Dobrovolné důchodové pojištění 2024

Sociální pojištění – práce na dohodu o provedení práce (DPP)

Dobrý den, mám dotaz – pracuji na dohodu provedení práce. Vydělala jsem si 7100 Kč. Kdo za mě hradí sociální pojištění? Musím to hradit já? Jak to je, se v tom vůbec nevyznám.

Zobrazit
 
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – placení dobrovolného důchodového pojištění

Dobrý den, už půl roku nejsem vedena na Úřadu práce a ani zaměstnaná. Platím si ale sama sociální pojištění i zdravotní. Pokud se vrátím na UP budu mít nárok na podporu? Děkuji

Zobrazit
 

Lednová valorizace důchodů 2024 – budu mít nárok na doplatek k důchodu?

Dobrý den, Zajímalo by mě, jak je to se zvyšováním důchodů od ledna 2024. Mám nárok na starobní a vdovský důchod. Na internetu se píše, že se důchody zvýší o 360 Kč. To platí jenom pro starobní důchod? Nebo i pro ten vdovský? Dostanu navíc dohromady 720 Kč? A také by mě zajímalo jak to […]

Zobrazit
 
 

Platba pojistného po uplynutí podpůrčí doby nemocenské

Dobrý den, skončila mi podpůrčí doba nemocenské. Na ČSSZ mám zažádáno o prodloužení. Chci se zeptat, jak je to s placením ZP a SP během toho, než přijde vyjádření. Podpůrčí doba mi skončila k 9. 9., tj. za těch prvních 9 dní v měsíci, ještě pošlou nemocenské, je tedy zaplaceno i pojištění? Neschopenku jsem neukončil, […]

Zobrazit
 

Jak se bude valorizovat důchod od 1. 1. 2024?

Dobrý den, mám následující dotaz: Při odchodu do důchodu před 30. 5. 2023 mi bude valorizován důchod. Jaký vliv to bude mít na řádnou valorizaci k 1. 1. 2024? Příklad: – Důchod 10,000,- valorizace 10% – Jako základ při řádné valorizaci k 1.1.204 bude brán 10.000,- nebo 11.000,-? Děkuji a přeji hezký den.

Zobrazit
 

Neplacené volno a nárok na podporu v nezaměstnanosti

Zaměstnanec má smlouvu na dobu určitou od 1. 9. 2022 do 31. 8. 2023. V době od 14. 7. do 31. 7. čerpal neplacené volno. V minulých dvou letech má pouze tento příjem, neměl náhradní doby. Bude mít nárok na podporu v nezaměstnanosti? Děkuji

Zobrazit