12 měsíců pro nárok na podporu

Podpora v nezaměstnanosti, když půjdu na Úřad práce později

Dobrý den, chtěla bych prosím poradit: Můj pracovní poměr bude ukončen 10. 12. 2021 dohodou. Když se budu evidovat na úřadu až 1. ledna 2022, platí za mě ještě zaměstnavatel pojištění? A tudíž podporu bych dostala až další měsíc, tedy únor? Hrozí nějaké následky, když to nebude do 4 dnů? Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Na jaký Úřad práce se nahlásit

Dobrý den, slyšela jsem že se můžu nahlásit na jakýkoliv Úřad práce. Je to tak? Prosím o radu, děkuji

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená, nemocenská a podpora

Vznikne mi nárok na podporu? V lednu 2014 jsem nastoupila do zaměstnání, smlouva na dobu neurčitou. V roce 2017 jsem odešla na rodičovskou dovolenou, která skončila v roce 2020. Zpět do zaměstnání jsem nenastoupila a rovnou přešla na nemocenskou, po ukončení PN (doba trvání PN 12 měsíců) se do zaměstnání vracet nebudu a výpověď bude […]

Zobrazit
 
 

Výpověď ze strany zaměstnance ze zdravotních důvodů ve zkušební době

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na podporu, když musím dát výpověď ve zkušebce ze zdravotních důvodů. Pracuji teď v chemickém průmyslu a jsem celá osypaná a bolí mě hlava z toho tam. Děkuji předem za rychlou odpověď

Zobrazit
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti OSVČ – pozastavení živnosti

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Od května 2018 jsem pracoval u firmy jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr. Tento pracovní poměr trval do konce roku 2019. Zároveň s tím jsem celý rok 2019 pracoval na živnostenský list, jako vedlejší samostatně výdělečnou činnost. Za rok 2019 jsem tedy podával vlastní daňové přiznání. Od […]

Zobrazit
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, prosím o radu, zda má manžel nárok na podporu v nezaměstnanosti. Od roku 1992 je zaměstnaný u jednoho zaměstnavatele a marodil minimálně. V roce 2019 onemocněl a byla mu vystavena dočasná pracovní neschopnost od 13.5 do 29. 2. 2020. 1. 3. 2020 nastoupil zpět do zaměstnání, ale pro přetrvávající zdravotní problémy nastoupil opět […]

Zobrazit