Dobrovolné důchodové pojištění 2024

Osoba pečující o 2 děti do 15let – sociální a zdravotní?

Dobrý den, Chci se zeptat. Jsem vedená na ÚP, ale už nic nepobírám. Když bych se na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o 2 děti do 15 let, tak zdravotní za mě bude dále platit stát a sociální si budu platit sama, pokud chci, aby se mi roky doma počítaly na důchod? A musím i […]

Zobrazit
 
 

Jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění a příspěvek na péči

Dobrý den, již skoro šest let pobírám příspěvek na péči na maminku II.st. Teď jsem se dozvěděl, že nemusím platit sociální ani zdravotní pojištění. Nikdo mne však o tomto neinformoval. Můžu žádat o vrácení plateb zpětně?

Zobrazit
 

Kolik let se počítá na 4 děti do důchodového věku

Dobrý den, Mám čtyři děti narozené 1976, 1977, 1983, 1991. Kolik let mi připočtou do důchodu? Důchod 31. 12. 2017 Moc děkuji za vaši odpověď S pozdravem úctou

Zobrazit
 
 

13 denní nezaměstnanost bez ÚP – co vše je nutné zaplatit

Dobrý den, přečetla jsem dotaz a odpověď na otázku pana Dušana S. ze dne 31. 5. 2017 (https://socialni-poradna.eu/zmena-prace/) a chtěla bych se zeptat, jestli popsaná situace, kdy vzniká jen několikadenní proluka mezi starým a novým zaměstnáním se dá stejně tak vztáhnout i na delší dobu než „pár dní“. Jsem ve stejné situaci, jen mi vzniká […]

Zobrazit
 

Chybějící dny pro výpočet důchodu

Dobrý den, nechala jsem si zaslat evidenční osobní list důchodového pojištění a kromě pár neevidovaných dnů, mi chybí zaregistrovaná celá mateřská od roku 2001 do 2004! Jak je to možné? Díky za odpověď

Zobrazit
 

Vyřazení z Úřadu práce z důvodu nedodržení termínu návštěvy

Dobrý den, dcera pobírá částečný invalidní důchod v I. skupině. Nedodržela termín návštěvy na UP a ten jí vyřadil z evidence a musí si sama hradit zdravotní pojištění. Za jakou dobu se může znovu přihlásit a jaká je výše zdravotního pojištění? Nikde nepracuje. Děkuji

Zobrazit