2.7 násobek životního minima

Nárok na porodné, s otcem dítěte nežiju

Dobrý den, s otcem svého dítěte nežiji, ale uvedla jsem ho do rodného listu. Pracovní poměr mi ukončili v práci k 31.7.2015 . Kde jsme si vydělávala 9900 hrubého měsíčně. Pak, než jsem nastoupila 6 týdnu před porodem, jsem byla na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství. Porodila jsem 15. 11. 2015. Proto se chci zeptat mám […]

Zobrazit
 
 

Porodné 2016 – otec OSVČ, já na rodičovské

Dobrý den, jsem matka na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek budu pobírat do května. Syn má 2 roky. V červnu se nám má narodit druhé dítě. Půjdu tedy z rodičovské na rodičovskou. Manžel je OSVČ a má to jako hlavní příjem. Já žádný jiný příjem než rodičovský příspěvek nemám. Z čeho a jak se počítá rozhodný […]

Zobrazit
 

Budeme mít nárok na porodné na druhé dítě?

Hezký den, V lednu jsem porodila své druhé dítě, u prvního jsme o porodné nežádali, tudíž nevíme, co se vše započítává. Za poslední čtvrtletí měl manžel plat (rijen-pros.25377 Kč, 18085 Kč a19536 Kč čistého. A já od 23.11 začala pobírat mateřskou v denní výši 638 Kč. Máme nárok na porodné? Velice děkuji

Zobrazit
 
 

Porodné a jaké jsou podmínky?

Dobrý den, až stydím se to zde napsat, ale jsem od cca 2014 nezaměstnán, nejsem ani veden na UP a zdravotní si platím se zpožděním sám. Mám občanské sdružení a nějaké maličké příjmy na činnost formou daru od lidí. Našetřeno jsem měl z dřívějška a z toho žiji atd. No, ale sdružení se nerozjelo dle […]

Zobrazit
 

Doložení příjmů pro porodné

Dobrý den, můžete mi poradit? Když se dokládá příjem k porodnému, jde o to, za jaké období je vypláceno, nebo kdy jsem reálně měla peníze na účtu? Termín porodu mi vychází na 6 měsíc, proto bych měla doložit příjmy za leden – březen 2016. Já pobírám od 10 měsíce 2015 nemocenskou. Zde se počítají reálném […]

Zobrazit
 

Dostanu porodné, když nechám napsat přítele do rodného listu?

Dobry den, když nechám napsat přítele do rodného listu tak počítá se i jeho příjem? Děkuji

Zobrazit