12 měsíců pro nárok na podporu

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – placení dobrovolného důchodového pojištění

Dobrý den, už půl roku nejsem vedena na Úřadu práce a ani zaměstnaná. Platím si ale sama sociální pojištění i zdravotní. Pokud se vrátím na UP budu mít nárok na podporu? Děkuji

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, od září 2022 do prosince 2022 jsem byla v evidenci uchazečů o zaměst. na UP. O podporu jsem nežádala. Od ledna 2023 do srpna 2023 jsem byla zaměstnána, ale vzhledem k tomu, že mám 3 děti a zaměstnavatel mi nemohl snížit úvazek, podávám výpověď. Předtím jsem byla vedena jako osoba pečující o děti […]

Zobrazit
 

Výpověď dohodou – budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti. U společnosti pracuji cca 5 let.  Zaměstnavatel, nám ale pokaždé dával smlouvu na dobu určitou, na jeden rok. Od letošního roku 2023, nám dal smlouvu na dobu neurčitou. Pracovní poměr mi bude ukončen dohodou k 30. 9. 2023 po ukončení dvouměsíční výpovědní lhůty. Děkuji […]

Zobrazit
 
 

Dobrovolné důchodové pojištění – nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den, platila jsem si po dobu necelých 4 let dobrovolné důchodové pojištění. Měla jsem příjem z pronájmu. Chtěla bych toto ukončit a nastoupit na úřad práce. Bude mi tato doba zahrnuta do podmínky na vyplacení podpory v nezaměstnanosti (po dobu 2 let pracoval alespoň 12 měsíců)? Děkuji.

Zobrazit
 

Jak dlouho musím být zaměstnána mezi podporami v nezaměstnanosti

Dobrý den, je mi letos 59 let. Chci se dotázat, jak dlouho musím být zaměstnána nebo OSVČ mezi podporami v nezaměstnanosti. Byla jsem zaměstnána 38 let. Nyní jsem na podpoře a nevyčerpám celých 11 měsíců, protože budu mít zaměstnání. V případě, že mě ve 3 měsíční zkušení době propustí půjdu zase na podporu. Budu na […]

Zobrazit
 

Počítá se práce na DPČ pro nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den, pokud budu nějakou dobu pracovat na DPČ, počítá se tento čas do případně potřebné doby k získání k tomu, aby mohla být přiznána podpora od UP (odpracováno 12 měsíců za posledních 24). Děkuji za odpověď

Zobrazit