Může zaměstnavatel vyhlásit práci přesčas formou SMS zprávy v době pracovního volna?

Dobrý den, může zaměstnavatel vyhlásit přesčas formou SMS zprávy v době pracovního volna?

V pondělí, v době našeho pracovního volna (neděle až úterý), nám zaměstnavatel vyhlásil přesčas na úterý.

Lidé, kteří se nedostavili do práce, dostali vytýkací dopis. Pracovní pohotovost nemáme.

Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Dominik, 11.04.2023 17:49
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 22.04.2023 11:20 napsal/a:

Dobrý den,

Práci přesčas, může zaměstnavatel nařídit v rozsahu maximálně 8 hodin v jednom týdnu a maximálně 150 hodin za rok. Nad těchto 150 hodin, může zaměstnavatel nařizovat přesčasovou práci, pouze se souhlasem zaměstnance (musí být sjednána příslušná písemná dohoda) – viz paragraf 93, zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.).

Práci přesčas, by měl zaměstnavatel vyhlašovat pouze z vážných provozních důvodů (což je ale poměrně dosti vágní a nejasná formulace).

Pravidla pro oznámení práce přesčas – jakou formou nebo jak dlouho dopředu, by to měl zaměstnavatel oznámit – není v zákoníku práce nijak definováno.

Obecně platí, že zaměstnavatel může nařídit práci přesčas, klidně i jen půl hodiny před koncem řádné směny. A pokud jsou dodrženy zákonné limity, pak zaměstnanec nemůže tuto práci přes čas odmítnout.

Dále také, že co není v zákonech nebo jiných právě závazných předpisech zakázáno, je dovoleno. Vyhlášení přesčasové práce, během vašeho pracovního volna, je ale poměrně hodně sporné.

Pokud nemáte sjednánu pracovní pohotovost, a nemáte nijak ošetřeno, že byste museli být k dispozici na telefonu, pak po vás zaměstnavatel nemůže požadovat, abyste během svého volna sledovali pracovní zprávy (ani na pracovním telefonu).

Vyhlášení přesčasu formou SMS, je dále sporné i v tom, že SMS zprávy nemají garantované doručení. Zaměstnavatel nemá žádnou jistotu, že zpráva bude opravdu doručena.

Nemusíte být na příjmu nebo může být i nějaká porucha v mobilní síti (nestává se to často, ale občas se nějaká zpráva může „zatoulat/ztratit“ – je to podobné jako u klasických emailů, kde také nemáte 100% jistotu doručení příjemci).

Samotné oznámení přesčasu přes SMS zprávu, neporušuje žádné ustanovení zákoníku práce. Vytýkací dopis od zaměstnavatele, je jednostranný faktický právní úkon.

Samotný vytýkací dopis, který vám zaměstnavatel poslal, tedy nemůžete nijak napadnout (proti vytýkacímu dopisu není žádné odvolání, ten je prostě jen doručen).

Můžete ale zaměstnavateli poslat odpověď na jeho vytýkací dopis, kde uvedete své argumenty, proč s jeho postupem a výtkou nesouhlasíte.

Samotný vytýkací dopis i svoji odpověď si pak uschovejte. Pokud by měl být vytýkací dopis následně důvodem pro výpověď, pak by takovou výpověď již bylo možné soudně napadnout.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní právo a mzdy:

HPP, DPČ, rodičovský příspěvek a pracovní neschopnost

-

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP ve firmě A, ale momentálně jsem na rodičovské dovolené od 10/2021. Od 04/2022 mám smlouvu na DPČ ve firmě B s průměrným výdělkem 10.000 Kč. Pracuji z domova, syn nenavštěvuje školku. Jsem znovu těhotná a porodit bych měla v 6/2024. Lze při pobírání rodičovského příspěvku jít ve firmě B […]

Zobrazit odpověď

Změna místa výkonu práce během pracovní neschopnosti

-

Dobrý den, delší dobu jsem na neschopence. Zaměstnavatel mezitím změnil provozovnu a místo výkonu práce bych měl mít jinde. Je to jen několik set metrů, nepředstavuje to pro mě žádnou změnu. Může mi zaslat poštou jednostranně změnu pracovní smlouvy, ve které je jen ujednání o změně místa výkonu práce? Moc děkuji

Zobrazit odpověď

Prohlášení poplatníka a daňové slevy – 2 HPP + invalidní důchod

-

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP – smlouva na neurčito, zkrácený úvazek – invalidita I. stupně. Nyní nastupuji (1. 10.) do 2. zaměstnání, kde budu mít smlouvu na HPP na dobu určitou, po půl roce na neurčito. Taktéž na zkrácený úvazek. U 1. HPP mám podepsané prohlášení k dani a uplatňuji si slevy na poplatníka, […]

Zobrazit odpověď

Souběh pracovních smluv při RD – nová práce na HPP

-

Dobrý den, jsem na rodičovské, která bude 22. 11. 2023 končit. Má pozice u zaměstnavatele byla zrušena v rámci hromadného propouštění, a údajně mě čeká výpověď s odstupným k 22. 11. 2023. Teď mám pracovní nabídku, která by ale byla od 10/23. Je možné nabídku (na HPP) přijmout a zároveň být do konce RD zaměstnaná i […]

Zobrazit odpověď