Osoba identifikována k dani

Dobrý den,

Jsem OSVČ, a chtěl jsem se dnes přihlásit na FÚ, jako osoba identifikována k dani.

Inženýr na místním úřadě mi řekl, že se vše provádí přes internet. Nikde jsem to nenašel, poprosím Vás o radu?

Předem děkuji s pozdravem

Dotaz poslal/a: Tomáš J., 16.03.2016 10:37
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 17.03.2016 17:10 napsal/a:

Dobrý den,

Upřímně se přiznám, že mě tento dotaz poměrně překvapil. Osobně jsem také osoba identifikovaná k dani, a pokud si to dobře vybavuji, tak jsem vše potřebné vyřídila přímo na Finančním úřadu.

Pravda, řešila jsem to již asi před třemi roky, a je možné že se mezi tím něco změnilo, ale i tak se mi to moc nezdá.

Každopádně ale se to dá vyřídit i přes internet. Příslušné elektronické formuláře najdete třeba přímo na webu Ministerstva financí:

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup_expert.faces

Formulář pro registraci pro DPH je pak zde:

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces?CPodani=510911143

V daném formuláři pak zadáte, že jste „Identifikovaná osoba“. Nevím, jestli využíváte datovou schránku. Pokud ano, tak pak formulář můžete rovnou odeslat. Pokud ne, tak je potřeba elektronický podpis. Nebo si prostě vyplněný formulář vytiskněte a doneste jej na podatelnu Vám příslušného úřadu práce.

I když je nyní pro OSVČ povinnost podávat třeba daňové přiznání elektronicky, tak myslím, že pro jiné „žádosti“ se to nevztahuje. Mohu se plést (toto není zcela můj „obor“ a vycházím spíše ze své osobní zkušenosti), ale trochu mi přijde, že Vám přiřazený úředník si jen chtěl trochu „zjednodušit“ práci.

 

Zařazeno v: , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Daně:

Odvod zdravotního a sociálního pojištění při nekolidujícím zaměstnání

-

Odvádí zaměstnavatel zdravotní a sociální pojištění za zaměstnance, který je v evidenci ÚP a pracuje v rámci nekolidujícího zaměstnání?

Zobrazit odpověď

Student nad 26 let, sociální a zdravotní pojištění

-

Dobrý den, jsem studentkou prezenční formy studia na vysoké škole (magisterské studium) a zítra, tj. 17.1. je mi 26 let. Do toho mám brigádu na DPP do 10 tisíc. Jak to teď tedy bude s placením sociálního a zdravotního pojištění, mám se nahlásit na obě pojišťovny a pojistné si platit, dokud nenajdu zaměstnání na hlavni […]

Zobrazit odpověď

Ukončení rodičovské dovolené v roce 2022 a začátek mateřské na druhé dítě

-

Dobrý den! V lednu 2022, mi končí po třech letech rodičovská dovolená. A v dubnu 2022, čekáme narození druhého dítěte, takže pak budu zase na mateřské. Můžete mi poradit, jestli se mám do té doby hlásit na Úřadu práce, když mi budou zbývat 3 měsíce do porodu? Děkuji za odpověď!

Zobrazit odpověď

Nahlášení na Úřadu práce po neúspěšné maturitě v září

-

Dobrý den, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale poslední dobou mi to stále vrtá hlavou. Jde o to, že v roce 2019 jsem končila střední školu s maturitou, v plánu bylo pokračovat na vysokou, nicméně jsem první zkoušku neudělala a musela jí zkusit na podzim, tedy září 2019 (učitelka nám říkala, že jsme stále […]

Zobrazit odpověď