Zvýšení rodičovského příspěvku nad 10 000 Kč měsíčně

Dobrý den, manželka bude od ledna 2022, pobírat rodičovský příspěvek 10 000 Kč.

My jsme chtěli navýšit měsíční splátky. Na úřadu práce nám řekly ano, musím donést od sociálky denní vyměřovací základ.

Na sociálce mě to paní odmítla napsat, protože já nejsem účastník na nemocenském pojištění.

Chtěl bych vás zeptat – co mam dělat??

Dotaz poslal/a: Bardal, 20.01.2022 13:00
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 21.01.2022 10:40 napsal/a:

Dobrý den,

Každý, kdo má nárok na rodičovský příspěvek, si může zvolit měsíční částku až do 10 000 Kč měsíčně. Měsíční částka může být zvolena i nižší – záleží na tom, po jakou dobu chcete rodičovský příspěvek dostávat.

Vyšší částku, nad 10 000 Kč, si může zvolit pouze žena, která měla nárok na „mateřskou“ (peněžitou pomoc v mateřství). Nebo pokud žena neměla nárok na mateřskou (není u ní možné stanovit vyměřovací základ), nebo ji případně měla jen nízkou, pak je možné vyšší částku zvolit na základě příjmu otce dítěte.

K tomu, aby mohla být zvolena vyšší měsíční částka než 10 000 Kč, tak je nutné v žádosti o RP, doložit příjem otce dítěte (vyměřovací základ).

Pokud jste nebyl v době narození dítěte zaměstnaný (v zaměstnání, kde by vám vznikala účast na nemocenském pojištění), pak není možné stanovit vyměřovací základ. A není tedy možné zvolit vyšší měsíční částku, než 10 000 Kč.

S tím, už se nedá nic udělat. Rozhodující je stav, k datu narození dítěte. Pokud jste v té době nepracoval, pak vám na sociálce nemohou vystavit potvrzení, které po vás chce Úřad práce. Zpětně to už nijak nezměníte.

Účast na nemocenském pojištění, vzniká zaměstnancům v pracovním nebo služebním poměru. Nebo i při práci na dohodu DPP, pokud je příjem nad 10 000 Kč měsíčně. Nebo i u práce na DPČ, pokud je sjednán příjem od 3500 Kč. Podnikatelům (OSVČ) vzniká účast na nemocenském pojištění, pokud si platí dobrovolné nemocenské pojištění (aktuálně je to 147 Kč měsíčně).

Pokud jste byl ale v době narození dítěte nezaměstnaný, v invalidním důchodu, nebo prostě obecně nespadal do žádné z výše vedených skupin zaměstnanec/podnikatel, pak jste nebyl účastníkem nemocenského pojištění a není možnost zvolit vyšší rodičovský příspěvek.

Viz zákon o státní sociální podpoře, zákon číslo 117/1995 Sb., paragraf 30, odstavec 3:

(3) Rodič volí výši rodičovského příspěvku do částky 

a) nepřevyšující 10 000 Kč měsíčně,

b) převyšující 10 000 Kč měsíčně, jestliže lze aspoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu v částce převyšující 10 000 Kč, s tím, že zvolená výše rodičovského příspěvku nesmí přesáhnout 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu měsíčně; při stanovení výše rodičovského příspěvku se vychází z toho denního vyměřovacího základu rodiče, který je k žádosti o rodičovský příspěvek rodičem doložen; jsou-li doloženy denní vyměřovací základy obou rodičů, vychází se z toho, který je vyšší, nebo

c) 1,5násobku částek uvedených v písmenu a) nebo b) v případě péče o vícerčata, nejvýše však do výše 1,5násobku 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu měsíčně.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

-

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – budu mít znova nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, mám smlouvu v práci na dobu neurčitou. V prvním těhotenství jsem normálně měla nárok na mateřskou a po mateřské jsem přešla na rodičovskou dovolenou, která mi skončila koncem června 2022. Jelikož jsem neměla hlídání pro dceru, domluvila jsem se v práci na dvouměsíční neplacené dovolené. V září 2022 jsem nastoupila do práce a […]

Zobrazit odpověď

Dva hlavní pracovní poměry při rodičovské dovolené

-

Dobrý den, mám dotaz. Jsem na rodičovské dovolené do dubna 2024 a zároveň vedena u zaměstnavatele (HPP), u kterého jsem pracovala, než jsem odešla na mateřskou dovolenou. Stále jsem u něho tedy vedena a byla mi nabídnuta práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Můj dotaz zní: Musím u předchozího zaměstnavatele dát výpověď/ukončit pracovní poměr, abych […]

Zobrazit odpověď