Dobrovolné důchodové pojištění 2020

Školka při prodloužení rodičovské o neplacené volno II.

Dobrý den, velmi děkuji za zodpovězení otázky ohledně prodloužení rodičovské a školky. O zdravotním pojištění mam tedy jasno, při pobírání rodičovského příspěvku může dcera navštěvovat školku neomezeně. Teď ještě co sociální? Tam mě nahánět nebudou? Případně bude se tato doba započítávat k té vyloučené době? Nemusí se v tom případě taky splňovat ta podmínka omezeni […]

Zobrazit

Mohu si sám připlácet na sociálním pojištění, aby byl můj důchod vyšší?

Dobrý den, je mi 57 let, mám 4 děti a pracuji na plný úvazek. Musím se ale starat o svoji matku, které byl přiznán příspěvek na péči 4. stupně. Chci si výši úvazku z tohoto důvodu zkrátit. Mohu si doplatit sociální pojištění, do výše nynějších odvodů, abych neměla menší starobní důchod? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Nemocenská, brigáda a nárok na důchod

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se brigáda počítá do důchodu, stejně jako práce na hlavní pracovní poměr. A zda se nemocenská při práci na hlavní pracovní poměr počítá do odpracované doby? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Zobrazit

Prodloužení pobírání rodičovského příspěvku nebo péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, na jaře 2017 jsem porodila druhé dítě. Stanovila jsem si rodičovský příspěvek na 2 roky. Chci být ale s dětmi doma i poté. Vím, že se mohu nahlásit na pojišťovně (péče o dítě) a stát za mě platí ZP. Ale nevím, jaká doba se počítá/nepočítá do důchodu (nebo jak je to z hlediska […]

Zobrazit

Osoba pečující o 2 děti do 15let – sociální a zdravotní?

Dobrý den, Chci se zeptat. Jsem vedená na ÚP, ale už nic nepobírám. Když bych se na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o 2 děti do 15 let, tak zdravotní za mě bude dále platit stát a sociální si budu platit sama, pokud chci, aby se mi roky doma počítaly na důchod? A musím i […]

Zobrazit

Jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění a příspěvek na péči

Dobrý den, již skoro šest let pobírám příspěvek na péči na maminku II.st. Teď jsem se dozvěděl, že nemusím platit sociální ani zdravotní pojištění. Nikdo mne však o tomto neinformoval. Můžu žádat o vrácení plateb zpětně?

Zobrazit