nemění. I nadále bude v pracovní neschopnosti, i nadále bude mít nárok na nemocenské dávky.

Na nemocenské dávky, je nárok i po skončení pracovního poměru, pokud je pracovní neschopnost zahájena ještě během zaměstnání, nebo nejpozději do 7 kalendářních dní, od ukončení pracovního poměru.

Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti, platí „nemocenskou“ zaměstnavatel. Jedná se o náhradu mzdy za nemoc. Na tu je nárok jen v době trvání pracovního poměru.

Od 15 dne pracovní neschopnosti, vyplácí nemocenské dávky stát (resp. ČSSZ). Na nemocenské dávky, je nárok maximálně 380 kalendářních dní, od začátku neschopenky.

Poté je možné, případně požádat o prodloužení (prodlužuje se maximálně o 3 měsíce, je to možné i opakovaně, maximálně ale dohromady o 350 dní). Na prodloužení není nárok „automaticky“ – posuzuje se individuální zdravotní stav, a další kritéria.

Během pracovní neschopnosti, po skončeném zaměstnání, v době kdy je nárok na nemocenské dávky, platí zdravotní pojištění stát.

Sociální pojištění, sice nikdo přímo neplatí (to je placeno jen v době zaměstnání). Doba v pracovní neschopnosti, po ukončeném zaměstnání, se ale započítává, jako doba důchodového pojištění.

Během pracovní neschopnosti, po ukončení pracovního poměru, se nechodí na Úřad práce. Na ÚP, by manžel šel až poté, co mu lékař ukončení neschopenku. Pak bude mít nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Výše podpory, se pak odvíjí mimo jiné i od toho, jak dlouho ještě bude v pracovní neschopnosti.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Neprodloužená nemocenská a žádost o invalidní důchod

-

Končí mi nemocenská 16. 5. 2023 a prodloužení mi bylo zamítnuto a navrženo, ať si požádám o invalidní důchod. To jsem udělala, ale než mi dojde rozhodnutí o ID, budu bez finančních prostředků jen s platem manžela. Potřebuji poradit jak dál. Jestli ukončit pracovní poměr i když zaměstnavatel se mnou dále počítá anebo se přihlásit […]

Zobrazit odpověď

Nárok na další nemocenskou (placenou neschopenku) po skončení podpůrčí doby

-

Dobrý den, tento měsíc mi bude končit neschopenka, která je už neplacená. A hned se mi vystaví nová z gynekologie. Když už mi skončila podpůrčí doba, ta nová neschopenka bude opět neplacená? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nemocenská a ukončení zaměstnání ve zkušební době

-

Dobrý den, když ve zkušební době ukončím zaměstnání a jsem toho času zároveň na nemocenské, kdy musím doručit ukončení zaměstnání ve zkušební době písemně zaměstnavateli? Týž den, kdy ukončím pracovní neschopnost, nebo stačí následující den? Omlouvám se, ale nemůžu to nikde dohledat. Děkuji za případnou odpověď

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době. Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době. K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od […]

Zobrazit odpověď