Rodičovská dovolená po nástupu dítěte do školky – září 2023

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně rodičovské dovolené.

Dcera bude mít 2 roky v květnu 2023, od září by nastoupila do školky.

Musím já hned také nastoupit do práce, když rodičovský příspěvek budu pobírat až do května 2024?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Eva, 20.04.2023 10:17
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 21.04.2023 9:44 napsal/a:

Dobrý den,

Pobírání rodičovského příspěvku, rodičovská dovolená nebo i pobyt dítěte ve školce, spolu souvisí pouze částečně.

Rodičovskou dovolenou, máte domluvenou v zaměstnání. Pokud jste se na začátku nedomluvila jinak, pak vám rodičovská dovolená končí v den 3 narozenin dítěte. Delší rodičovská dovolené není možná (do 3 roků je maximum dané zákoníkem práce).

Rodičovskou dovolenou, ale můžete mít i kratší. Můžete si ji v zaměstnání domluvit i na kratší dobu, nebo je možné zaměstnavatele požádat i předčasné ukončení rodičovské dovolené. Pokud by s tím souhlasil, pak je možné ukončit RD i dříve a nastoupit zpět do zaměstnání.

Rodičovský příspěvek s rodičovskou dovolenou přímo nesouvisí. Rodičovský příspěvek, můžete dostávat do doby, než jsou dítěti 4 roky, nebo do doby, než je vyčerpána celá částka (aktuálně je to stále jen 300 000 Kč).

Vy máte zřejmě nastaveno čerpání RP do 3 roků dítěte (čerpání RP je případně možné kdykoliv prodloužit, nebo i zkrátit – limitem jsou 4 roky dítěte, a váš vyměřovací základ, od kterého se odvíjí maximální možná měsíční částka pro RP).

Pro rodičovský příspěvek a pobyt ve školce, je pouze jedno omezení. A to, že dítě do 2 roků, nesmí chodit do školky na dobu delší než 92 hodin v měsíci.

U dětí nad 2 roky (po 2 narozeninách), už ale toto omezení neplatí, a dítě může být ve školce celý den. Pokud bude mít dítě 2 roky v květnu 2023 a do školky jde od září, pak není žádné omezení.

Viz paragraf 31, zákon o státní sociální podpoře:

(3) Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže

a) dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 92 hodin v kalendářním měsíci,

docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let.

Vaše rodičovská dovolená pokračuje dále, do 3 roků dítěte. Na rodičovský příspěvek máte nárok do doby, než bude vyčerpána celá částka (nebo do 4 roků dítěte).

Pokud by se jednalo o situaci, kdy nejste na rodičovské dovolené (před porodem jste byla nezaměstnaná nebo vaše zaměstnání skončilo před porodem/po porodu, a nyní by se u vás nejednalo o RD), pak je to obdobné.

I jako nezaměstnaná žena, která pouze pečuje doma o dítě, byste i nadále měla nárok na rodičovský příspěvek, podle běžných podmínek. Omezení pro pobyt dítěte ve školce je stejné. Bylo by na vás, zda chcete být i nadále doma, nebo zda si chcete hledat novou práci.

Na rodičovský příspěvek máte nárok i v případě, že byste nastoupila do zaměstnání (nebo si našla nějakou brigádu, apod.).

Po dobu, kdy jste na rodičovské dovolené, nebo kdy pobíráte rodičovský příspěvek, za vás zdravotní pojištění platí stát. Doba péče o dítě (až do jeho 4 roků) se vám započítává jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď