Neschopenka ve zkušební době a ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s neschopenkou ve zkušební době?

Nastoupila jsem do práce na začátku ledna 2024. Zkušební doba je na 3 měsíce

V polovině února jsem onemocněla a mám zatím pořád neschopenku.

V pátek mi volali z práce, že se mnou ukončí pracovní poměr.

Jak to bude teď, když jsem na neschopence? Kdo mi bude platit zdravotní a sociální? Budu pobírat dávky? Od kolikátého dne mam nárok na dávky?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Eva, 02.03.2024 11:07
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 03.03.2024 18:40 napsal/a:

Dobrý den,

Ve zkušební době, s vámi zaměstnavatel nesmí ukončit pracovní poměr, pouze během prvních 14 dní vaší neschopenky.

Pokud jste v pracovní neschopnosti již déle, než 14 dní, pak je ve zkušební době možné zrušení pracovního poměru (není to klasická výpověď, platí jiné podmínky).

Při ukončení zaměstnání ve zkušební době, se ale pro vás nic nemění (kromě toho, že budete nezaměstnaná).

Vaše neschopenka může pokračovat dále. A budete mít dále nárok i na nemocenské dávky.

Prvních 14 dní platí neschopenku firma (proto vás zaměstnavatel nemůže prvních 14 dní popustit). Od 15 dne platí neschopenku stát. A na nemocenské dávky je nárok i po skončení zaměstnání.

Nyní tedy budete mít nárok na nemocenské dávky podle běžných podmínek. A to až do ukončení neschopenky (až se uzdravíte, nebo případně po 180 dnech, nebo maximálně 380 dní, někdy je nárok i na prodloužení neschopenky).

Nemocenské dávky, se postupně zvyšují – od 15 do 30 dne je to 60%, od 31 do 60 dne je to 66% a od 61 dne je to 72%.

Nemocenskou vám bude platit ČSSZ – vyplácí se zpětně (do 30 dnů), obvykle bezhotovostním převodem na účet v bance.

Během pracovní neschopnosti (po skončení zaměstnání), za vás platí zdravotní pojištění stát.

Sociální pojištění za vás nikdo neplatí. Doba v pracovní neschopnosti, se vám ale započítává jako náhradní doba důchodového pojištění (započítá se do „odpracovaných roků) pro nárok na důchod.

Po skončení neschopenky, můžete mít případně nárok i na podporu v nezaměstnanosti. Záleží ale i na tom, zda jste před nástupem do nového zaměstnání pracovala někde jinde, nebo byla nezaměstnaná.

A bude také záležet na tom, jak dlouho budete v pracovní neschopnosti (neschopenka po skončení zaměstnání se počítá jako náhradní doba pro nárok na podporu, může ale být nárok jenom na minimální podporu v nezaměstnanosti).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Výpověď a neschopenka – ochranná doba, kdo platí nemocenskou?

-

Dobrý den, chci se zeptat, na ochrannou lhůtu po ukončení pracovního poměru. Dostala jsem výpověď, teď uběhly dva měsíce a měla jsem nastoupit na nové místo, ale tam mě teď nevezmou, protože jsem nemocná (chřipka). Když nastoupím na nemocenskou, kdo mě ji hradí? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenské dávky – výpověď ve zkušební době v 1. den nemoci?

-

Pracovala jsem jako zaměstnanec a dostanu ukončení pracovního poměru po odpracování cca 1,5 měsíců, tedy ve zkušební době ve chvíli, kdy donesu potvrzení o pracovní neschopnosti. Je v tomto případě nárok na nemocenské dávky? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Sociální pojištění po uplynutí podpůrčí doby nemocenské

-

Dobrý den, jsem již přes rok v pracovní neschopnosti. Po uplynutí podpůrčí doby mi ČSSZ mou žádost o její prodloužení zamítla. Přestala mi vyplácet nemocenskou. Jsem však stále v pracovní neschopnosti. Hradí za mě ČSSZ alespoň sociální pojištění? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď