Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce.

Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce.

Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi ještě těch 14 dnů platí zaměstnavatel nebo jsem doma 14 dnů zadarmo a až poté mi proplácí nemocenskou OSSZ?

Každý říká něco jiného. Popřípadě jak vůbec budu zaplacena za tento měsíc

Děkuji moc

Dotaz poslal/a: Monika, 27.11.2023 15:08
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 28.11.2023 11:35 napsal/a:

Dobrý den,

V zaměstnání může vznikat nárok na nemocenskou, v podstatě hned od prvního dne v novém zaměstnání (po zahájení práce). Na „placenou neschopenku“ je tedy nárok i ve zkušební době.

Pokud byste šla na neschopenku ještě během zaměstnání, tak by vás zaměstnavatel ani nemohl prvních 14 dní propustit (po skončení zkušební doby, vás během neschopenky nesmí propustit vůbec; ve zkušební době je omezení pro ukončení zaměstnání, jenom prvních 14 dní).

Prvních 14 dní platí nemocenskou zaměstnavatel. Při neschopence je nárok na náhradu mzdy za nemoc. Jak už vyplývá z názvu, jedná se o „náhradní příjem“, pokud z důvodu nemoci nemůžete pracovat.

Prvních 14 dní, tedy zaměstnavatel platí jenom skutečně neodpracované hodiny (až od 15 dne je nemocenská za kalendářní dny). Takže neplatí například ani za víkend (pokud na tento den nevychází pracovní směna).

Po skončení zaměstnání, už není nárok na náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele. Ve chvíli kdy jste nezaměstnaná, tak už s vámi předchozí zaměstnavatel nemá „nic společného“ a nemá žádnou povinnost platit vám nemocenskou.

Něco jiného je nárok na nemocenské dávky. Na ty vzniká nárok od 15 dne neschopenky. Nemocenské dávky obvykle platí stát (ČSSZ).

Na nemocenské dávky je nárok i po skončení zaměstnání (za předpokladu, že pracovní neschopnost začne ještě během zaměstnání, nebo do 7 kalendářních dní od ukončení pracovního poměru).

Jestliže vám tedy začala neschopenka až po výpovědi (i když ve zkušební době to zřejmě nebyla výpověď, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době), tak máte nárok na nemocenskou až od 15 dne.

Od 1. do 14. listopadu vám tedy nikdo nebude platit nemocenskou. Od 15 listopadu vám vzniká nárok na nemocenské dávky. Ty platí Česká správa sociálního zabezpečení (místně příslušná OSSZ).

Od 15 do 30 dne máte nárok na 60% z redukovaného vyměřovacího základu. Následně je to od 31 dne do 60 dne 66%, a od 61 dne je to 72%. Vyměřovací základ se odvíjí od hrubé mzdy v posledním zaměstnání.

Nemocenská se platí zpětně – peníze za tu polovinu listopadu (16 kalendářních dní), byste měla dostat v průběhu měsíce prosince (OSSZ má lhůtu 30 dní na vyplacení nemocenské).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Výpověď a neschopenka – ochranná doba, kdo platí nemocenskou?

-

Dobrý den, chci se zeptat, na ochrannou lhůtu po ukončení pracovního poměru. Dostala jsem výpověď, teď uběhly dva měsíce a měla jsem nastoupit na nové místo, ale tam mě teď nevezmou, protože jsem nemocná (chřipka). Když nastoupím na nemocenskou, kdo mě ji hradí? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenské dávky – výpověď ve zkušební době v 1. den nemoci?

-

Pracovala jsem jako zaměstnanec a dostanu ukončení pracovního poměru po odpracování cca 1,5 měsíců, tedy ve zkušební době ve chvíli, kdy donesu potvrzení o pracovní neschopnosti. Je v tomto případě nárok na nemocenské dávky? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Sociální pojištění po uplynutí podpůrčí doby nemocenské

-

Dobrý den, jsem již přes rok v pracovní neschopnosti. Po uplynutí podpůrčí doby mi ČSSZ mou žádost o její prodloužení zamítla. Přestala mi vyplácet nemocenskou. Jsem však stále v pracovní neschopnosti. Hradí za mě ČSSZ alespoň sociální pojištění? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď