Dobrovolné důchodové pojištění 2024

Možnost doplacení dobrovolného důchodového pojištění

Dobrý den, můžu se zeptat jak postupovat v mém případě? Dne 3. 6. 2023 dosáhnu věk 65 roků. Mám odpracováno 33 roků a 6 měsíců. Před  požádáním starobního důchodu chci doplatit 18 měsíců. S pozdravem

Zobrazit
 
 

Platba sociálního pojištění po výpovědi z práce

Dobrý den, prosím Vás o informaci jak je to s placením sociálního pojištění. Rodičovský příspěvek mám nastavený do čtyř let dítěte. Zaměstnavatel mi ale neschválil neplacené volno do čtyř let syna. Tudíž musím dát v zaměstnání výpověď. Zdravotní pojištění za mne bude platit stát po dobu pobírání rodičovského příspěvku. Ale jak je to se sociálním […]

Zobrazit
 

HPP + druhé zaměstnání na dohodu – počítá se výdělek k důchodu?

Dobrý den, jsem zaměstnána na plný úvazek a dobu neurčitou ve státním podniku. Navíc chci nastoupit na částečný úvazek do domova pro seniory, kde budu pracovat na dohodu. Odsloužím cca 5 služeb. Předpokládám, že výdělek bude do 10000,- Kč. Zajímalo by mě, zda se mi tento přivýdělek připočte k důchodu, nebo-li ovlivní jeho výši. Velice […]

Zobrazit
 
 

Dobrovolné důchodové pojištění – nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den, platila jsem si po dobu necelých 4 let dobrovolné důchodové pojištění. Měla jsem příjem z pronájmu. Chtěla bych toto ukončit a nastoupit na úřad práce. Bude mi tato doba zahrnuta do podmínky na vyplacení podpory v nezaměstnanosti (po dobu 2 let pracoval alespoň 12 měsíců)? Děkuji.

Zobrazit
 

Ukončení neschopenky po skončeném zaměstnání a nástup do nové práce

Dobrý den, mám veliký dotaz… Momentně jsem na neschopence. K 30. 6. 2022 mám podepsanou výpověď (dohodou / podána z mé strany). Jelikož lékař usoudil, že bych mohla být uschopněna od 4. 7. 2022, tak nevím jak dál pokračovat (nejsem typ člověka, co marodí). Od nového měsíce  (srpen 2022) mám nastoupit na nové místo, otázka […]

Zobrazit
 

Budu mít nárok na zvýšení důchodu od června a od září 2022?

Dobrý den, Zajímalo by mě, jak je to se zvýšením důchodů v roce 2022? Dočetla jsem se, že by se důchody měly zvyšovat od června a taky od září 2022. Chtěla bych vědět, jestli budu mát taky nárok na zvýšení důchodu? Týká se mě to? Začínám pobírat starobní důchod od 20. 5. 2022, jestli mi bude […]

Zobrazit