Platba sociálního pojištění po výpovědi z práce

Dobrý den, prosím Vás o informaci jak je to s placením sociálního pojištění. Rodičovský příspěvek mám nastavený do čtyř let dítěte.

Zaměstnavatel mi ale neschválil neplacené volno do čtyř let syna. Tudíž musím dát v zaměstnání výpověď.

Zdravotní pojištění za mne bude platit stát po dobu pobírání rodičovského příspěvku. Ale jak je to se sociálním pojištěním, budu ho muset hradit sama?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Petra, 05.04.2023 12:12
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 06,04,2023 18:22 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud po skončení rodičovské dovolené (do 3 roků dítěte), nemůžete nastoupit zpět do zaměstnání, a budete dávat výpověď nebo ukončovat zaměstnání dohodou, pak jsou zde minimálně dvě možnosti.

První možností je to, že po ukončení zaměstnání (dohodou/výpovědí), můžete být vedená na Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Měla byste mít nárok na podporu v nezaměstnanosti (5 měsíců). Po dobu, kdy byste byla vedená v evidenci Úřadu práce, by za vás stát hradil zdravotní pojištění.

Nebo můžete zůstat doma s dítětem, a ještě rok brát rodičovský příspěvek. V takovém případě, za vás stále platí zdravotní pojištění stát.

Po ukončení rodičovského příspěvku (ve 4 letech dítěte), byste mohla jít na Úřad práce, a měla byste pak stále nárok na podporu v nezaměstnanosti (podpora je pak ale jen velmi nízká).

S placením sociálního pojištění je to trochu jiné, než u zdravotního pojištění. Sociální (důchodové) pojištění za vás během rodičovské dovolené nikdo neplatil. Doba, po kterou pečujete o dítě – maximálně do jeho 4 roků – se vám ale započítává jako náhradní doba důchodového pojištění.

Tj. do 4 roků dítěte, si nemusíte platit sociální pojištění sama (resp. placení sociálního pojištění není povinné, jako je tomu u zdravotního pojištění, tj. nemusela byste si jej platit ani po 4 roce dítěte, zdravotní už pak ale ano).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď