Nemocenská a ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den,

když ve zkušební době ukončím zaměstnání a jsem toho času zároveň na nemocenské, kdy musím doručit ukončení zaměstnání ve zkušební době písemně zaměstnavateli?

Týž den, kdy ukončím pracovní neschopnost, nebo stačí následující den?

Omlouvám se, ale nemůžu to nikde dohledat.

Děkuji za případnou odpověď

Dotaz poslal/a: Alexandra, 04.04.2023 12:20
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 05.04.2023 14:48 napsal/a:

Dobrý den,

Během zkušební doby, může pracovní poměr ukončit jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel, v podstatě kdykoliv, i bez uvedení nějakého důvodu. Ukončení pracovního poměru ve zkušební není „výpověď“ v pravém slova smyslu.

Pokud jste ve zkušební době v pracovní neschopnosti, pak můžete stále ukončit pracovní poměr kdykoliv (omezení platí jen pro zaměstnavatele, který během zkušební doby, nesmí ukončit pracovní poměr během prvních 14 dní).

Pro ukončení pracovního poměru ve zkušební době, je vyžadována písemná forma (nestačí zaměstnavateli ústně říci „já končím a nazdar“…, jiná než písemná forma by byla neplatná).

Podle zákoníku práce, je možné ukončení pracovního poměru, nejdříve v den doručení písemného oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době.

V oznámení o ukončení pracovního poměru, může být uvedeno i budoucí datum (např., že chcete ukončit pracovní poměr ve zkušební době na konci měsíce), nemělo by tam ale být nějaké datum v minulosti – ukončení pracovního poměru platí až ode dne doručení.

Viz zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.), paragraf 66:

§ 66

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době 

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

(2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď